نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
راهنمای خرید جارو برقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

راهنمای خرید جاروبرقی؛ بهترین جاروبرقی های ایرانی و خارجی

در خرید جاروبرقی به چه نکاتی دقت کنیم؟

جاروبرقی را همه می‌شناسیم و نیازی به توضیح واضحات ندارد. جاروبرقی در حالت کلی و ساده از قطعات مختلفی مانند موتور مکنده، کیسه و یک دسته تشکیل می‌شود. با قرار دادن دکمه جاروبرقی روی حالت ON، دستگاه شروع به کار کرده و موتور شروع به مکیدن می‌کند. گردوخاک و سایر آلودگی‌ها توسط همین قدرت کشش و مانور دسته جاروبرقی روی سطوح مختلف به داخل کیسه کشیده می‌شوند و بدین ترتیب، کار تمیز کردن و گردگیری منزل انجام می‌شود.

بنابراین تفاوت جاروبرقی‌های مختلف در چیست؟ چرا یک برند و یک مدل خاص فروش بیشتری را نسبت به برند و مدل دیگر تجربه کرده و محبوبیت بیشتری به دست می‌آورد؟ چرا جاروبرقی‌های مختلف اختلاف قیمت‌های زیادی با همدیگر دارند؟ برای پاسخ به این سؤالات در ادامه با راهنمای خرید جاروبرقی که توسط نمایندگی جاروبرقی الکترولوکس برای شما تدارک دیده شده است همراه باشید.

نکات طلایی که کسی به شما نمی‌گوید!

برند و مدل

به برند و مدل جاروبرقی نهایت دقت را کنید، زیرا برخی برندها کیفیت و کارآمدی بیشتری دارند. بسیاری از برندهای متفرقه و درجه دو سعی در تهییج شما با امکانات جانبی دارند که صرفاً جنبه زیبایی و تبلیغاتی داشته و هیچ تأثیری در طول عمر و کیفیت عملکرد جاروبرقی ندارند. مهم‌ترین نکته در راهنمای خرید جاروبرقی، انتخاب بین برندهایی است که تمرکز اصلی خود را بر روی عملکرد بهینه‌تر و طول عمر بالاتر قرار داده‌اند و در طول سالیان گذشته این موضوع را به مشتریان خود اثبات کرده‌اند. برندهایی مانند بوش آلمان، سامسونگ و ال جی کره جنوبی و برند پارس خزر ایرانی جزو برندهایی هستند که امتحان خود را پس داده‌اند. مارک‌هایی مانند آاگ، پاناسونیک، بکو و فیلیپس نیز جزو جاروبرقی‌های خوب بازار محسوب می‌شوند.

قدرت موتور و قدرت مکش

بر روی بدنه تمام جاروبرقی‌ها ۲ عدد به صورت پشت سر هم نوشته می‌شود. عدد اول مربوط به قدرت موتور و عدد دوم مربوط به قدرت مکش جاروبرقی است. هرچه این اعداد بالاتر باشند نشانگر قدرت بالای موتور جاروبرقی در ایجاد مکش و قدرت تمیزکنندگی بالای آن است. بعد از برند، مهم‌ترین فاکتوری که بیشترین تأثیر را در قیمت جاروبرقی دارد، قدرت موتور و قدرت کشش جاروبرقی است. اکثر جاروبرقی‌های موجود در بازار قدرت موتور بین ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات را دارند. قدرت موتور ۱۷۰۰ تا ۲۲۰۰ وات برای مصارف خانگی و گردگیری منازل مناسب است.

تولید صدا

تولید صدا یکی از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید جاروبرقی است. اکثر افرادی که برای خرید جاروبرقی اقدام می‌کنند به میزان صدای تولیدی آن (بر حسب دسیبل) نهایت دقت را دارند. معمولاً استفاده از جاروبرقی و گردگیری منزل نزدیک به ۱ ساعت زمان می‌برد و تحمل صدای بالا به مدت ۱ ساعت می‌تواند آزاردهنده باشد. برندهای باکیفیت بدنه جاروبرقی را عایق‌بندی می‌کنند تا صدای کمتری تولید کند و با آرامش بیشتری کار کند.

طراحی

بهترین جاروبرقی

طراحی ظاهری، جنس بدنه و شکل و ابعاد جاروبرقی نیز یک فاکتور مهم در راهنمای خرید جاروبرقی است. طراحی جاروبرقی باید به نحوی باشد که تمرکز اصلی بر روی قدرت مانور و استفاده آسان باشد، نه زیبایی ظاهری و رنگ و لعاب. طراحی جاروبرقی باید ارگونومیک و متناسب با آناتومی بدن انسان باشد تا کمترین فشار را بر کمر، زانوها، گردن، مفاصل دست و ستون فقرات وارد کند. یک جاروبرقی خوب در شرایط مختلف کمترین فشار را به کاربر وارد می‌کند.

فاکتور مهم کیسه

جاروبرقی‌ها از نظر داشتن یا عدم داشتن کیسه به دو نوع جاروبرقی‌های کیسه‌ای و جاروبرقی‌های مخزنی (بدون کیسه) تقسیم می‌شوند. جاروبرقی‌های مخزنی نیازی به کیسه ندارند و از یک مخزن ثابت برای جمع‌کردن گردوغبار استفاده می‌کنند. این جاروبرقی‌ها ظرفیت کمتری دارند و زود به زود باید خالی و تمیز شوند.

جاروبرقی‌های کیسه‌ای نیز با ظرفیت کیسه تقسیم‌بندی می‌شوند. هرچه ظرفیت کیسه جاروبرقی بالاتر باشد بهتر است و مدت زمان بیشتری کار خواهد کرد. جاروبرقی‌های کیسه‌ای به دو نوع اصلی کیسه‌های یک‌بار مصرف و کیسه‌های دائمی تقسیم می‌شوند. کیسه‌های دائمی پس از پر شدن قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارند.

لوله‌های تلسکوپی

لوله‌های تلسکوپی به راحتی روی هم می‌لغزند و قابلیت تنظیم ارتفاع دسته و لوله را به کاربر می‌دهند. این لوله‌ها جاروبرقی را برای استفاده تمام افراد با هر فیزیک بدنی و هر قدی، مناسب می‌سازند.

نشانگر پر شدن مخزن

نشانگر پر شدن مخزن به محض اتمام ظرفیت کیسه و مخزن به شما هشدار می‌دهند و از تحمیل بار اضافه به موتور و استهلاک قطعات جلوگیری می‌کنند.

کنترل روی دسته

تقریباً تمام جاروبرقی‌های جدید دکمه خاموش و روشن را روی دسته جاروبرقی تعبیه می‌کنند تا بدون نیاز به خم شدن بتوانید آن را خاموش و روشن کنید. در استفاده‌های طولانی مدت ارزش این قابلیت بیشتر حس خواهد شد.

دمنده

این مزیت تنها در تعدادی از جاروبرقی‌ها وجود دارد. شما می‌توانید از قدرت هوای خروجی موتور به عنوان دمنده استفاده کنید و کنج‌ها و سطوح مختلف را قدرت هوا گردگیری کنید. برای این کار باید لوله جاروبرقی را به خروجی هوای پشت موتور وصل کنید.

در دسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش بسیار مهم است!

حتی بهترین جاروبرقی‌ها با بالاترین کیفیت ساخت نیز روزی خراب می‌شوند و به تعویض قطعه یا تعمیر قطعه نیاز پیدا می‌کنند. در این شرایط باید قطعات یدکی باکیفیت و اصل و یک تعمیرکار که به تعمیر جاروبرقی وارد است در دسترس باشد، وگرنه باید هزینه خرید یک جاروبرقی جدید را بپردازید یا اینکه با جاگذاری قطعات تقلبی از بخشی از توان موتور جاروبرقی خود استفاده کنید.

وزن جاروبرقی

هرچه وزن جاروبرقی کمتر باشد، همان‌قدر استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود.

مانور پذیری

میزان مانور پذیری جاروبرقی بسیار مهم است. اینکه با کوچک‌ترین نیرویی بتوانید جاروبرقی را به نقطه و زاویه دلخواه ببرید مزیت بسیار بزرگی است. این مزیت در استفاده‌های روزمره کاملاً حس می‌شود.

طول سیم برق

اگر طول سیم برق کوتاه باشد، برای جارو کردن منزل و قسمت‌های مختلف، مدام باید جاروبرقی را خاموش کرده و پریز برق را تعویض کنید. این مورد در استفاده روزمره می‌تواند بسیار آزاردهنده و وقت‌گیر باشد.

مصرف انرژی

برچسب انرژی درج‌شده روی جاروبرقی را بررسی کنید. هرچه میزان مصرف انرژی برق جاروبرقی کمتر باشد، همان‌قدر استفاده از آن مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

مکش متغیر

تقریباً تمام کاربران امروزی به دنبال جاروبرقی‌هایی هستند که امکان ایجاد قدرت مکش متغیر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در منازل امروزی سطوح مختلفی برای جارو کردن و تمیزکاری وجود دارند. سطوحی مانند فرش، موکت، تابلو فرش، مبلمان، پرده، سنگ و سرامیک، کانتر و داخل کابینت هرکدام به نیروی خاصی از مکش برای تمیزکاری و جلوگیری از وارد شدن آسیب نیاز دارند. جاروبرقی‌های امروزی دکمه‌ها و ولوم‌های تغییر مکش را روی دسته و در کنار دکمه خاموش و روشن قرار می‌دهند.

بهترین جاروبرقی های ایرانی و خارجی پرفروش

در هنگام انتخاب جاروبرقی به راهنمای انتخاب جاروبرقی ارائه‌شده نهایت دقت را داشته باشید. جاروبرقی بهتر است که ترکیبی از موارد بالا را در اختیار شما قرار دهد و تا جای ممکن تمام ویژگی‌ها و امکانات فنی را داشته باشد. همچنین در انتخاب جاروبرقی مناسب نیاز به شناخت انواع جاروبرقی و نیازهای محیط خود خواهید داشت. انواع جاروبرقی به مدل‌های ایستاده (مناسب برای فضاهای باز و خانه‌های بزرگ)، سیلندری (همان جاروبرقی‌های معمولی که می‌شناسیم . در خانه‌ها پیدا می‌شوند)، بی‌سیم (سبک و قابل حمل بدون نیاز به سیم برق و اتصال به پریز)، هوشمند و کیسه‌دار و بدون کیسه تقسیم می‌شوند.

پس از شناخت انواع جاروبرقی، نکات طلایی، ویژگی‌های فنی و مشخص کردن اولویت‌ها و نیازهای خود، در کنار توجه کردن به راهنمای خرید جاروبرقی ارائه‌شده، می‌توانید بهترین جاروبرقی را برای خودتان انتخاب کنید. پیشنهاد ما بدون شک برندهایی هستند که امتحان خود را پس داده‌اند و از بازار فروش قطعات یدکی، خدمات پس از فروش و تعمیرگاه‌های مناسبی برخوردار هستند.

چند نمونه از جاروبرقی‌های پرفروش و مناسب برای خانواده‌های ایرانی:

۱. جاروبرقی پارس خزر مدل VC-2000W

۲. جاروبرقی سامسونگ مدل KING-18

۳. جاروبرقی فیلیپس مدل FC9170

۴. جاروبرقی پاناسونیک مدل MC_CG713

۵. جاروبرقی ال جی مدل VB-5220HTS

۶. جاروبرقی بوش مدل BSG8PRO3

۷. جاروبرقی آاگ مدل VX91_WM (خدمات پس از فروش این جاروبرقی برعهده نمایندگی جاروبرقی آاگ است و خدمات بسیار مناسبی را ارائه می‌دهد.)

۸. جاروبرقی پارس خزر مدل Turbo 2500WB

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انتخاب جاروبرقی مناسب صحبت کردیم و از نزدیک نکات مهم و طلایی در هنگام خرید جاروبرقی را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به راهنمای خرید جاروبرقی ارائه‌شده، بهترین جاروبرقی موجود در بازار را با توجه به نیازها و اولویت‌های خود خریداری کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی