درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

تعمیرات لوازم جنرال الکتریک

تعمیرات ونمایندگی یخچال فریزر آاگ AEG

مطمئنا می‌دانید که نباید اجازه بدهید هر تعمیرکاری وارد آشپزخانه شما شود و سرویس یخچال فریزر آاگ را انجام دهد. لازم است این کار را فقط به نمایندگی و تعمیرات یخچال فریزر آاگ بسپارید تا خیالتان از کیفیت کار و ضمامت آن راحت باشد. کمک گرفتن از نمایندگی یخچال AEG، مخصوصا وقتی که گارانتی دستگاه شما تمام نشده است بسیار مهم است. در این شرایط اگر برای حل مشکلات یخچال خود از تعمیرکاران متفرقه استفاده کنید، نمایندگی اصلی که دستگاه شما را گارانتی کرده است می‌تواند این گارانتی را فسخ کند و مسئولیتی در قبال تعمیر رایگان دستگاه شما نخواهد داشت.

در این مقاله، تعدادی از خرابی‌های رایجی را که در این دستگاه‌ها مشاهده می‌شود با هم بررسی می‌کنیم و راه‌حل نمایندگی آاگ AEG را برای پیشگیری و درست کردن این خرابی‌ها نام می‌بریم. در برخی از مواد مشکلات جزئی بوده و خودتان می‌توانید با یک راهنمایی کوچک آن را حل کنید.

درباره برند آاگ

برند آلمانی AEG که یکی از برند‌های قدیمی محسوب می‌شود، امروزه یکی از مهمترین برندها در گروه الکترولوکس است. این برند لوازم خانگی درجه یکی را به بازارهای مختلف اروپا و آسیا عرضه می‌کند.

چندین نوآوری مانند اولین یخچال برقی و اولین فناوری پمپ حرارتی برای خشک‌کن‌ها از جمله نوآوری‌های AEG بوده که سبب شده محبوبیت آن در جهان افزایش پیدا کند.

شرکت آاگ

AEG مخفف “Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft” است و در سال ۱۸۸۳ توسط مهندسی به نام «امیل راتناو» تاسیس شد. دو سال قبل از تاسیس این شرکت، این مهندس حقوق لامپ برق را در اولین نمایشگاه بین المللی برق در پاریس در سال ۱۸۸۱ خریداری کرده بود. امیل راتناو با نصب این لامپ‌ها در کافه‌ها، رستوران‌ها و تئاترها کار خود را شروع کرد و پس از دو سال AEG را تاسیس نمود. این شرکت که در ابتدا تجهیزات الکتریکی (مانند لامپ‌، موتور و ژنراتور) تولید می‌کرد، اما به زودی وارد سیستم‌های انتقال الکتریکی AC شد. در سال ۱۹۰۷، «پیتر بهرنز» به عنوان مشاور هنری AEG منصوب شد. این منجر به ایجاد هویت اولیه شرکت با محصولات تبلیغاتی ویژه شد.

در طول جنگ جهانی دوم، AEG با حزب نازی کار کرد و پس از جنگ جهانی دوم، مقر آن به فرانکفورت آم ماین منتقل شد.

خرابی‌های رایج یخچال فریزر آاگ

اگر متوجه شدید که یخچال فریزر شما درست کار نمی‌کند یا برای مثال با مشکلاتی مثل سرد نبودن مواد غذایی مواجه شدید، قبل از این‌که سرویس یخچال فریزر آاگ را در جریان بگذارید ببینید مشکل دستگاه شما ناشی از کدام‌یک از موارد زیر است تا هنگام تماس با نمایندگی بتوانید اطلاعات لازم را در اختیار آنها بگذارید.

چشمک‌زدن چراغ قرمز فریزر AEG

چشمک‌زدن چراغ قرمز فریزر AEG هشداری است که نشان می‌دهد دمای داخل فریزر شما از آن‌چه که باید باشد گرم‌تر شده است. اگر این مشکل به سرعت حل نشود، یخ مواد غذایی داخل فریزر باز می‌شود و اگر دیر اقدام کنید، مواد غذایی خراب می‌شوند. دلایل افزایش دما می‌تواند نقص یا انسداد در سیستم خنک کننده یا مشکلات کمپرسور باشد.

از طرف دیگر، چراغ‌های چشمک‌زن داخل فریزر نشان می‌دهد که دمای محیط خیلی گرم یا خیلی سرد شده است.

چراغ قرمز چشمک‌زن روی یخ‌ساز نشان دهنده مسدود شدن پرتو مادون قرمز یا آسیب کنترل الکترونیکی است. برای شناسایی علت و رفع آن باید سرویس یخچال فریزر آاگ انجام شده و یک آزمایش تشخیصی توسط تکنسین آموزش دیده انجام شود.

بوق فریزر AEG Arctis

بوق فریزر AEG Arctis نشان می‌دهد که ممکن است یخ، بیش از حد در محفظه فریزر جمع شده باشد. اواپراتور یخ‌زده باعث می‌شود یخچال فریزر یخ زیادی تولید کند. چون وقتی اواپراتور مسدود می‌شود، هوا از فن عبور نمی‌کند تا فضای داخلی را خنک کند. در نتیجه مدار یخ‌زدایی دچار نقص می‌شود. این مشکل می‌تواند سبب به صدا درآمدن بوق دستگاه شود.

علاوه بر این، اگر درب فریزر به درستی بسته نشده باشد و یا آب‌بندی آن چار مشکل باشد، احتمالا شما مرتبا صدای بوق یخچال را می‌شنوید.

تهویه ناکافی نیز می‌تواند مقصر بوق فریزر باشد. همچنین خراب شدن برد مدار هم می‌تواند بوق را فعال کند.

از طرف دیگر گاهی هرچه درب یخچال باز بماند، صدای بوق شنیده نمی‌شود. به عبارت دیگر، بوق فریزر آاگ کار نمی‌کند. در این موارد ممکن است ترموستات خراب باشد. ترموستات با روشن و خاموش کردن کمپرسور، سیستم خنک کننده را کنترل می‌کند. تعمیرکار نمایندگی یخچال فریزر AEG از یک مولتی‌متر برای بررسی عیوب استفاده می‌کند و بعد از تشخیص، سرویس یخچال فریزر آاگ را انجام می‌دهد.

سایر مشکلات یخچال فریزر AEG می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

دمای یخچال فریزر بالا می‌رود

این مشکل ممکن است مربوط به موتور فن، اواپراتور، ترموستات یا سنسورها باشد. گرم‌کننده یخ‌زدا (defrost heater) ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

گرم شدن فریزر یخچال آاگ

در صورتی که دمای یخچال فریزر بالارفته باشد، کدهای زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا علت بالارفتن این دما را تشخیص داده و کد آن را برای تعمیرکار مرکز تعمیرات یخچال فریزر آاگ بخوانید:

  • F1 و F2 – احتمالاً ترموستات معیوب است.
  • F3 و F4 – یک سنسور دما معیوب است.
  • F6 و F7 – منبع تغذیه قطع شده یا درب به درستی بسته نشده است.

از طرف دیگر اگر LED نارنجی یخچال فریزر روشن بماند، ممکن است عملکرد Super Freeze فعال‌شده باشد و تنهای کاری که لازم است بکنید این است که آن را از کار بیندازید. اگر با این این کار مسئله حل نشد سرویس یخچال فریزر آاگ راه حل است.

یخچال AEG خنک نمی‌شود.

اگر فن اواپراتور کار نکند، یخچال خنک نمی‌شود. به خاطر داشته باشید که وقتی درب باز است، فن کار نمی‌کند. درب را ببندید و دوباره باز کنید و سپس به دقت گوش کنید تا ببنیند آیا صدای فن می‌آید یا نه.

سالم بودن درزگیرهای درها نیز بر روی دما تأثیر میگذارند، زیرا درزگیرهای شل یا فرسوده باعث می‌شوند هوای گرم وارد شود و هوای خنک خارج شود. لولاهای ناایمن و آسیب‌دیده درب نیز می‌تواند عاملی برای خنک نشدن یخچال باشند.

یک مهندس با تجربه خدمات یخچال فریزر آاگ، به سرعت این مشکلات را تشخیص داده و قطعات اصلی را برای شما تعمیر یا تعویض می‌کند. سرویس یخچال فریزر آاگ به طور دوره‌ای از بسیاری از این خرابی‌ها پیشگیری می‌کند.

نشتی آب یخچال AEG

یکی از دلایل احتمالی این مشکل، مسدود شدن سوراخ یا کانال تخلیه آب است. این بخش از دستگاه، رطوبت ناشی از مواد غذایی را به بیرون از دستگاه هدایت می‌کند. اگر کانال تخلیه تمیز و باز باشد، دلایل دیگر می‌تواند شامل گذاشتن مقادیر زیادی مواد غذایی با محتوای رطوبت بالا در فریزر باشد. همچنین اگر درب یخچال برای مدت طولانی باز بماند، به دلیل این‌که دمای اتاق گرم‌تر است، رطوبت وارد یخچال شود. شبیه وقتی که در زمستان بخاری اتومبیل را روشن می‌کنیم و روی شیشه‌های سرد بخار جمع می‌شود.

ریختن آب یخچال آاگ

قطره‌های آب روی دیواره پشتی که در نتیجه نشت آب یخچال ایجاد شده‌اند، می‌تواند نشان دهنده مشکل کمپرسور باشد. کمپرسور، گاز یخچال را منقبض می‌کند تا فشار آن را افزایش دهد و آن را به سیم پیچ‌های بیرونی یخچال وارد کند. در این سیم پیچ ها گرما به بیرون منتقل می‌شوند و گاز یخچال مجددا خنک می‌شود و آماده گرفتن گرما از داخل یخچال می‌گردد.

سه دلیل رایج برای خرابی کمپرسور وجود دارد: ساییدگی و پارگی، خرابی فن موتور و کثیف بودن کویل‌های کندانسور.

تمامی این مشکلات توسط تعمیرکار سرویس یخچال فریزر آاگ قابل حل است.

کدهای خطا یخچال فریزر AEG

اگر روی نمایشگر ال‌سی‌دی یخچال فریز خود هر کدام از علائم زیر را دیدید، می‌توانید مطمئن باشید که مشکلی برای دستگاه شما ایجاد شده است و به سرویس یخچال فریزر آاگ نیاز دارید. برای این‌که معنای هر کدام از این کدها را بدانید، ما در این قسمت به بررسی آنها می‌پردازیم:

علامت منفی چشمک‌زن (-)

این علامت نشان می‌دهد که دمای یخچال فریزر کمتر از یک درجه سانتیگراد است و ممکن است مشکلی در تنظیم ترموستات وجود داشته باشد.

چشمک زن سه نقطه (…)

این علامت یک مشکل بالقوه در سیستم کنترل الکترونیکی را نشان می‌دهد که می‌تواند ناشی از یک مشکل عملکرد یا مشکل فنی خنک‌کننده باشد.

یک حرف o که چشمک می زند (o)

این علامت احتمالاً به دلیل یک سنسور دمای معیوب ظاهر شده است. ممکن است برای تعمیر یا تعویض قطعه به متخصص نیاز داشته باشید.

یک حرف بزرگ A که چشمک می‌زند (A)

این علامت نشان می‌دهد که عمل انجماد همچنان ادامه دارد و شاید یک مشکل بالقوه باشد که نیاز به رسیدگی داشته باشد.

هر کدام از این علائم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شما به سرویس یخچال فریزر آاگ نیاز دارید. پس قبل از تجربه ناخوشایند سوختگی یخچال، با مرکز تعمیرات یخچال فریزر آاگ تماس بگیرید تا برای کمک به منزل شما بیایند.

چرا باید از مرکز تعمیرات یخچال فریزر آاگ کمک بگیرید؟

اگر هنوز درباره کمک گرفتن از نمایندگی یخچال فریزر آاگ شک دارید، دلایل زیر کاملا شما را قانع می‌کنند که حتما باید برای سرویس یخچال فریزر آاگ از نمایندگی آن کمک بگیرید.

متخصصین آموزش دیده

مهندسین و تکنسین‌هایی که در نمایندگی‌ها کار می‌کنند به طور اختصاصی برای سرویس یخچال فریزر آاگ، تشخیص مشکلات و حل آنها در این یخچال فریزر آموزش دیده‌اند. این افراد هر روزه مشغول رسیدگی به مشکلات همین نوع یخچال بوده و به همین دلیل کاملا حرفه‌ای هستند. دوره‌های آموزشی ویژه برای تعمیر یخچال فریزر آاگ از جمله آموزش‌هایی است که تکنسین‌های نمایندگی‌ها در آنها شرکت کرده و اطلاعات خود را در این زمینه بالا می‌برند.

قیمت مناسب

معمولا بهترین قیمت‌های تعمیر و سرویس لوازم برقی، مربوط به نمایندگی‌ها می‌شوند. در صورتی که دستگاه شما در گارانتی باشد و یا بیمه شده باشد، احتمال دارد هزینه تعمیر دستگاهتان کاملا رایگان باشد. همین یک مزیت، برای این‌که همیشه از نمایندگی‌ها و سرویس یخچال فریزر آاگ کمک بگیرید کفایت می‌کند.

نگهداری سوابق خدمات یخچال فریزر AEG

نمایندگی‌ها سوابق مشتری‌های خود را نگهداری می‌کنند و حتی ممکن است در زمان‌های خاصی که یخچال و فریز شما نیاز به سرویس یخچال فریزر آاگ به شکل دوره‌ای و یا تعویض فیلتر دارد، با شما تماس بگیرند. سابقه مشکلات یخچال فریزر شما در نمایندگی ثبت شده و تعمیرات و سرویس‌های بعدی بر اساس آن انجام می‌شود. این درحالی است که یک تعمیرکار متفرقه، هیچ اطلاعی از دستگاه شما ندارد.

قطعات اصل

قطعات اصلی یخچال فریزر AEG

نمایندگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا قطعات اصل را برای دستگاه خود جایگزین کنید. اگرچه در شرایط کنونی، قدری تهیه قطعات یدکی دشوار شده است، با این حال شما هنوز می‌توانید هنگام سرویس یخچال فریزر آاگ، قطعات یدکی اصل را از نمایندگی‌ها بخواهید. این کار کمک می‌کند که شما مطمئن شوید قطعه‌ای که تهیه کرده‌اید اصل بوده و ارزش پولی را که برای آن پرداخت می‌کنید دارد. این درحالی است که تهیه قطعات یدکی از بازار، علاوه بر قیمت زیاد، نامطمئن هستند. به عبارت دیگر شما نمی‌توانید مطمئن باشید که قطعه‌ای که تهیه کرده‌اید واقعا اصل است و این‌که آیا مناسب یخچال شما هست یا نه.

تشخیص درست

تشخیص درست مقدمه تعمیرکردن دستگاه با کمترین هزینه و وقت است. تکنسین‌های نمایندگی آاگ مجهز به وسایلی هستند که برای تشخیص مشکلات یخچال فریزر شما هنگام سرویس یخچال فریزر آاگ به‌کار می‌آید. علاوه بر این، آنها با تجربه زیادی که دارند، می‌دانند در کجای یخچال دنبال مشکل بگردند و آن را حل کنند. پس می‌توانید به تکنسین سرویس یخچال فریزر آاگ اعتماد کنید.

سخن آخر

سرویس یخچال فریزر آاگ باید حتما توسط نمایندگی یخچال فریزر AEG انجام شود. در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دستگاه شما وارد شود و در صورتی که در گارانتی است، گارانتی آن منقضی شود. در این مقاله، برخی از مشکلات رایج این نوع یخچال فریزر را برشمردیم تا بتوانید آنها را تشخیص دهید و هنگام صحبت با تعمیرکار، او را از نشانه‌های آسیب که نشان‌دهنده مشکلات بالقوه خاصی در دستگاه شما هستند آگاه کنید. نمایندگی آاگ AEG برای حل مشکلات و سرویس یخچال فریزر آاگ شما همواره در دسترس است.

 

به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس تلفنی بگیرید

ارسال درخواست

فرم زیر را تکمیل نمایید

لطفا فرم زیر را با بهره گیری از کارت گارانتی و با دقت کامل نموده و پس از کلیک بر روی مربع کنار عبارت I’m not a robot دکمه ارسال درخواست را بزنید.

پردازش درخواست

اندکی منتظر بمانید

پس از دریافت درخواست شما، پیامک تاییدیه درخواست از طرف سیستم خدمات برای شما ارسال میشود و در صورتی که نیازی به اطلاعات بیشتر باشد کارشناسان ما با شما تماس میگیرند.

تکمیل درخواست

ارسال تکنیسین

پس از طی مراحل لازم، تکنیسین مورد نظر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی ساعت حضور، برای سرویس دهی به منزل یا محل کار شما مراجعت خواهد کرد.

ثبت خدمات به صورت آنلاین

در این فرم مشخصات دستگاه، زمان مورد نظر و آدرس خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت، تکنسینی با توجه به خدمت انتخابی، برای شما در نظر گرفته شود
شماره تماس و دیگر مشخصات سرویس کاربرای شما پیامک میشود

شماره تماس با نمایندگی

۰۲۱-۵۴۴۱۲۱۰۰

فهرست محتوا

اشتراک گذاری از طریق

Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *