021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

گذاشتن لباس در فریزر | راهنمای کامل کاربرد سرما در محافظت از البسه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

فریزر شما تنها یک کاربرد ندارد! در حالی که در تازه نگه‌داشتن غذا می‌تواند عالی عمل کند، چند کاربرد مخفی دارد که شاید در مورد آن‌ها اطلاعی نداشته باشید. یکی از مهم‌ترین کاربردهای فریزر علاوه بر تازه‌ نگه‌داشتن مواد غذایی، تمیز کردن شلوار جین، رفع بوی بد لباس‌ها، بید زدایی و … است. بنابراین می‌توانید لباس‌های خود را در فریزر قرار دهید و منتظر نتایج شگفت‌انگیز آن باشید. به عنوان مثال، اگر به کف کفش شما آدامس چسبیده و کنده نمی‌شود، فریزر می‌تواند به شما کمک کند! اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد گذاشتن لباس در فریزر کسب کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا فواید این کار را برایتان بازگو کنیم.

گذاشتن لباس در فریزر
عناوین اصلی این مقاله

گذاشتن لباس در فریزر

در ادامه مطلب ۷ مورد از مهم‌ترین کاربردها و دلایل گذاشتن لباس در فریزر را برایتان شرح می‌دهیم:

بید زدایی

بیدها خیلی لباس‌های پشمی و خز را دوست دارند! اگر لباسی دارید که حس می‌کنید به بید زدایی نیاز دارد، آن را به مدت سه روز در فریزر قرار دهید، بیدها نمی‌توانند در دمای فریزر زنده بمانند و خواهند مرد. لباس‌های خود را داخل یک کیسه قرار دهید و درب آن را محکم ببندید. سپس کیسه را داخل فریزر قرار دهید و ۳ روز صبر کنید.

انگل‌زدایی

کنه‌های ملحفه‌ها، انگل‌های منزجر کننده‌ای هستند که با چشم دیده نمی‌شوند؛ اما دردسرهای زیادی ایجاد می‌کنند. آن‌ها نه تنها می‌توانند آلرژی ایجاد کنند، بلکه ممکن است باعث بروز مشکلات پوستی هم شوند: مانند خارش پوست، تحریک پوست، آکنه و حتی پیری زودرس پوست. بنابراین، هر چند وقت یک‌بار باید روبالشی‌ها را شست و همچنین ملحفه‌ها و روبالشی‌ها را داخل فریزر قرار داد. تنها کافی است ۱۲ ساعت صبر کنید تا مجدد ملحفه‌ها تمیز و قابل استفاده باشند.

از بین بردن الکتریسیته لباس

با گذاشتن لباس در فریزر می‌توانید الکتریسیته آن را هم از بین ببرید. فقط حواستان باشد که حتما لباس را داخل یک کیسه دربسته قرار دهید و سپس کیسه را به‌مدت ۲۴ ساعت داخل فریزر بگذارید.

زیبایی و برق انداختن لباس های چرمی

لباس های چرمی را با قراردادن در فریزر برق بیندازید.

 

اگر کت، دامن یا شلوار چرمی دارید که می‌خواهید آن را برق بیندازید، آن‌ها را در یک کیسه پلاستیکی در بسته قرار دهید و یک شب در فریزر بگذارید. فریزر می‌تواند برای زیبایی و برق انداختن لباس های چرمی، گزینه‌ای ایده‌آل باشد که بدون هیچ هزینه‌ای این کار را برایتان انجام می‌دهد.

از بین بردن باکتری

ما لباس‌ها را می‌شوییم نه تنها برای از بین بردن کثیفی‌های قابل مشاهده، بلکه برای از بین بردن باکتری‌هایی که روی آن‌ها رشد می‌کنند. باکتری‌ها می‌توانند باعث خارش، تحریک پوست، حتی بثورات روی پوست شوند؛ اما باید بدانید که باکتری‌ها در ماشین لباسشویی نمی‌میرند! برعکس، برخی از استافیلوکوک‌ها و مخمرها در یک محیط گرم و مرطوب رشد می‌کنند. با این حال، باکتری‌ها به‌طور ۱۰۰ در ۱۰۰ در فریزر می‌میرند. فقط یادتان باشد که لباس‌ها را در یک کیسه بسته‌بندی کنید تا باکتری‌ها در سراسر فریزر پخش نشوند و داخل همان کیسه بمیرند. پس گذاشتن لباس در فریزر راه‌حل خوبی برای از بین بردن باکتری‌ها است که می‌توانید آن را امتحان کنید. لباس‌ها را برای ۲۴ ساعت داخل فریزر قرار دهید و سپس آن‌ها را از کیسه خارج کرده و کیسه مربوطه را دور بیندازید.

از بین‌ بردن بوی بد لباس‌ها

بوی عرق یا هر بوی نامطبوع دیگری می‌تواند به قدری زننده و تند باشد که حتی شستشو هم آن را از بین نبرد؛ اما فریزر این کار را انجام می‌دهد! بنابراین، برای از بین بردن بوی نامطوبع لباس‌ها، آن‌ها را در کیسه گذاشته و درب آن را ببندید و کیسه را در فریزر قرار دهید. فقط حواستان باشد که درب کیسه خیلی محکم بسته نشده باشد. بنابراین می‌توانید نه تنها بوی بد لباس‌ها را از بین ببرید، بلکه می‌توانید کفش‌های خود را هم داخل فریزر قرار داده و از شر بوی نامطبوع آن‌ها خلاص شوید.

حفظ رنگ لباس‌ها

با گذاشتن لباس در فریزر می‌توانید به حفظ رنگ آن‌ها کمک کنید. لباس‌ها ممکن است به‌دلیل شستشو، رنگ خود را از دست بدهند و دیگر زیبایی اولیه را نداشته باشند. برای کند کردن این روند، کارشناسان توصیه می‌کنند شستشو و انجماد را به‌طور متناوب انجام دهید: بدین ترتیب، هیچ باکتری روی لباس‌ها وجود نخواهد داشت و کمتر آن‌ها را در معرض آب، دمای بالا و مواد شوینده قرار می‌دهید. بنابراین رنگ لباس‌ها برای مدت طولانی‌تری مثل روز اول باقی می‌ماند.

از بین بردن آدامس چسبیده به کفش‌ها

کاربرد سرما و فریزر در حذف آدامس از لباس

پا گذاشتن روی آدامس یکی از آزاردهنده‌ترین اتفاقاتی است که باعث می‌شود کفش‌ها کثیف شده و تمیز نشوند. شما می‌توانید خیلی راحت این مشکل را حل کنید. تنها کافی است کفش را در یک کیسه دربسته قرار داده و آن را به مدت ۱۲ ساعت در فریزر قرار دهید و زمانی که کفش را بیرون آوردید، آدامس به حدی سفت می‌شود که به‌راحتی می‌توان آن را جدا کرد. به همین سادگی می‌توانید کفش‌های خود را تمیز کنید و نیازی نیست که ساعت‌ها خود را مشغول این کنید که با دستتان آدامس را بکنید یا کفش را به زمین بمالید تا آدامس کنده شود!

قرار دادن چادر  مشکی در فریزر

چادرهای مشکی استعداد خاصی در بور شدن و از دست دادن رنگ مشکی خالص دارند و پس از چند بار استفاده، اتو و شستشو، شفافیت و براق بودن خود را از دست می‌دهند. حفظ رنگ و بافت چادر مشکلی یکی از دغدغه‌های همیشگی بانوان است و برخی در کنار شستشوی صحیح، برای محافظت از چادر مشکی، قرار دادن آن در فریزر را پیشنهاد می‌دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *