لوگو پارسا سرویس

نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – وایت هاوس – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19
Untitled-1

فن یخچال مابه

برای ثبت سفارش 

لطفا تماس بگیرین

021-54412100

خرید و قیمت فن یخچال مابه

موتور فن یخچال ساید مابه با بهره‌گیری از تکنولوژی نوین سنسور حساس به دما، تاثیر بسیاری در کاهش مصرف برق یخچال گذاشته است. فن و موتور این یخچال وظیفه خنک کنندگی کندانسور، کمپرسور و فضای داخلی یخچال را برعهده دارد. همین امر باعث شده موتور فن نصب به باقی اجزاء عمر کمتری داشته باشد. در این مقاله به بررسی موتور فن یخچال، عوامل موثر بر خرابی  موتور فن و بهترین راهکار هنگام خرابی فن یخچال برای شما آورده‌ایم.

عوامل موثر بر خرابی فن یخچال مابه

فن و موتور آن به علت کارایی بالا در یخچال نسبت به باقی اجزاء عمر کمتری دارد.خنک کردن فضای داخلی، تنظیم دمای یخچال، خنک کردن کمپرسور و موتور یخچال از جمله وظایف فن می‌باشد. برخی از عوامل می‌تواند بر خرابی زودهنگام فن یخچال تاثیر بگذارد. از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کارکردن بیش از حد موتور فن یخچال فریزر مابه

کارکردن  بیش از حد می‌تواند باعث خرابی فن یخچال شود. این امر به دلیل افزایش دما و اتقال بار حرارت به موتور فن است. البته به لطف سنسور تشخیص دما خطر این عامل برای یخچال شما کاهش یافته است. اگر این مشکل برای یخچال شما پیش آمد نشان از سوختگی فن می‌باشد شما می‌توانید از طریق نمایندگی مابه نسبت به خرید فن اورجینال اقدام فرمایید.

  • گرد و غبار و کثیفی

گرد و غبار و کثیفی در پره ها می‌تواند باعث افزایش مقاومت هوای محیط در برابر حرکت پره های فن شود. بهتر است هر ماه یخچال خود را از برق کشیده، قاب محافظ فن را باز کرده و فن یخچال را تمیز کنید.

  • عدم نگه داری منظم

عدم نگهداری و تعویض منظم پره ها یکی از عوامل خرابی موتور فن می‌باشد. بهتر است هر چند ماه یکبار نسبت به این امر اقدام کنید. شما می‌توانید تمامی این خدمات را توسط نمایندگی یخچال مابه به راحتی انجام دهید.

  • نصب نادرست

نصب نادرست پره‌های فن می‌تواند باعث ایجاد عدم تعادل در فن شده و باعث خرابی آن شود. بهتر است برای تعویض پره‌های فن یخچال از طریق نمایندگی یخچال خود اقدام فرمایید.

  • قطعات خراب یا معیوب

قطعات یخچال بر عملکرد یکدیگر تاثیر گذار هستند، مثلا در صورت خرابی فن ممکن است به کمپرسور و موتور یخچال فشار زیادی وارد شود. بنابراین بهتر است در صورت خرابی هر قطعه برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

بهترین راهکار هنگام خرابی فن یخچال و ساید مابه

در صورت مشاهده عواملی همچون گرم شدن یخچال، بوی نامطبوع، سر و صدای زیاد از یخچال و لرزش یخچال یا درب آن این پیام را به شما می‌دهد که ممکن است فن یخچال و فریزر شما خراب شده باشد. شما می‌توانید با یک ولت سنج ۱۲ ولت (اگر فن یخچال شما ۱۲ می‌باشد) نسبت به صحت سلامت فن اطمینان پیدا کنید. لازم به ذکر است در صورت جابه‌جا زدن مثبت و منفی ولت سنج ممکن است خود شما باعث خرابی فن شوید. بهتر است این کار را به نمایندگی یخچال خود بسپارید.

سخن پایانی

شرکت مابه با به کارگیری موتور فن اواپراتور یخچال ساید مابه با سنسور تشخیص دما، در کاهش مصرف برق یخچال و طول عمر بیشتر فن و موتور آن تاثیر زیادی گذاشته است. یخچال حکم قلب آشپزخانه را دارد بهتر است برای تعمیر یخچال خود از نمایندگی های معتبر استفاده کنید. موتور فن بسیار حساس بوده و به علت اهمیت آن در صورت خرابی سریعا اقدام فرمایید.