نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
جاروبرقی بخریم یا جاروشارژی؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه

جاروبرقی بخریم یا جاروشارژی؟

جاروبرقی برای نظافت مکان های بزرگ کاربردی تر است و در مقابل، با جاروشارژی بدون نیاز به منبع انرژی برق می‌توانید محل مورد نظرتان را تمیز کنید. اما برای انتخاب دقیق تر و پاسخ درست تر به سوال جارو برقی بخریم یا جارو شارژی، باید با کاربردها و ویژگی های هر کدام آشنا شوید. در ادامه به بیان مقایسه ویژگی های جاروبرقی با جاروشارژی به صورت جداگانه می‌پردازیم. همچنین، نکات مهمی را در مورد نحوه انتخاب و خرید جاروبرقی و جاروشارژی به شما ارائه خواهیم داد. با خواندن این مقاله، نه تنها به پاسخ سوال “جاروبرقی بخریم یا جاروشارژی؟” خواهید رسید، بلکه اطلاعات کامل و جامعی در مورد این دو وسیله کاربردی به دست خواهید آورد.

ویژگی های جارو برقی

ویژگی های جاروبرقی خوب چیست؟

جارو برقی در مدل های متفاوت کیسه دار و بدون کیسه تولید می‌شوند، اما ویژگی های مشترک دارند. از جمله این ویژگی ها می‌توان به مصرف برق کم، طول عمر بالا، قدرت مکش زیاد و ظرفیت بالا مخزن زباله که شما می‌توانید به راحتی فضا های بزرگ را جارو کنید، و توانایی نظافت کفپوش و سرامیک،  اشاره کرد.


به شما پیشنهاد میکنیم برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین جاروبرقی ایرانی کدام است را مطالعه نمایید.


ویژگی های جارو شارژی

ویژگی های جاروشارژی خوب چیست؟

جاروشارژی در مدل های دسته دار، مسافرتی و هوشمند تولید می‌شود. از مزیت ها و ویژگی های انواع جاروشارژی، عدم نیاز آن ها به منبع انرژی برق است. زمانی که باطری آن شارژ داشته باشد، شما می‌توانید در زمان عدم دسترسی به برق، از آن استفاده کنید. از ویژگی های جاروشارژی می‌توان به استفاده از ان ها برای فضا هایی که دسترسی به آن ها سخت است، استفاده کنید.


برای مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم مقاله صفر تا صد راهنمای خرید جاروشارژی را از دست ندهید.


 

مقایسه ویژگی های جارو برقی با جارو شارژی

مقایسه ویژگی های جاروبرقی با جاروشارژی.

جاروبرقی و جاروشارژی هر کدام ویژگی های مخصوص خود را دارند، شما با توجه به نیاز خود و بررسی ویژگی های آن ها یکی را انتخاب و استفاده می‌کنید.

  • قدرت مکش
  • گنجایش مخزن
  • فضای مناسب
  • تولید سر و صدا
  • مدت زمان استفاده

این موارد جزو اصلی ترین تفاوت های جارو برقی و جارو شارژی می‌باشد که در ادامه به شرح بیشتر این موارد می‌پردازیم.

۱.     قدرت مکش

اصلی ترین ویژگی قابل مقایسه بین جاروبرقی و جاروشارژی قدرت مکش آن ها است. جاروبرقی به نسبت قدرت مکش بیشتری دارد و گرد و غبار و ذرات ریز بین پرز های فرش را بهتر تمیز می‌کند. در مقابل، جارو شارژی برای نظافت گوشه ها و نقاطی که دسترسی به ان ها سخت است، مناسب تر است. همچنین جاروبرقی برای نظافت و رفع آلودگی از روی سرامیک و کف پوش هم کاربرد دارد.

۲.     گنجایش مخزن

در مقایسه بین جارو شارژی و جارو برقی، ظرفیت و گتجایش مخزن آن ها، ویژگی با اهمیتی است. ظرفیت مخزن جاروبرقی نسبت به جاروشارژی بیشتر است و می‌تواند مقدار زباله بیشتری را در خود نگهدارد. شما می‌توانید پس از چندین بار جارو کشیدن کل منزل، پاکت آن را تعویض نمایید. مخزن جاروشارژی کوچک بوده و باید در فاصله زمانی کوتاه تری آن را خالی کنید.

۳.     فضای مناسب

با توجه به تفاوت در قدرت مکش و گنجایش مخزن جاروبرقی و جاروشارژی می‌توان به این نکته پی برد که، اندازه فضای مناسب برای استفاده از جاروشارژی فضاهای کوچک است و در مقابل برای نظافت مکان ها و فضا های بزرگ، جاروبرقی مناسب ترین گزینه است.

۴.     تولید سر و صدا

مقایسه صدای تولید شده از موتور جاروبرقی و موتور جاروشارژی می‌تواند از ویژگی های مهم در انتخاب شما باشد. جاروبرقی به علت قدرت بیشتر در مکش، موتور قوی تری هم دارد و بنابراین زمانی که جاروبرقی را روشن می‌کنید، صدای بیشتری به نسبت جاروشارژی تولید می‌کند.

۵.     مدت زمان استفاده

ویژگی خاص جارو شارژی، عدم نیاز آن به منبع انرژی برق شهری است. جاروشارژی این امکان را دارد تا زمانی که باطری های آن شارژ دارند، بتوانید از آن استفاده نمایید. در مقابل جاروبرقی تا زمانی که به برق وصل شده است می‌تواند روشن باشد و کار نظافت را انجام دهد. زمانی که برق قطع شده است یا جایی هستید که دسترسی به منبع انرژی برق امکان ندارد، جارو شارژی می‌تواند به کمک شما بیاید.

کلام آخر

برای انتخاب بین جاروبرقی و جاروشارژی باید ویژگی های هر کدام را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. از این ویژگی ها می‌توان به قدرت مکش، گنجایش مخزن، فضای مناسب برای هر کدام، تولید صدا و مدت زمانی که می‌توانید دستگاه را روشن نگه دارید و از آن استفاده نمایید، اشاره نمود.

اگر فضای شما کوچک هست و شما می‌خواهید دستگاه جارو را با خود حمل کنید و در مکان های مختلف مثل ماشین و سفر از آن استفاده کنید، گرینه مناسب شما جاروشارژی است. اما اگر فضای استفاده شما بزرگ است و می‌خواهید علاوه بر فرض و موکت، کف پوش و سرامیک ها را هم با دستگاه جارو خود تمیز کنید، جاروبرقی گزینه درستی است. خواهشمندیم نظرات و تجربیات خود را در مورد جاروبرقی یا جاروشارژی در قسمت نظرات بنویسید و یا این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *