نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
مهمترین موارد خرید ساید بای ساید
زمان مطالعه: 9 دقیقه

همه نکات مهمی که هنگام خرید یخچال ساید بای ساید باید بدانید

بهترین راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید چیست؟

قبل از اینکه به ویژگی‌ها و امکاناتی که از یخچال ساید بای ساید انتظار دارید، بپردازیم. ابتدا باید چرایی خرید خود را بدانید؛ که چرا می‌خواهید از بین این همه مدل یخچال، یخچال ساید بای ساید تهیه کنید؟

زیبایی و  جادار بودن از جمله مواردی هستند که افراد، یخچال فساید بای ساید را برای آشپزخانه خود انتخاب میکنند. موارد مهم زیادی وجود دارند که باید در هنگام خرید یخچال ساید بای ساید به آن‌ها توجه فرمایین، با استفاده از لیست راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید، بهترین و مناسب‌ترین دستگاه را خریداری کنید.

 • سایز یخچال ساید بای ساید چگونه محاسبه می‌شود؟
 • ظرفیت یخچال ساید بای ساید بالا یا پایین باشد؟
 • بررسی برچسب انرژی یخچال ساید بای ساید
 • انتخاب بهترین جنس کابین یخچال ساید بای ساید
 • بررسی جنس و تعداد طبقات یخچال ساید بای ساید
 • بررسی یخچال ساید بای ساید برفک دار یا بدون برفک
 • قابلیت سیستم آبریز و یخ‌ساز یخچال ساید بای ساید
 • بررسی قابلیت هوشمند Eco
 • بررسی نوع رنگ بدنه و ویژگی‌های آن
 • بررسی کیفیت کمپرسور و کندانسور یخچال ساید بای ساید
 • بررسی وجود سیستم ایمنی در یخچال ساید بای ساید
 • انتخاب برندی که دارای ضمانت نامه و نمایندگی خدمات پس از فروش باشد
 • انتخاب یخچال ساید بای ساید بر اساس قدرت خرید و توان مالی

انتخاب بهترین یخچال ساید بای ساید

با لیست نکاتی که باید در هنگام خرید یخچال ساید بای ساید به خاطر داشته باشید، آشنا شدید. در ادامه برای درک بهتر هر یک از نکات را، با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

 

ابعاد یخچال ساید بای ساید چگونه محاسبه می‌شود؟

اولین راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید به بررسی ابعاد یخچال اختصاص دارد، ابعاد یک یخچال بر اساس فضای مورد نیاز برای مواد غذایی تعیین می‌شود. که این میزان فضا با توجه به تعداد افراد خانواده، مشخص می‌شود.گنجایش فضای داخلی کابین یخچال، بر اساس لیتر سنجیده می‌شود، ابعاد یخچال‌های ساید بای ساید، بر اساس فوت اندازه‌گیری می‌شود. در این شرایط با توجه به فاکتورهایی همچون: تعداد افراد خانوار، نوع چیدمان دکوراسیون و میزان فضای آشپزخانه بستگی دارد.به طور معمول گنجایش ۲۰۰ لیتر برای یک یخچال ساید بای ساید، استاندارد محسوب می‌شود. این میزان گنجایش برای یک خانواده دو نفره کفایت می‌کند؛ اما اگر تعداد اعضای خانواده بیش از دو نفر باشد باید به ازای هر فرد، گنجایشی برابر با ۲۰۰ لیتر اضافه در نظر گرفت.گنجایش یک یخچال ساید بای ساید برای یک خانواده ۵ نفره، بر اساس استاندارد گنجایشی برابر با ۸۰۰ لیتر خواهد داشت، تا نیازهای افراد یک خانواده را بر طرف نماید.

ظرفیت یخچال ساید بای ساید بالا یا پایین باشد؟

بعد از اینکه ابعاد یخچال ساید بای ساید برای خانواده شما مشخص شد، حالا نوبت به نحوه مصرف مواد غذایی است.اگر در خانواده شما مواد غذایی با حجم بالا برای بیش از دو ماه تهیه می‌شود، باید دستگاهی انتخاب کنید که فضای یخچال آن بیشتر از فضای معمولی یخچال‌های موجود در بازار باشد؛ این موضوع یکی از نکات مهم راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید به شمار می‌آید. البته اغلب یخچال‌های ساید بای ساید؛ ابعاد فضای یخچال آنها استاندارد بوده و گنجایش میزان مواد غذایی و میوه‌های دو سه ماهه مصرف خانواده را به راحتی پوشش می‌دهد.

بررسی برچسب انرژی یخچال ساید بای ساید

با توجه به گران شدن قیمت‌های عامل انرژی از جمله برق، یکی از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید قرار می‌گیرد؛ بررسی بر چسب انرژی و اینورتر دار بودن دستگاه است.

به طور معمول یک دهم برق مصرفی منازل به مصرف برق یخچال بر می‌گردد؛ به دلیل اینکه یخچال از جمله وسایل برقی است که به صورت ۲۴ ساعته به برق متصل است. هر چقدر دستگاه مصرف انرژی پایین‌تری داشته باشد، در پایان ماه هزینه کمتری بابت برق مصرفی پرداخت خواهید کرد.

برچسب انرژی یخچال ساید بای سید

برچسب انرژی یخچال، از درجه A-B-C-D- E- F-G نام گذاری می‌شود. درجه A کمترین مصرف انرژی و درجه G پرمصرف‌ترین به شمار می‌آید.

در کنار نکاتی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید به آن توجه ویژه باید داشته باشید، داشتن اینورتر و برچسب انرژی A+++ است؛ تا از کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین راندمان برخوردار باشد.

انتخاب بهترین جنس کابین یخچال ساید بای ساید

در این قسمت از راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید، به انتخاب جنس بدنه یا کابین یخچال ساید می‌رسیم، داشتن کیفیت بالای ساخت و آلیاژ به کار رفته در بدنه دستگاه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته اکثر شرکت‌های تولیدکننده یخچال ساید بای ساید، از فلز، آلیاژ فولاد، استیل و آلومینیوم در ساخت کابین یخچال استفاده می‌کنند.

اگر در شهرهای شمالی کشور ساکن هستید، باید به جنس بدنه دستگاه بسیار دقت و توجه بالا داشته باشید. به دلیل رطوبت و شرجی بودن هوا بعد از مدت زمان کوتاهی، بدنه دستگاه دچار اکسید آهن و زنگ زدگی و… می‌شود.

به همین خاطر درباره کیفیت متریال ساخت بدنه یخچال ساید بای ساید و محکم بودن آن بسیار تحقیق و پرس‌وجو کنید، تا بهترین متریال را با توجه به آب و هوای محل زندگی، انتخاب نمایید.

بررسی جنس و تعداد طبقات یخچال ساید بای ساید

بررسی جنس و تعداد طبقات یخچال ساید بای ساید؛ یکی از موضوعاتی است که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید؛ برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. همان‌طور که در جریان هستید، تعداد طبقات یخچال ساید باید ساید نسبت به یخچال فریزر بیشتر است.

برای بعضی افراد، داشتن تعداد طبقات و مرغوبیت جنس ساخت طبقات، بسیار حائز اهمیت است. ارتفاع طبقات به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود: ابتدا فاصله یا ارتفاع طبقات نسبت به هم کم است، اما تعداد طبقات بیشتر است. در دسته دوم فاصله طبقات نسبت به هم متوسط است، در دسته سوم فاصله طبقات از هم دیگر بیشتر از دو حالت قبلی است.

مهمترین موارد خرید ساید بای ساید

در نظر داشته باشید که اگر فاصله طبقات نسبت به هم کم باشد؛ نمی‌توانید از ظروف، مواد غذایی و سبزیجات که  از طول زیادتر و حجم بزرگ‌تری برخوردارند؛ استفاده کنید. از مزایای کابین یخچال با تعداد طبقات زیاد، می‌توان به جای دادن مواد غذایی بیشتر در داخل آن اشاره کرد.

جنس طبقات اغلب از شیشه، پلاستیک و فلز ساخته می‌شود که در حالت کلی، امنیت شیشه نسبت به فلز و پلاستیک بیشتر است؛ چرا که در صورت رها شدن مواد غذایی از دست شما و افتادن آن روی شیشه، باعث می‌شود که آسیبی نبیند.

بررسی برفک آبکن خودکار یخچال ساید بای ساید

یکی دیگر از نکات راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید، داشتن سیستم بدون برفک خودکار است. داشتن برفک مشکلاتی را برای دارندگان دستگاه ایجاد خواهد کرد، از جمله بالا رفتن میزان مصرف برق و پایین آمدن بازدهی دستگاه و… اشاره کرد، برای حل این مشکلات، باید از سیستم برفک آب کن خودکار استفاده کنید.

در هنگام خرید دستگاه ساید به این نکته دقت کنید که دستگاه مورد نظر شما، دارای سیستم برف آبکن خودکار باشد؛ تا هم از فاسد شدن مواد غذایی در زمان کمتر، هم از بالا رفتن مصرف انرژی جلوگیری نماید.

قابلیت سیستم آبریز و یخ‌ساز یخچال ساید بای ساید

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید دارای اهمیت است، داشتن سیستم آبریز و یخ‌ساز است.

این فناوری باعث می‌شود که برای نوشیدن آب، نیاز به باز کردن درب یخچال نداشته باشید و بدون باز کردن درب یخچال، بتوانید از طریق پدال آبریز آب خنک دریافت کنید.

این قابلیت باعث می‌شود درب یخچال و فریزر به دفعات زیاد، برای خارج کردن آب و یخ باز نشود و عملکرد دستگاه در بالاترین حالت ممکن قرار داشته باشد.

داشتن سیستم آبریز و یخ‌ساز از نظر قیمت کمی نسبت به دستگاه‌های دیگر، که از این قابلیت برخوردار نیستند، گران‌تر خواهد بود. البته این تفاوت قیمت بسیار محسوس است و فاصله آن‌چنانی از لحاظ قیمتی با سیستم بدون آبریز ایجاد نخواهد کرد.

داشتن قابلیت هوشمند Eco یا Holiday

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید باید به آن توجه داشته باشید، قابلیت Eco یا Holiday است.

این قابلیت از سیستم بسیار هوشمند برخوردار است، که باعث ایجاد تعادل در عملکرد یخچال و کاهش مصرف انرژی در شرایطی مانند: مسافرت یا … فعال می‌شود، که میزان فعالیت دستگاه را کاهش می‌دهد.

برای اینکه درک بهتری از قابلیت Eco یا Holiday پیدا کنید، آن را در قالب یک مثال توضیح می‌دهیم. در نظر بگیرید که برخی ساعات یا روزها شما از یخچال استفاده نمی‌کنید، یا میزان استفاده خیلی کم خواهد بود، در این شرایط چون درب یخچال باز نمی‌شود و هوای بیرون به داخل کابین وارد نمی‌شود، در نتیجه نیاز به روشن بودن کمپرسور و کار کردن آن نیست.

به همین خاطر توسط سنسوری که در این دستگاه تعبیه شده، میزان شرایط استفاده را می‌سنجد؛ و دستور کاهش عملکرد کمپرسور و کندانسور را به برد الکتریکی صادر می‌کند. این قابلیت مصرف انرژی را پایین آورده و علاوه بر آن، باعث بالا رفتن طول عمر مفید دستگاه نیز می‌شود.

بررسی نوع رنگ بدنه و ویژگی‌های آن

یکی از حساس‌ترین قسمت‌های راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید، انتخاب نوع رنگ بدنه دستگاه است.

در صورت بی دقتی در انتخاب آن، باید تمام دکوراسیون و فضای آشپزخانه و منزل را نونوار کنید و تغییرات لازم برای هماهنگی بیشتر در دکوراسیون اعمال شود که هزینه‌های سنگینی را به اقتصاد خانوار تحمیل خواهد کرد.

برای اینکه دچار این اتفاقات نشوید، بهتر است که ابتدا نحوه دکوراسیون؛ رنگ‌بندی آشپزخانه خود را مورد بررسی قرار دهید، رنگ دلخواه را بر اساس نوع چینش دکوراسیون خود، انتخاب نمایید.

آموزش خرید ساید بای ساید

امروزه یخچال‌های ساید بای ساید طیف رنگی زیادی را شامل می‌شوند که در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، تیتانیوم فانتزی شامل مشکی، قرمز و… در بازار موجود است.

با توجه به آمار میزان فروش شرکت‌ها؛ رنگ نقره‌ای به دلایلی همچون: هماهنگی با رنگ‌های سایر وسایل دکوراسیون آشپزخانه، لکه نگرفتن، براق بودن، مقاومت بالا در برابر رطوبت و اکسیده شدن در شمار رنگ‌های پر طرف‌دار قرار دارد.

بررسی کیفیت کمپرسور و کندانسور یخچال ساید بای ساید

یکی از نکات راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید، که از لحاظ فنی بسیار حائز اهمیت است؛ بررسی کیفیت ساخت کمپرسور و کندانسور دستگاه است.

امروزه بدنه با برند معتبر عرضه می‌شود، اما سیستم‌های فنی همچون کمپرسور و کندانسور را؛ دلالان و افراد سودجو تغییر داده و به جای آن از کمپرسور با کیفیت پایین و تقلبی استفاده می‌کنند؛ تا از قیمت دستگاه کاسته شود.

در نهایت در این بین فردی که یخچال را خریداری می‌کند؛ زیان و خسارت خواهد دید. چرا که در مدت زمان کوتاهی دستگاه دچار خرابی‌های یخچال ساید بای ساید می‌شود و برای تعمیر و تعویض قطعات، دوباره باید هزینه‌های زیادی را متحمل شود.

به همین خاطر بهتر است قبل از خرید دستگاه، با افراد آگاه و متخصصین تعمیر یخچال ساید بای ساید مشورت دریافت کنید؛ تا بتوانید دستگاهی با قطعات اصلی خریداری کنید و سالیان سال از یخچال ساید بای ساید خود بدون هیچ‌گونه خرابی استفاده کنید.

 

بررسی وجود سیستم ایمنی در یخچال ساید بای ساید

یکی دیگر از نکاتی که باید در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید به آن توجه و تمرکز داشته باشید، داشتن سیستم قفل کودک است.

با توجه به اینکه کودکان امروزی از هوش و کنجکاوی بالایی برخوردار هستند، به خاطر داشتن صفحه نمایش و امکانات ویژه‌ای که یخچال‌های ساید بای ساید تعبیه شده، باعث بارور شدن حس کنجکاوی کودکان شده و کودکان را وسوسه می‌کند که از سازوکار آن آگاه شوند.

کودکان با دیدن صفحه نمایش و سایر قابلیت‌های دستگاه، اقدام به دستکاری دکمه‌ها و… می‌نمایند؛ که در صورتی که قفل کودک در دستگاه تعبیه نشده باشد، باعث به وجود آمدن خرابی‌های یخچال ساید بای ساید می‌شود.

به همین خاطر اگر دستگاه مجهز به سیستم ایمنی باشد با قفل شدن خدمات، در صورت دستکاری کودکان آسیبی به دستگاه وارد نخواهد شد، از این جهت از وجود سیستم ایمنی در یخچال ساید بای ساید اطمینان حاصل کنید.

انتخاب برندی که دارای ضمانت و نمایندگی خدمات پس از فروش باشد

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید باید به آن توجه کنید، داشتن ضمانت نامه و نمایندگی خدمات پس از فروش در تمام کشور است. وسایل برقی به دلیل نوسانات برق و… امکان خرابی و تعمیر خواهند داشت.

اگر برندی که می‌خواهید خریداری کنید، ضمانت نامه و نمایندگی پس از فروش هم داشته باشد،با خرید ساید هایی که در ایران نمایندگی دارند مانند: نمایندگی یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک، نمایندگی یخچال ساید بای ساید مابه، نمایندگی یخچال ساید بای ساید آاگ و نمایندگی یخچال ساید بای ساید وایت هاوس خیال خریداران راحت می‌شود؛ چرا که در صورت خرابی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و… می‌توان از قطعات اصلی برای جایگزین کردن با قطعه معیوب بهره‌مند شد.

نکته‌ای مهمی که باید در هنگام خرید در نظر داشته باشید، این است که از نوع ضمانت نامه و مفاد آن اطمینان حاصل کنید که آیا شرکت مورد نظر در صورت خرابی قطعه معیوب را برای شما تأمین می‌کند یا خیر؟

اگر جواب منفی بود از خرید آن برند صرف نظر کنید، چرا که بارها اتفاق افتاده به دلیل تحریم و عدم پشتیبانی شرکت، دستگاه قابل استفاده نبوده و هزینه خرید دوباره دستگاه نو به خانوارها تحمیل شده است.

انتخاب یخچال ساید بای ساید بر اساس قدرت خرید و توان مالی

و اما آخرین نکته؛ از نکاتی که در راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید باید مورد توجه قرار داد، با توجه به میزان بودجه و معیارهای مورد نیاز خود، اقدام به خرید مدل و برند دستگاه کنید.

در نظر داشته باشید که هزینه هنگفت دستگاه دلیل بر خوب بودن و با کیفیت بودن دستگاه نیست، همچنین اگر قیمت دستگاه ارزان بود دلیل بر صرفه اقتصادی داشتن آن نیست.

همواره در هنگام خرید یخچال ساید بای ساید و دیگر لوازم خانگی به برطرف کردن نیازهای خود فکر کنید که دستگاهی خریداری کنید تا نیاز شما را برطرف نماید.

از خرید دستگاه به خاطر چشم و هم چشمی و مباحث دیگر اجتناب کنید، چرا که نیازهای شما را تأمین نمی‌کند؛ علاوه بر آن هزینه اقتصادی زیادی را هم به شما وارد می‌کند.

برندهای تولید کننده یخچال‌های ساید بای ساید داخلی و خارجی

شرکت‌های زیادی در زمینه تولید یخچال‌های ساید بای ساید چه در داخل و چه در خارج کشور فعالیت دارند که در ادامه به چندین مورد اشاره خواهیم کرد.

 • آاگ
 • سامسونگ
 • هیتاچی
 • بوش
 • دیپوینت
 • بوش
 • دوو
 • ال جی
 • امرسان
 • پاکشوما
 • بکو
 • اسنوا
 • جنرال الکتریک
 • جی پلاس
 • ایکس ویژن و…

انواع یخچال‌های ساید بای ساید در دو دسته کلی معمولی و پیشرفته دسته‌بندی می‌شود که طبیعتاً از لحاظ قیمت با هم تفاوت‌های زیادی خواهند داشت.

در این مقاله به صورت کامل موارد مهم برای خرید یخچال ساید بای ساید  را مورد بررسی قرار دادیم، موارد مهمی مانند نوع استفاده، مقدار فضای مورد نیاز، مقدار فضای داخل یخچال، میزان مصرف انرژی، خرید متناسب با بودجه شما و موارد بسیار دیگر.  مهم ترین نکته هنگام خرید یخچال ساید بای ساید دارا بودن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش پاسخگو می‌باشد تا در صورت بوجود آمدن خرابی و یا حتی سرویس های دوره ای نگرانی از این بابت نداشته باشید.

دیگر مقالات این دسته بندی