لوگو پارسا سرویس

نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – وایت هاوس – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19
Untitled-1

فن یخچال وایت هاوس

برای ثبت سفارش 

لطفا تماس بگیرین

021-54412100

فن یخچال وایت هاوس

فن یخچال وایت هاوس ، یکی از موثرترین قطعات در خنک کنندگی هم در داخل یخچال هم لوله های آن می‌باشد.خرابی فن اواپراتور یخچال وایت هاوس، باعث بالا رفتن دمای کمپرسور یخچال شده و یخچال هنگام کار کردن داغ می‌کند، این عامل حتی باعث سوختن موتور یخچال نیز می‌شود.به زبان ساده‌تری اگر بخواهیم توضیح دهیم، فن وظیفه خنک کردن تمامی مواد و قطعات یخچال را بر عهده دارد.

علائم و نشانه های خرابی فن وایت هاوس

فن نیز مانند تمام قطعات الکتریکی ممکن است خراب شود یا  طول عمر آن به پایان برسد. عواملی همچون جریان نوسان برق، مسدود شدن یا گرفتگی فن، مشکل کنترل ترموستات یخچال و گردو غبار تاثیر مستقیم بر خرابی فن دارد. از نشانه های خرابی فن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سر و صدای زیاد از فن
  • بالا رفتن دمای یخچال
  • بالا رفتن دمای کمپرسور
  • خنک نشدن فضای یخچال
  1. سرو صدای زیاد

تولید صدای ناهنجار از یخچال یا فریزر، خنک نشدن داخل دستگاه و بالا رفتن دمای موتور همه نشانه خرابی فن می‌باشد. در صورت شنیدن صدای عجیب غریب از یخچال خود بهتر است برای عیب یابی و  تعمیر آن اقدام کنید.

  1. بالا رفتن دمای یخچال

به طور کلی، سنسور هایی که در داخل یخچال و فریزر نصب شدن وظیفه خنک کردن و تنظیم دمای یخچال را دارند. در صورت خرابی فن دمای هر دو قسمت بالا رفته و  صدا های ناهنجاری تولید می‌کند. این نشانه به شما خبر می‌دهد که باید برای تعمیر خرابی اقدام کنید.

  1. بالا رفتن دمای کمپرسور

خرابی فن باعث بالا رفتن دمای کمپرسور هنگام فعالیت می‌شود. گاهی ممکن است باعث سوختگی موتور شود که این امر موجب هزینه هنگفتی برای شما می‌شود. در صورت مشاهده این مورد بهتر است به تعمیرکار یخچال مراجعه کنید.

  1. خنک نشدن فضای یخچال

فن کندانسور، نقش خیلی مهمی در چرخه خنک کردن یخچال دارد. در صورت کار نکردن این قطعه و خرابی فن، هوا در اطراف کویل های فن به گردش در نمی‌آید و کویل ها خنک نمی‌شوند. این مشکل باعث می‌شود هوای یخچال به اندازه خنک نشود.

تست سلامت فن یخچال وایت هاوس

شما می‌توانید به صورت انفرادی فن یخچال خود را چک کنید. ولی به علت سیم پیچی حساس آن بهتر است برای تست سلامت از تعمیرکار های معتبر جهت انجام این امر کمک بگیرید. ما در پارسا سرویس، جهت راحتی شما تمامی این خدمات را از  نمایندگی یخچال وایت هاوس جمع آوری کردیم.

قیمت فن اواپراتور یخچال ساید وایت هاوس

در صورت خرابی فن یخچال وایت هاوس، بهترین راه‌حل تماس با نمایندگی پارسا سرویس می‌باشد. قیمت فن یخچال بستگی به میزان ولت و سنسور دار بودن آن دارد.

موتور فن سنسور دار چیست؟

در جواب این سوال باید بگوییم که در بعضی از یخچال فریزرها فن ۱۲ ولت، دارای ۴ سیم می‌باشد. این فن ها یک سنسور حساس به دما دارند که درصورت گرم شدن فضای داخلی یخچال شروع به کار می‌کند. همین امر نه تنها در مصرف برق شما صرفه جویی می‌کند، بلکه باعث افزایش طول عمر فن یخچال فریزر شما می‌شود.

سخن پایانی

سنسور حساس به دما به کار برده شده در موتور فن اواپراتور در کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر فن یخچال شما خیلی تاثیر گذار است. موتور فن یخچال وایت هاوس بسیار حساس می‌باشد، بهتر است در صورت مشاهده علائم خرابی آن سریعا  برای حل مشکل اقدام کنید. یخچال قلب هر آشپزخانه‌ای است، در صورت مشاهده خرابی آن برای رفع مشکل حتما از نمایندگی معتبر کمک بگیرید.