نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
مینی واش اولترا سونیک
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مینی واش اولترا سونیک | دستگاهی برای تمیز کردن لباس

دستگاه مینی واش اولترا سونیک چیست؟

دستگاه مینی واش اولترا سونیک جدید که برای تمیز کردن لباس‌ها ساخته شده و در حال همه‌گیر شدن است، به ماشین لباسشویی جیبی معروف شده است که با استفاده از تکنولوژی جدید و کاملاً متفاوتی، لباس‌های شما را شسته و تمیز می‌کند. این دستگاه که توسط که مهندسان سوئیسی در آزمایشگاه MPI Ultrasonics ساخته شده است، ابعاد بسیار کوچکی دارد و به راحتی در جیب و کیف های مسافرتی جا می‌گیرد.

Lena Solis به کمک همکاران خود در این آزمایشگاه، دستگاهی را ابداع کرده‌اند که در ابعاد یک اسمارت فون است و با نام تجاری Dolfi روانه بازار می‌شود. دستگاه مینی واش اولترا سونیک با استفاده از امواج اولترا سونیک (فراصوت) کار می‌کند و با ایجاد لرزش و ارتعاش‌های هماهنگ و کنترل‌شده، به میکروب زدایی و تمیز کردن لباس‌های شما اقدام می‌کند.

این دستگاه از آب برای شستشو استفاده می‌کند و با مصرف کردن تقریبی ۱۰ لیتر آب، در مدت زمان تنها ۳۰ دقیقه می‌تواند لباس‌های شما را شسته و تمیز کند. البته لازم به ذکر است که خشک کردن لباس‌ها برعهده خودتان خواهد بود. این دستگاه هیچ آلودگی برای محیط ندارد و برای شستشوی لباس‌های نرم، ظریف، کوچک و گران قیمتی که از الیاف باارزش ساخته شده و امکان شستشو با ماشین لباسشویی را ندارند، بسیار مناسب است. تکنولوژی شستشوی این دستگاه هیچ آسیبی به بافت لباس‌ها وارد نمی‌کند.

اساس کار دستگاه مینی واش اولترا سونیک

مینی واش اولترا سونیک برای شستشوی لباس_ها

اکنون احتمالاً از خودتان می‌پرسید که مینی واش اولترا سونیک چیست و دقیقاً چگونه لباس‌ها را در مدت تنها ۳۰ دقیقه و با استفاده زا ۱۰ لیتر آب، شستشو می‌دهد. در راهنمای خرید لباسشویی های مختلف دیده‌اید که این ماشین‌ها حجم آب بسیار زیادی را مصرف می‌کنند، کمترین زمانی که برای برنامه‌های شستشوی مختلف آن‌ها در نظر گرفته شده است از ۴۵ دقیقه تجاوز می‌کند و برای کارکرد به برق مستقیم شهری نیاز دارند. ماشین‌های لباسشویی همچنین برق بسیار زیادی نیز مصرف می‌کنند، استهلاک بالایی دارند و با درنظر گرفتن هزینه نگهداری، سرویس، تعمیرات و تعویض قطعات مصرفی، خرج زیادی را بابت شستشوی لباس‌ها روی دست ما می‌گذارند.

دستگاه مینی واش اولترا سونیک یا همان Dolfi نیز با برق کار می‌کند؛ اما به باتری‌های قابل شارژ مجهز شده است و شما در نبود برق نیز به راحتی می‌توانید از این دستگاه برای شستشو دادن تعداد و حجم محدودی از لباس‌ها استفاده کنید.

برای این کار کافی است سینک ظرفشویی یا هر ظرف دیگری را با ۱۰ لیتر آب پر کنید، مقداری مایع شوینده به آب اضافه کنید، لباس‌های مدنظر را در آب بخیسانید و در انتها، دستگاه مینی واش اولترا سونیک خود را روشن کرده و در داخل آب بیندازید. دستگاه با فعال شدن، امواج فراصوتی را از خود تولید می‌کند که منجر به غوطه‌ور شدن لباس‌ها در آب می‌شود. سپس این فعالیت به مدت ۳۰ دقیقه ادامه پدا می‌کند و در این مدت، لباس‌های شما با کمترین آسیب، با کمترین میزان آب و مواد شوینده و با حداقل آلودگی محیطی، کاملاً شسته می‌شوند. به همین سادگی!

مصرف انرژی دستگاه مینی واش اولترا سونیک در حدود ۸۰ درصد کمتر از هر ماشین لباسشویی است، قابلیت حمل و جابه‌جایی دارد، پس از شارژ شدن مجدد قابل استفاده است و در سفرها، خوابگاه‌های دانشجویی و تعطیلات، همراه خوبی برای شما خواهد بود. مینی واش اولترا سونیک با قیمت تقریبی ۸۹ دلاری قابل خریداری است.

اساس کار دستگاه مینی واش اولترا سونیک به قدری ساده و ایمن است که حتی کودکان نیز به راحتی می‌توانند با آن کار کرده و لباس‌های خود را بشویند. این دستگاه همچنین برای شستشوی میوه و سبزیجات نیز بسیار مناسب و  ایده‌آل خواهد بود.

امواج فراصوت از قدرت کافی و لازم برای جابه‌جایی خاک، میکروب‌ها، آلودگی‌های روغنی، چربی و مواد معدنی برخوردار است و در علم پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه مینی واش اولترا سونیک همچنین با برق ۵، ۱۱۰ و ۱۲۰ ولت کار می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد دستگاه مینی واش اولترا سونیک صحبت کردیم و از نزدیک با اساس کار این دستگاه جدید برای شستشو دادن لباس‌ها آشنا شدیم. متوجه شدیم که مینی واش اولترا سونیک با استفاده از قدرت امواج فراصوت لباس‌ها را شستشو می‌دهد و برای این کار، تنها به ۱۰ لیتر آب و ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *