لوگو پارسا سرویس

نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – وایت هاوس – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19
Untitled-1

جارو برقی AEG

برای ثبت سفارش 

لطفا تماس بگیرین

021-54412100

قطعات جارو برقی آاگ

قطعات جاروبرقی های آاگ یکی از بهترین و با کیفیت ترین قطعات در دنیا می‌باشد. این قطعات با طول عمر بالایی که دارند تا مدت ها شما را از تعویض آنها بی نیاز می‌کند. ناگفته نماند بعضی از موارد مصرفی جاروبرقی aeg مانند کیسه زباله و فیلتر هوا به صورت منظم باید تعویض شوند تا در عملکرد جارو برقی اختلالی وارد نشود. در ادامه با قطعات کاربردی و قطعات داخلی جارو برقی AEG آشنا می‌شویم.

آشنایی با قطعات جارو برقی آاگ

بعضی از قطعات جارو برقی هستند که شما آنها را در ظاهر می‌بینید و از آن استفاده می‌کنید. از این قطعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

لوله پلاستیکی

این لول وظیفه اتصال خرطومی به بدنه اصلی جارو برقی های آاگ را دارد. علت پلاستیکی بودن این لوله اجازه جا به جایی و راحتی کار شما هنگام جارو کردن است.

خرطومی

یک میله آهنی که اجازه دسترسی راحت تر و جمع کردن بهتر گرد غبار را از جای جای منزل به شما می‌دهد. خرطومی باعث متصل شدن برس ابتدایی جارو به لوله پلاستیکی می‌شود.

فیلتر هوا

یکی از اصلی ترین قطعات در جارو برقی فیلتر هوا می‌باشد. وظیفه این فیلتر جذب گرد و غبار می‌باشد. این فیلتر نمی‌گذارد خاک وارد کیسه زباله شود، زیرا ممکن است بعد از ورود دوباره در فضا پخش شود.

پاورهد

ابتدایی ترین قسمت جارو برقی می‌باشد. برس ابتدایی با چرخ ها و برس هایی که دارد استفاده از جارو را راحت تر و جمع آوری گرد و خاک را بهتر انجام می‌دهد.

قطعات داخلی جارو برقی آاگ

در هر جارو برقی یک سری قطعات به صورت قابل لمس و مشاهده می‌باشد و یک سری دیگر در زیر پوسته جارو قرار دارد. در بالا به قطعاتی که قابل مشاهده می‌باشد اشاره کردیم و در این قسمت به قطعات زیر پوست جارو برقی اشاره خواهیم کرد.

برد اصلی

برد اصلی که در تمامی لوازم الکتریکی وجود دارد. برد اصلی جاروبرقی  aeg تمامی دستورات را برای دیگر قطعات ارسال می‌کند. به طور ساده تر برد اصلی حکم مغز دستگاه را دارد که تمامی دستورات از آن صادر می‌شود. 

منبع تغذیه

منبع تغذیه یا همان سیم اتصال برقی می باشد که برق مورد نیاز جارو برقی های آاگ را تامین و باعث روشن شدن آن می‌شود.

فن

فن درست پشت برس چرخان جارو قرار دارد. وظیفه اصلی فن هدایت هوا از فیلتر به کیسه جارو برقی می‌باشد.

کنترل کننده سرعت

کنترل کننده سرعت در جاروبرقی های AEG باعث شده شما به هر می‌زانی که دلتان می‌خواد مکش جارو را تنظیم و از آن استفاده کنید

خرید قطعات جارو برقی AEG

پارسا سرویس به عنوان نمایندگی رسمی لوازم خانگی AEG در ایران می‌باشد. شما می‌توانید در صورت خرابی جارو برقی خود و یا خرید قطعات جانبی از طریق تلفنی یا به صورت آنلاین آن را خریداری و درب منزل تحویل بگیرید. همچنین در صورت خرابی و تعمیرات می‌توانید با نمایندگی رسمی آاگ (پارسا سرویس)، تماس گرفته و در اولین فرصت تعمیرکاران رسمی نمایندگی برای رفع خدمت می‌رسند. همچنین برای اطمینان خاطر بیشتر پس از انجام تعمیرات فاکتور رسمی شرکتی جهت گارانتی خدمات و ضمانت اصالت کالا به شما تحویل داده می‌شود.

نشانه های خرابی جاروبرقی آاگ

قطعات جارو برقی نیز مانند دیگر قطعات برقی دیگر دارای طول عمری می‌باشند. حال سوال اینجاست که در صورت خرابی قطعات نشانه های آن چیست؟ در ادامه به چند مورد از نشانه های خرابی جاروبرقی AEG اشاره کرده‌ایم.

  • خرابی موتور

موتور یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین قطعه در جارو برقی آاگ می‌باشد. از نشانه های خرابی موتور می‌توان به افت ولتاژ، داغ کردن غیر معمول و سر صدای بیش از حد اشاره کرد.

  • لوله خرطومی

لوله خرطوم جارو برقی نیز مانند دیگر قطعات قابلیت خرابی دارد. گرد و غبار بیش از حد و انسداد لوله می‌توانید مکش جارو برقی آاگ را کم و به موتور فشار زیادی وارد کند، بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید.

  • فیلتر

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم فیلتر های جاروبرقی aeg نقش بسیار مهمی در جذب گرد و غبار داردند و از پخش مجدد آن در محیط جلوگیری می‌کند. بهتر است هر ماه فیلتر ها را تمیز و هر 3 ماه آنها را تعویض کنید.

عوامل موثر بر خرابی جارو برقی

جارو برقی های آاگ دارای طول عمر بالایی هستند و از نظر کیفیتی در بهترین رتبه در جهان قرار دارد، اما گاهی برخی از عوامل باعث کاهش طول عمر این جارو برقی با کیفیت می‌شود که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم.

  1. عدم استفاده یا استفاده طولانی مدت

عدم استفاده یا استفاده طولانی مدت به موتور جارو برقی آسیب وارد می‌کند. استفاده طولانی مدت و مداوم باعث داغ شدن بیش از حد موتور و در نتیجه باعث سوختگی آن می‌شود.

  1. تمیز نکردن مرتب

فیلتر های جاروبرقی آاگ یکی از با کیفیت ترین فیلتر های بازار می‌باشند. در صورت تمیز نکردن آنها به صورت ماهیانه مکش دستگاه کم و فشار زیادی به موتور جارو برقی وارد می‌شود

  1. سرویس های دوره‌ای

جارو برقی نیز مانند یخچال به سرویس های دوره‌ای نیاز دارد. از این رو عدم سرویس دوره‌ای منظم می‌تواند باعث خرابی جارو برقی آاگ شما شود. بهتر است برای سرویس از نمایندگی معتبر AEG درخواست کنید.

  1. رطوبت

رطوبت می‌تواند مستقیم بر روی سیستم برقی جاروبرقی آاگ شما تاثیر بگذارد و آن را خراب یا از کار بی‌اندازد. بهتر است محل نگهداری جارو شما خشک و دور از هر گونه رطوبتی باشد.

  1. نوسانات برقی

جاروبرقی یکی از لوازم خانگی پرمصرف می‌باشد. نوسانات برقی می‌تواند برد اصلی دستگاه شما را از کار انداخته و باعث ایجاد هزینه برای شما شود. بهتر است هنگام استفاده از جاروبرقی aeg  از محافظ برقی استفاده نمایید.

سخن پایانی

جارو برقی های آاگ یکی از بهترین و با کیفیت ترین جارو ها در دنیا می‌باشد. این جارو برقی ها دارای قطعاتی با طول عمر بالا می‌باشند. گاهی ممکن است برخی از این قطعات دچار پارگی یا خرابی شوند. شما می‌توانید قطعات جارو برقی آاگ خود را از نمایندگی رسمی آن در ایران(پارسا سرویس) خریداری کنید، همچنین بهتر است برای تعمیرات و سرویس های دوره‌ای از نمایندگی مجاز AEG  جهت رفع مشکل کمک بگیرید.