021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19
Untitled-1

برد یخچال جنرال الکتریک

برند ساید بای ساید را انتخاب کنید

برد یخچال، که به آن قلب یخچال نیز می‌توان گفت. تمامی دستورات از جلمه، زمان روشن شدن موتور یخچال، نحوه کار کرد فن و تنظیم دما از سمت برد صادر می‌شود. در صورت خرابی برد تمامی کارکرد یخچال با اختلال مواجه شود. به طور ساده تمامی قطعات یخچال از ریز تا درشت زیر نظر برد کار می‌کنند. حالا سوال این است چرا و چه عواملی بر خرابی قلب یخچال تاثیر دارد؟ راه پیشگیری از آن وجود دارد؟ اگر برد یخچال خراب شود چه کنیم؟ علائم خرابی برد چیست؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ کامل دادیم.

عوامل موثر بر خرابی برد

برد یخچال نیر مانند دیگر قطعات طول عمری دارد، گاهی عواملی برخرابی برد یخچال تاثیر می‌گذارند و باعث از کار افتادن قلب یخچال و فریزر شما می‌شود.از عوامل موثر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوسانات برق
 • آبخوردگی
 • اتصالی یا خرابی قطعات یخچال

نوسانات برق

نوسان برق نه تنها برای برد یخچال، بلکه برای تمام یخچال مضر می‌باشد. نوسان برق می‌تواند به تمامی اجزاء مانند برد یخچال، فن و موتور آن، کمپرسور و ترموستات آسیب جدی وارد کند. بهترین راهکار استفاده از محافظ برق می‌باشد.

آبخوردگی برد

گاهی ممکن است به علت جای نامناسب یخچال و یا رطوبت هوا برد یخچال آبخوردگی و یا سولفاته کند. همین امر باعث نارسایی برق یا از کار افتادن آن می‌شود. بهتر است اگر این مشکل برای برد یخچال شما پیش آمد از نمایندگی معتبر برای تعمیر کمک بگیرید.

شما می‌توانید با چند کیلیک ساده با ما در نمایندگی یخچال جنرال الکتریک برای رفع مشکل خود در ارتباط باشید.

اتصالی یا خرابی قطعات

تمامی قطعات در یخچال مانند یک کلونی عمل می‌کنند، که ملکه آنها برد یخچال می‌باشد. یعنی تمامی قطعات به یکدیگر مرتبط هستند. حال اگر یکی از قطعات اتصالی با خراب شود فشار زیاد به برد یخچال وارد می‌کند که همین امر باعث خرابی زودتر و از کارافتادگی برد یخچال می‌شود. اگر قطعه‌ای از یخچال شما خراب شده بهتراست در اولین فرصت نصبت به رفع مشکل آن اقدام کنید.

5نکته برای نگه داری بهتر از برد

برد یخچال حکم قلب یخچال را دارد و اگر خراب شود یا برای آن مشکلی پیش بیاید، هزینه زیادی چه مالی و چه زمانی برای شما دارد. بهتر است با رعایت 5 نکته ساده از خرابی برد یخچال جلو گیری کنید.

 1. تمیز کردن برد یخچال
 2. عدم استفاده از مواد شوینده قوی
 3. عدم استفاده از اشیاء تیز
 4. نگه داری در محیط خشک
 5. عدم از برق کشیدن یخچال برای خاموشی

تمیز کردن برد یخچال

بهتراست هر چند وقت یکبار برد یخچال خود را تمیز کنید. از انجایی تمیز کردن برد کاری حساس است، توصیه می‌شود از نمایندگی یخچال خود برای انجام این امر درخواست کنید.

عدم استفاده از مواد شوینده قوی

هرگز برای تمیز کردن داخل و خارج یخچال خود از مواد شوینده قوی استفاده نکنید، زیرا این مواد با گاز های شیمیایی که دارند به مواد غذایی، فن و برد یخچال آسیب های جدی وارد می‌کنند.

عدم استفاده از اشیاء تیز

هنگام تمیز کردن یخچال از دستمال یا اشیاء زبر و تیز استفاده نکنید. این مسئله به یخچال و برد آن آسیب وارد می‌کنند.

نگه داری در محیط خشک

همانطور که در ابتدا اساره کردیم، برد یخچال به رطوبت و آب بسیار حساس است. توصیه می‌شود از محل قرار گیری یخچال خود مطمئن شوید تا این خطر یخچال شمارا تهدید نکند.

عدم از برق کشیدن یخچال برای خاموشی

هرگز یخچال روشن خود برای خاموشی از برق نکشید، زیرا این عمل مسقیما به برد شما آسیب وارد می‌کند. بهتر است اول یخچال خودرا خاموش سپس از برق بکشید.

علائم خرابی برد یخچال

حال اگر یک روزی برد یخچال دچار خرابی یا سوختگی شد علائم آن چیست؟ ما از کجا باید متوجه بشویم که برد یخچال به مشکل خورده و نیاز به تعمیرات دارد؟ از مواردی که برای خرابی برد می‌توان به آن اشاره کرد به شرح زیر است.

 1. یخ زدگی یخچال
 2. نویز زیاد
 3. عدم خنک کردن
 4. عدم روشن شدن
 5. قطع شدن لامپ یخچال

 

 • درنهایت باید توجه داشته باشید که هرگاه یخچال با مشکلی روبه‌رو شد از نمایندگی برای رفع مشکل کمک بگیرید تا مشکل به طور دقیق رفع شود.