لوگو پارسا سرویس

نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – وایت هاوس – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19
Untitled-1

برد یخچال جنرال الکتریک

برای ثبت سفارش 

لطفا تماس بگیرین

021-54412100

برد یخچال، که به آن قلب یخچال نیز می‌توان گفت. تمامی دستورات از جلمه، زمان روشن شدن موتور یخچال، نحوه کار کرد فن و تنظیم دما از سمت برد صادر می‌شود. در صورت خرابی برد تمامی کارکرد یخچال با اختلال مواجه شود. به طور ساده تمامی قطعات یخچال از ریز تا درشت زیر نظر برد کار می‌کنند. حالا سوال این است چرا و چه عواملی بر خرابی قلب یخچال تاثیر دارد؟ راه پیشگیری از آن وجود دارد؟ اگر برد یخچال خراب شود چه کنیم؟ علائم خرابی برد چیست؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ کامل دادیم.

قابلیت های برد یخچال جنرال الکتریک

۵ مورد از ارزشمندترین قابلیت های برد جنرال الکتریک که کار شما را آسان تر کرده نام بردیم.

 • کارایی بالا
 • دقت بسیار بالا
 • قابلیت برنامه ریزی
 • عیب یابی آسان
 • مقاوم در برابر خرابی
 1. کارایی بالا

برد یخچال ساید جنرال الکتریک، بسیار کار آمد و دقیق در تنظیم دما و پایدار نگه داشتن آن است. این برد به صورت دقیق دمای یخچال شما را کنترل کرده که همین امر باعث کاهش مصرف برق یخچال و افزایش عمر مفید آن شده است.

 1. دقت بسیار بالا

در برخی یخچال ها تنظیم دما به صورت دستی انجام می‌شود، همین امر موجب بروز خطا در تنظیم دما و فشار وارد شدن به قطعات یخچال شود. برد با تنظیمات دقیق و متناسب با هر فصل و شرایط آب و هوایی از بروز این مشکل جلوگیری کرده است.

 1. قابلیت برنامه ریزی

برد یخچال جنرال الکتریک، با قابلیت برنامه ریزی‌ای که دارد این امکان را به شما می‌دهد که برای انجام عملیات های مختلف آن طور که دلخواه شماست انجام گیرد.

 1. عیب یابی آسان

این برد دارای قابلیت عیب یابی آسان در صورت خرابی و یا مشکل در یخچال و قطعات آن است.

 1. مقاوم در برابر خرابی

برد یخچال جنرال الکتریک دارای مقاومت و طول عمر بیشتری نسبت به بردهای معمولی می‌باشد، اما این برد هم مانند دیگر قطعات الکتریکی طول عمری دارد. شما می‌توانید عیب یابی و تعمیرات برد یخچال خود را به نمایندگی یخچال جنرال الکتریک در پارسا سرویس  بسپارید.

علت خرابی برد یخچال جنرال الکتریک

هر قطعه الکتریکی دارای طول عمری می‌باشند، اما گاهی برخی عوامل و اشتباهات باعث کاهش طول عمر و خرابی زودتر این قطعات شوند. از عوامل موثر بر خرابی برد یخچال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. خرابی قطعات
 2. خرابی نرم‌افزاری
 3. خرابی کابل و اتصالات
 4. نوسانات ولتاژ
 5. حرارت بالا

عوامل موثر بر خرابی برد

برد یخچال نیر مانند دیگر قطعات طول عمری دارد، گاهی عواملی برخرابی برد یخچال تاثیر می‌گذارند و باعث از کار افتادن قلب یخچال و فریزر شما می‌شود.از عوامل موثر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوسانات برق
 • آبخوردگی
 • اتصالی یا خرابی قطعات یخچال

نوسانات برق

نوسان برق نه تنها برای برد یخچال، بلکه برای تمام یخچال مضر می‌باشد. نوسان برق می‌تواند به تمامی اجزاء مانند برد یخچال، فن و موتور آن، کمپرسور و ترموستات آسیب جدی وارد کند. بهترین راهکار استفاده از محافظ برق می‌باشد.

آبخوردگی برد

گاهی ممکن است به علت جای نامناسب یخچال و یا رطوبت هوا برد یخچال آبخوردگی و یا سولفاته کند. همین امر باعث نارسایی برق یا از کار افتادن آن می‌شود. بهتر است اگر این مشکل برای برد یخچال شما پیش آمد از نمایندگی معتبر برای تعمیر کمک بگیرید.

شما می‌توانید با چند کیلیک ساده با ما در نمایندگی یخچال جنرال الکتریک برای رفع مشکل خود در ارتباط باشید.

اتصالی یا خرابی قطعات

تمامی قطعات در یخچال مانند یک کلونی عمل می‌کنند، که ملکه آنها برد یخچال می‌باشد. یعنی تمامی قطعات به یکدیگر مرتبط هستند. حال اگر یکی از قطعات اتصالی با خراب شود فشار زیاد به برد یخچال وارد می‌کند که همین امر باعث خرابی زودتر و از کارافتادگی برد یخچال می‌شود. اگر قطعه‌ای از یخچال شما خراب شده بهتراست در اولین فرصت نصبت به رفع مشکل آن اقدام کنید.

5نکته برای نگه داری بهتر از برد یخچال جنرال الکتریک

برد یخچال حکم قلب یخچال را دارد و اگر خراب شود یا برای آن مشکلی پیش بیاید، هزینه زیادی چه مالی و چه زمانی برای شما دارد. بهتر است با رعایت 5 نکته ساده از خرابی برد یخچال جلو گیری کنید.

 1. تمیز کردن برد یخچال
 2. عدم استفاده از مواد شوینده قوی
 3. عدم استفاده از اشیاء تیز
 4. نگه داری در محیط خشک
 5. عدم از برق کشیدن یخچال برای خاموشی

تمیز کردن برد یخچال

بهتراست هر چند وقت یکبار برد یخچال خود را تمیز کنید. از انجایی تمیز کردن برد کاری حساس است، توصیه می‌شود از نمایندگی یخچال خود برای انجام این امر درخواست کنید.

عدم استفاده از مواد شوینده قوی

هرگز برای تمیز کردن داخل و خارج یخچال خود از مواد شوینده قوی استفاده نکنید، زیرا این مواد با گاز های شیمیایی که دارند به مواد غذایی، فن و برد یخچال آسیب های جدی وارد می‌کنند.

عدم استفاده از اشیاء تیز

هنگام تمیز کردن یخچال از دستمال یا اشیاء زبر و تیز استفاده نکنید. این مسئله به یخچال و برد آن آسیب وارد می‌کنند.

نگه داری در محیط خشک

همانطور که در ابتدا اساره کردیم، برد یخچال به رطوبت و آب بسیار حساس است. توصیه می‌شود از محل قرار گیری یخچال خود مطمئن شوید تا این خطر یخچال شمارا تهدید نکند.

عدم از برق کشیدن یخچال برای خاموشی

هرگز یخچال روشن خود برای خاموشی از برق نکشید، زیرا این عمل مسقیما به برد شما آسیب وارد می‌کند. بهتر است اول یخچال خودرا خاموش سپس از برق بکشید.

علائم و نشانه خرابی برد یخچال

برد یخچال حکم قلب یخچال را دارد و صورت خرابی تمام قطعات دچار از کارافتادگی و یا خطا می‌شوند. از علائم و نشانه های خرابی این قطعه مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم خنک شدن یخچال و فریزر یا یخ زدگی آن

یکی از اصلی ترین وظیفه برد دستور تنظیم دما می‌باشد. در صورت خرابی برد دمای یخچال بالا یا پایین رفته و دچار مشکل می‌شود.

 • خاموش شدن لامپ

خاموش ماندن لامپ در هنگام باز کردن درب یخچال خبر از خرابی برد را می‌دهد. البته این مشکل بر اثر سوختگی خود لامپ نیز می‌باشد بهتر است در صورت مشاهده این مورد از نمایندگی یخچال برای حل مشکل کمک بخواهید.

 • کار نکردن فن

تنظیم دما یخچال، از طریق فن انجام می‌گیرد که این دستور مستقیم از سمت برد صادر می‌شود. درصورت کار نکردن فن سریعا برای رفع مشکل اقدام نمایید.

 • خرابی برد و خطای صفحه نمایش یا نویز زیاد

در این مورد نمایشگر یخچال یا اخطار های نامعلوم را می‌دهد یا خاموش می‌شود، که هر دوی این موارد وجود اختلال در عمل کرد برد را نشان می‌دهد.

 • درنهایت باید توجه داشته باشید که هرگاه یخچال با مشکلی روبه‌رو شد از نمایندگی برای رفع مشکل کمک بگیرید تا مشکل به طور دقیق رفع شود.

سخن پایانی

برد یخچال جنرال الکتریک راحتی و آسودگی خاطر را برای شما به ارمغان آورده است. شما به راحتی و کمترین زمان برای تعمیر و برد یخچال ساید جنرال الکتریک اورجینال و با گارانتی کیفیتی از طریق نمایندگی معتبر جنرال می‌توانید اقدام کنید. در صورت مشاهده علائم خرابی برد سریعا اقدام فرمایید.