نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
راهنمای خرید یخچال فریزر
زمان مطالعه: 9 دقیقه

صفر تا صد راهنمایی خرید یخچال فریزر

نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید به‌خاطر داشته باشید

برای اینکه یخچال فریزر متناسب با شرایط محل زندگی انتخاب کنید، نیاز دارید که فاکتورهایی را در نظر داشته باشید؛ تا در سال‌های آتی نیاز به خرید دوباره یخچال فریزر جدید نداشته باشید. در ادامه فهرست نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر به آن می‌پردازیم عبارتند از:

 • ابعاد یخچال فریزر
 • محاسبه گنجایش یخچال فریزر با توجه به شرایط خانواده
 • انتخاب نوع یخچال فریزر
 • برچسب انرژی و میزان مصرف یخچال فریزر
 • بررسی تأثیر مناطق آب‌وهوایی در انتخاب یخچال فریزر
 • داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش
 • بررسی جنس بدنه یخچال فریزر
 • داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش

در ادامه هر یک از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید توجه داشته باشید، را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد، تا شما اطلاعات کاملی در حین خرید یخچال به یاد داشته باشید.

بررسی ابعاد یخچال فریزر

اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید یخچال فریزر در نظر داشته باشید، بررسی ابعاد یخچال فریزر است.

قبل اینکه بخواهید یخچال خریداری کنید، باید موقعیت قرارگیری یخچال فریزر در آشپزخانه را بررسی کنید، که قرار است یخچال در کدام قسمت قرار بگیرد؟

میزان فضای لازم برای باز شدن درب‌ها، نحوه قرارگیری کابینت‌ها و ابعاد جایگاه یخچال فریزر را یادداشت کنید. بهترین حالت برای نصب یخچال، داشتن فاصله ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر از کنار و پشت دستگاه، نسبت به دیوار است.

بهتر است که درب یخچال به سمت دیوار باز نشود، چرا که باعث صدمه درب یخچال فریزر خواهد شد؛ درب یخچال فریزر باید به صورت کامل باز شود.

یخچال فریزر کلاسیک
برای اینکه بتوانید یخچال خوبی بخرید باید سه آیتم طول، عرض و ارتفاع محل نصب یخچال فریزر را به صورت دقیق اندازه گیری کنید. سپس نحوه باز شدن درب یخچال را با کشوها و کابینت‌ها مورد بررسی قرار دهید.

اگر هم کنار یخچال، اجاق گاز قرار می‌گیرد، باید حداقل فاصله ۵۰ سانتی‌متر را با یخچال لحاظ کنید؛ تا از خرابی یخچال جلوگیری کنید. اندازه راه پله و سایز درب ورودی آشپزخانه را نیز اندازه بگیرید، تا با خرید یخچال با ابعاد مناسب بتوانید آن را در محل مورد نظر بدون مشکل نصب کنید.

 

محاسبه گنجایش یخچال فریزر با توجه به شرایط خانواده

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر اهمیت دارد، محاسبه گنجایش مورد نیاز با توجه به تعداد افراد خانواده است.

با استفاده از قسمت قبل یعنی به دست آوردن فضای نصب دستگاه و پرسیدن این سؤالات از خود که نحوه تعاملات خانوادگی شما به چه صورتی است:

 • آیا اهل برگزاری مهمانی و جشن هستید؟
 • تعداد افراد خانواده شما چند نفر است؟
 • برنامه‌ای برای بزرگ شدن خانواده مد نظر دارید؟
 • نحوه خرید شما به صورت هفتگی یا ماهیانه یا سه‌ماهه است و…

با پاسخ به سؤالات فوق می‌توانید متوجه شوید، که چه دستگاهی با چه میزان گنجایش؛ نیازهای خانواده شما را برطرف خواهد کرد.

با توجه به اینکه میزان گنجایش برای هر فرد بین ۴ الی ۶ فوت است و هر فوت برابر با ۲۸ لیتر حجم مواد غذایی است.

به صورت استاندارد برای زوج‌های جوان که میزان آشپزی بسیار کمی دارند، حداقل گنجایش یخچال باید ۱۲ فوت یا ۳۳۶ لیتر باشد.

البته اگر زوج جوان اهل آشپزی باشند، این عدد به ۱۷ فوت یا ۴۸۰ لیتر تغییر خواهد کرد و برای خانواده‌های ۴ نفره نیاز به یخچال فریزری، با گنجایش ۲۲ فوت یا ۶۲۰ لیتر خواهند داشت.

این میزان گنجایش به صورت استاندارد محاسبه شده و با توجه به عادات و نحوه خرید و… قابل تغییر است؛ چرا که امکان دارد، یک خانواده بیشتر به فضای فریزری نیاز داشته باشد، به همین خاطر باید حجم فریزر دستگاه بیشتر از حجم یخچال باشد و بالعکس.

برچسب انرژی و  میزان مصرف یخچال فریزر

یکی دیگر از نکاتی که باید در راهنمای خرید یخچال فریزر در نظر داشته باشید، برچسب میزان مصرف انرژی یخچال فریزر است. برای اینکه تشخیص دهید که؛ مصرف یخچال فریزر چقدر است؟ باید به درجه مصرف انرژی آن دقت کنید که از A شروع می‌شود و به G ختم می‌شود.

درجه A یعنی کم‌مصرف‌ترین و درجه G به معنی پرمصرف‌ترین درجه مصرف انرژی شناخته می‌شود. هرچقدر درجه یخچال به A نزدیک‌تر باشد؛ یعنی میزان مصرف برق دستگاه کمتر است و کمتر بودن میزان مصرف برق، یعنی سر ماه هزینه قبض برق کمتری را پرداخت خواهید کرد.

اغلب میزان مصرف برق در یخچال فریزر، ۸ درصد از کل هزینه برق را شامل می‌شود؛ چرا که دستگاه به صورت ۲۴ ساعته در حال کار است.

بررسی تأثیر مناطق آب‌وهوایی در انتخاب یخچال فریزر

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید به خاطر داشته باشید، مکان جغرافیایی محل سکونت شماست.

برای مثال در شهرهایی مانند تبریز و اردبیل به دلیل هوای سرد در پاییز و زمستان، هوای خنک در بهار و تابستان؛ نیاز به یخچال فریزر با موتور بسیار قوی نخواهند داشت.

نکات خرید یخچال فریزر

در شهرهای جنوبی مانند بندرعباس، اهواز، یزد و… به دلیل داشتن گرمای بیش از حد که در تمام طول سال کولر گازی روشن است و به صورت یکسره در حال کار کردن است، باید یخچال فریزر با موتور بسیار قوی استفاده شود؛ تا نیازهای اهالی این شهرها را به خوبی جوابگو باشد.

یخچال فریزر با کابین یخچال بزرگ‌تر نسبت به قسمت فریزر دستگاه

بررسی جنس بدنه یخچال فریزر

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید در نظر داشت، بررسی جنس بدنه یخچال فریزر است. پیرو قسمت قبل که درباره مناطق جغرافیایی صحبت کردیم، برای این منظور در هنگام انتخاب نوع جنس بدنه باید با توجه به شهر محل سکونت، با دقت بالایی مورد بررسی قرار گیرد.

برای مثال در بندرعباس و اهواز به دلیل وجود رطوبت بیش از ۹۸ درصد یا شهرهای ساری و رشت که رطوبت بالایی در طول سال دارند، باید جنس محکم و ضدزنگ و پوسیدگی داشته باشد؛ در غیر این صورت در مدت زمان بسیار کمی دچار پوسیدگی و فرسایش می‌شود.

بهترین و کاربردی‌ترین جنس بدنه فولاد یا استیل است؛ که علاوه براق بودن و زیبایی که دارد، از مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت برخوردار است.

خاصیت ضدزنگ بودن فولاد و استیل؛ بیشتر از آلیاژهای دیگر موجود در بازار است و برای مناطق شرجی و رطوبت بالا، پیشنهاد ما استفاده از بدنه استیل است.

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، یکی دیگر از مواردی است که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید به آن تمرکز و توجه بسیار زیادی را معطوف داشت.

به دلیل گران بودن دستگاه و برندهای مختلف یکی از مواردی که به خریدار کمک می‌کند، که استرس و نگرانی کمتری درباره خرید یخچال فریزر داشته باشد؛ داشتن ضمانت نامه معتبر و نمایندگی خدمات پس از فروش دستگاه است؛ تا در صورت خرابی بتوان در اسرع وقت آن را تعمیر و سرویس کرد.

در صورت نبود گارانتی معتبر و نمایندگی خدمات پس از فروش یخچال فریزر، در صورت خرابی دستگاه به دلیل پیدا نشدن قطعات اصلی آن برند، باید هزینه زیادی برای خرید دوباره یخچال فریزر نو در نظر گرفت.

این شرایط به اقتصاد خانوار فشار زیادی می‌آورد؛ بنابراین این نکته را به خاطر داشته باشید که یخچال خریداری شده با برند های AEG, Whitehouse, Generalelectric, Mabe از نمایندگی یخچال فریزر جنرال الکتریک، نمایندگی یخچال فریزر وایت هاوس، نمایندگی یخچال فریزر مابه و نمایندگی یخچال فریزر آاگ؛ حتماً دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش باشد.

قابلیت‌های یک یخچال فریزر مجهز

با توجه به پیشرفت روزبه‌روز صنعت یخچال‌سازی در جهان، هر هفته به توانایی‌هایی یخچال فریزر افزوده و عملکرد آنها بهینه‌تر می‌شود. در ادامه لیست قابلیت‌های یک یخچال فریزر مجهز و مدرن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 • تنظیم دما
 • نورپردازی داخل کابین
 • کنترل و تنظیم رطوبت داخل کابین
 • مجهز به فیلتر ضدباکتری و تصفیه هوا
 • مجهز به تنظیم محفظه درب و قفسه‌های کابین
 • آبریز و یخ‌ساز اتومات
 • تعبیه فیلتر آب
 • بالاترین راندمان کاری با درجه A+++
 • داشتن کمپرسور خطی
 • مجهز به سیستم امنیتی (قفل کودک)
 • مجهز به درب دوگانه

نکات مهم خرید یخچال فریزر

برای اینکه از راهنمای خرید یخچال فریزر نهایت یادگیری را داشته باشید، هر یک از توانایی‌های یخچال فریزر مجهز و به‌روز را برای شما به صورت مختصر توضیح خواهیم داد. در هنگام خرید، دستگاهی را انتخاب کنید که بیشتری امکانات را برای راحتی و رفاه خانواده شما فراهم نماید.

صفحه‌نمایش یخچال فریزر، اطلاعات مهمی از شرایط دستگاه را در اختیار شما قرار می‌دهد

قابلیت تنظیم دما در یخچال‌فریزرهای جدید

یکی از قابلیت‌های جدیدی که در راهنمای خرید یخچال فریزر می‌توان به آن اشاره کرد، قابلیت تنظیم و کنترل دمای داخل کابین یخچال فریزر است.

برای اینکه شما از درجه دمای داخل کابین یخچال و فریزر آگاه شوید؛ یک صفحه‌نمایش روی بدنه یخچال تعبیه شده و میزان دمای یخچال و فریزر را در لحظه، نشان می‌دهد.

با استفاده از صفحه نمایشگر می‌توانید دمای مورد نیاز خود را تنظیم کنید و سرمای داخل کابین بعد از مدت زمان کوتاهی روی دمای تعیین شده ثابت خواهد شد.

البته در مدل‌های قدیمی یخچال دارای یک ولوم که از شماره ۱ تا ۶ نام‌گذاری شده بود؛ دما تنظیم می‌شد؛ اما درجه دقیق دما مشخص نبود.

در یخچال‌های جدید بر اساس فارنهایت یا سانتی‌گراد در صفحه‌نمایش؛ دمای داخل کابین نمایش داده می‌شود.

بررسی قابلیت نورپردازی داخل کابین

قابلیت نورپردازی داخل کابین از نکات مهم در راهنمای خرید یخچال‌فریزرهای جدید است؛ که با استفاده از لامپ‌‌هایی LED علاوه بر زیبایی، باعث بهتر دیده شدن مواد غذایی در نیمه‌های شب است.

برای اغلب ما این اتفاق افتاده که در نیمه‌های شب احساس تشنگی و گرسنگی کرده باشیم، اما وقتی وارد آشپزخانه می‌شویم به دلیل نور کم یخچال، مجبور به روشن کردن لامپ آشپزخانه هستیم.

مشکل نور در یخچال‌فریزرهای جدید بر طرف شده و با استفاده از لامپ‌های LED، دیگر لازم نیست لامپ آشپزخانه را روشن کنید. مقداری نور لطیف که در نورپردازی کابین دستگاه به کار گرفته شده، تا شما به راحتی بتوانید تمامی مواد غذایی داخل کابین را با کیفیت بالا ببینید و انتخاب کنید.

لامپ‌های LED، از مصرف بسیار کم برق برخوردارند و به دلیل کیفیت بالا و عدم حرارتی بودن آنها؛ علاوه بر بالا بردن راندمان عملکردی دستگاه، هزینه‌های قبض برق را نیز کاهش می‌دهد.

نحوه قرارگیری سبزیجات و مرکبات در کشوهای یخچال فریزر

کنترل و تنظیم رطوبت داخل کابین

یکی از دیگر از قابلیت‌های جالب در راهنمای خرید یخچال فریزر؛ کنترل و تنظیم رطوبت داخل کابین یخچال است.

می‌توانید سطح رطوبت یخچال را طوری تنظیم کنید تا سبزیجات و میوه‌جات داخل کابین همان‌طور تازه و با طراوت باقی مانده و از فاسد شدن و پلاسیده شدن این مواد جلوگیری نماید.

اگر می‌خواهید همواره میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید، این توانایی را در هنگام خرید یخچال فریزر جدید در نظر داشته باشید.

مجهز به فیلتر ضدباکتری و تصفیه هوا

از قابلیت‌های جدیدی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید در نظر گرفت، مجهز بودن دستگاه‌های جدید به فیلتر ضدباکتری و تصفیه هوای داخل کابین است؛ که وظیفه جلوگیری از بوی بد داخل کابین و وارد شدن آن به مواد غذایی داخل یخچال است.

این فیلترها از جنس کربن بوده و برای جلوگیری از رشد باکتری و بوی بد داخل کابین مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین طول ماندگاری مواد غذایی در این دستگاه‌ها بالاتر از سایر یخچال‌های دیگر است.

مجهز به تنظیم محفظه درب و قفسه‌های کابین

از قابلیت‌های پیشرفته در راهنمای خرید یخچال فریزر، می‌توان به تنظیم محفظه درب و قفسه‌های داخل کابین اشاره کرد.

با این توانایی می‌توانید بر حسب حجم مواد غذایی، اقدام به چیدن مواد غذایی کنید و به راحتی از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کنید.

آبریز و یخ‌ساز اتومات

از قابلیت‌های جدید یخچال‌فریزرهای جدید امکان آبریز و یخ‌ساز اتومات است. مخزن آبریز و یخ‌ساز به فیلترهای آب بر سر لوله ورودی آب متصل شده‌اند، علاوه بر فیلتر آب به صورت اتومات مخزن آب را در صورت استفاده پر می‌کند.

قابلیت یخ‌ساز هم به صورت اتومات اقدام به تولید قالب یخ می‌کند؛ تا در مهمانی‌ها و جشن‌ها بدون باز کردن درب دستگاه، قالب‌های یخ به همراه آب خنک در اختیار داشته باشید.

بالاترین راندمان کاری با درجه +++A

یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار فنی در راهنمای خرید یخچال فریزر، داشتن برچسب انرژی با درجه +++A است. این درجه تا به اکنون بالاترین سطح بهینه‌سازی است، که در مصرف برق، تکنولوژی به آن دست یافته است.

با داشتن این برچسب خیال خریدار راحت است که مبلغ قبض برق عددی نجومی نخواهد بود، چرا که از کم‌ترین میزان مصرف برق نسبت به سایر دستگاه‌های برقی منزل برخوردار است.

داشتن کمپرسور خطی

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال فریزر، بسیار ارزشمند است، مجهز شدن یخچال‌فریزرهای جدید به کمپرسور فوق پیشرفته است، که تغییرات بنیادین در عملکرد دستگاه به وجود می‌آورند.

از مزایای این قابلیت، مصرف کمتر برق و پایین آمدن مستهلک شدن قطعات است؛ که در نهایت منجر به افزایش طول عمر مفید دستگاه با بهترین عملکرد می‌توان اشاره کرد.

مجهز بودن به سیستم امنیتی (قفل کودک)

این قابلیت برای خانواده‌هایی که دارای کودکان کنجکاو هستند؛ بسیار مهم و حیاتی است. کودکان امروزی بسیار کنجکاو هستند، که علائم و دکمه‌های روی صفحه‌نمایش چه کارایی دارند؟

به همین خاطر اقدام به دستکاری تنظیمات صفحه‌نمایش می‌کنند، که در برخی مواقع، باعث خرابی و فشار به موتور یخچال فریزر می‌شود.

برای جلوگیری از هرگونه دستکاری و خرابکاری توسط کودکان، سیستم امنیتی قفل کودک روی دستگاه تعبیه شده است؛ تا امنیت دستگاه را بالا برده و از هرگونه به هم ریختگی، در تنظیمات دستگاه به ویژه دمای داخل کابین جلوگیری شود.

بررسی قابلیت درب دوگانه

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید توجه داشته باشید، داشتن درب دوگانه است. این سیستم این اختیار را به افراد می‌دهد، تا در صورت نیاز نوشیدنی بدون اینکه درب اصلی یخچال را باز کنند، قادر باشند با باز کردن درب خارجی به نوشیدنی‌ها و بطری مایعات خنک دسترسی داشته باشند.

نکات و موارد مهم خرید یخچال فریزر

این قابلیت از ورود هوای گرم محیط به داخل کابین جلوگیری و از ایجاد برفک جلوگیری می‌کند؛ همچنین از فشار زیاد وارد شدن به کمپرسور هم جلوگیری می‌کند، چرا که دیگر هوای سرد داخل کابین در اثر باز و بسته کردن‌های مکرر خارج نمی‌شود و عملکرد دستگاه مناسب خواهد بود.

انتخاب نوع یخچال فریزر بر اساس کاربرد و مدل

با توجه به فضا و نیاز یخچال‌فریزرها در انواع مختلفی طراحی می‌شوند تا بسیار کاربردی تر عمل کنند که در ادامه انواع یخچال فریزر را با هم بررسی خواهیم کرد.

 1. فریزر بالا یخچال پایین مدل طرح کلاسیک یا Top freezer
 2. فریزر پایین یخچال بالا
 3. یخچال فریزر دوقلو
 4. یخچال درب فرانسوی یا French door
 5. یخچال سایدبای‌ساید
 6. یخچال فریزر توکار

با استفاده از راهنمای خرید یخچال فریزر و نکات بسیار طلایی که در هنگام خرید باید آنها را بدانید، و با به کارگیری این نکات؛ می‌توانید انتخاب مناسب و عالی را تجربه کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی