نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
راهنمای خرید ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

راهنمای خرید بهترین ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی

نکات مهم خرید ماشین لباسشویی

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی ابتدا با انواع ماشین لباسشویی آشنا می‌شویم و سپس به بررسی تفاوت‌ها و نکات مهم خرید ماشین لباسشویی می‌پردازیم. قبل از اقدام به خرید، بهتر است این راهنمای خرید ماشین لباسشویی را به دقت مطالعه کنید.

انواع ماشین لباسشویی در حالت کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • ماشین‌های لباسشویی درب از بالا معمولی (پرتابل)
 • ماشین‌های لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)
 • ماشین لباسشویی درب از جلو
 • ماشین لباسشویی اتوماتیک
 • ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک
 • ماشین لباسشویی تک منظوره و دومنظوره (لباسشویی + خشک کن)
 • ماشین لباسشویی تسمه‌ای و غیر تسمه‌ای

هرکدام از این مدل‌های معایب و مزایای خاص خود را دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چه ماشین لباسشویی برای ما مناسب است؟

ماشین لباسشویی تسمه‌ای یا بدون تسمه؟

اولین موردی که قصد بررسی آن در راهنمای خرید ماشین لباسشویی را داریم، وجود یا عدم وجود تسمه است. انواع ماشین لباسشویی با توجه به وجود یا عدم وجود تسمه به دو گروه بزرگ و متفاوت تقسیم می‌شوند. در ماشین لباسشویی تسمه‌ای موتور در زیر دیگ قرار می‌گیرد و به کمک یک تسمه، دیگ را می‌چرخاند؛ اما در نوع بدون تسمه، موتور در پشت دیگ قرار می‌گیرد و بدون واسطه شروع به چرخاندن دیگ می‌کند.

ماشین‌های لباسشویی که بدون تسمه کار می‌کنند، در مقایسه با مدل‌های تسمه‌ای، ارتعاش، لرزش و سروصدای بسیار کمتری تولید می‌کنند، مصرف انرژی پایین‌تری دارند، در صورتی که دیگ بیش از ظرفیت مجاز پر شده باشد شروع به کار نمی‌کند و از آسیب دیدن ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.

ماشین لباسشویی/خشک کن

اکثر قریب به اتفاق ماشین‌های لباسشویی امروزی به خشک کن نیز مجهز شده‌اند. در گذشته ما شاهد ماشین‌های لباسشویی دوقلو بودیم که یکی از آن‌ها وظیفه شستن لباس و دیگری وظیفه خشک کردن و آبگیری آن‌ها را برعهده داشت. این در حالی است که ماشین‌های لباسشویی امروزی اکثراً هردو کار را باهم انجام می‌دهند و ادغام شده‌اند.

درب از بغل و درب از بالا

مورد مهم دیگری که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید این است که انواع ماشین لباسشویی از نظر مدل باز و بسته شدن و محل قرارگیری درب، به دو نوع درب از بغل و درب از بالا تقسیم می‌شوند.

درب ماشین لباسشویی درب از بالا همان‌طور که از نامش مشخص است، در بالای ماشین لباسشویی قرار دارد و به سمت بالا و بیرون باز می‌شود. این مدل‌های اکثراً به صورت مینی واش عرضه می‌شوند و ظرفیت محدودی دارند. ظرفیت این نوع از ماشین‌های لباسشویی معمولاً بین ۳ تا ۷ کیلوگرم است و فاقد خشک کن هستند. برای گنجایش‌های بالاتر و امکان استفاده از خشک کن، باید از ماشین‌های لباسشویی درب از بالای دوقلو استفاده کنید.

اع در در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی درب از بالا مصرف آب بسیار بالاتری دارد، قیمت کمتری نسبت به ماشین‌های درب از بغل دارد، کاربری آسانی دارد، فضای کمتری اشغال می‌کند، مصرف شوینده کمتری دارد، کف کمتری تولید می‌کند و با سروصدای زیادی کار می‌کند.

در سمت مقابل ماشین‌های لباسشویی درب از بغل قرار دارند که این روزها عمومیت و طرفداران بیشتری دارند. درب این نوع از ماشین‌های لباسشویی در جلوی ماشین قرار دارد و رو به بیرون باز می‌شود. این ماشین‌ها مصرف انرژی و آب کمتری دارند، با سروصدای کمتری کار می‌کنند، زیبایی بیشتری دارند و معمولاً به خشک کن مجهز می‌شوند.

کیفیت ساخت، جنس بدنه و دیگ

کیفیت ساخت، جنس بدنه و دیگ ماشین لباسشویی از دیگر مولفه های هستند که هنگام خرید آن باید دقت کرد. کیفیت دیگ و بدنه بالا قطعا بر روی قیمت ماشین تاثیر گذار است، کیفیت بالای دیگ و بدنه باعث می‌شود که هنگام شستشو لباس ها رنگ پس ندهند و به آنها آسیب وارد نشود. با بالا بودن کیفیت دیگ، لباس ها هنگام شسته شدن در سرعت بالا به یک دیگر نمی‌چسبند از این رو بعد از شستشو شاهد نخ کش شدن و پارگی البسه خود نخواهید بود.

صفحه نمایش ماشین لباسشویی

صفحه نمایش ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی امروزی به یک پنل دیجیتالی و لمسی مجهز شده‌اند که ولوم‌ها، دکمه‌ها و چراغ‌های نشانگر مختلف را در خود جای می‌دهند. این پنل میزان آب داخل لباسشویی، درجه آب، میزان مواد شوینده، مقدار زمان موردنیاز برای شستشو و مقدار زمان باقی‌مانده، وضعیت و نوع برنامه شستشو را به کاربر اطلاع می‌دهد.

خدمات پس از فروش، گارانتی، تعمیرکار وارد و وجود نمایندگی

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهمی که باید در راهنمای خرید ماشین لباسشویی به آن دقت کنید، خدمات پس از فروش است. ماشین لباسشویی همانند هر وسیله دیگری از قطعات اصلی و قطعات مصرفی تشکیل می‌شود و با هر درجه کیفی، روزی به تعمیر، سرویس و تعویض قطعه نیاز پیدا خواهد کرد.

بنابراین بسیار مهم است که برند ماشین لباسشویی شما خدمات پس از فروش مناسبی در بازار داشته باشد. قطعات یدکی اورجینال و قطعات مصرفی باکیفیت باید به راحتی در دسترس قرار بگیرند و تعمیرکاران باید با نحوه سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما آشنایی داشته باشند. وجود نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در انتخاب برند و نوع لباسشویی بسیار مهم است. برای مثال نمایندگی ماشین لباسشویی آاگ و نمایندگی ماشین لباسشویی الکترولوکس خدمات پس از فروش بسیار مناسبی در سطح شهر دارند و نیاز شما به قطعات یدکی اورجینال، تعمیرکاران ماهر، تعمیر در محل و تعمیرات تخصصی را به خوبی برآورده می‌کنند.

همچنین در هنگام خرید ماشین لباسشویی به مشخصات مندرج در برگه گارانتی دقت کنید. کدام قطعات شامل گارانتی هستند؟ مدت زمان گارانتی هر قطعه و ماشین لباسشویی چقدر است؟ میزان اصالت برگه گارانتی چقدر است و تا چه حد اعتبار دارد؟ کدام شرکت خدمات پس از فروش و گارانتی محصول را برعهده دارد؟ کدام نوع از خرابی‌ها شامل گارانتی است؟

میزان مصرف آب و برق

از دیگر مواردی که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی باید مورد بررسی قرار بگیرد، میزان مصرف آب و درجه کیفی مصرف انرژی است. مسلماً هزینه‌ای که شما برای شستشوی لباس‌ها و استفاده از لباسشویی پرداخت می‌کنید حائز اهمیت است. هرچه میزان مصرف برق و آب ماشین لباسشویی کمتر باشد، استهلاک دستگاه کمتر است، طول عمر دستگاه بالاتر می‌رود و ارزش خرید بالاتری دارد.

ماشین‌های لباسشویی با درجه A+++ تا A در گروه ماشین‌های لباسشویی با مصرف انرژی بهینه دسته‌بندی می‌شوند. مصرف توان و برق دستگاه با واحد W/year و مصرف آب آن با واحد lit/year مشخص شده و روی بدنه و دفترچه راهنما قید می‌شود.

برنامه های شستشوی مختلف

ماشین‌های لباسشویی باکیفیت، برنامه‌های شستشوی متنوعی دارند که سرعت گردش آب، میزان استفاده از مواد شوینده و درجه حرارت آب را با توجه به نوع پارچه و الیاف شما تنظیم می‌کنند. برنامه‌های شستشوی مختلف از جنس پارچه و الیاف و همچنین رنگ آن‌ها محافظت می‌کنند.

دوشیر یا تک شیر؟

ماشین‌های لباسشویی دو شیر به هر دو لوله آب گرم و آب سرد متصل می‌شوند و از این رو مصرف انرژی کمتری دارند، چرا که برخلاف ماشین‌های لباسشویی تک شیر، برای گرم کردن آب از المان داخلی استفاده نمی‌کنند. اگر در محل قرارگیری ماشین لباسشویی امکان استفاده از شیر آب گرم نیز مهیا است، پیشنهاد ما خریداری ماشین لباسشویی دوشیر است.

بهترین ماشین لباسشویی + کدام برندها باکیفیت‌تر و پرفروش‌تر هستند؟

برندها و کشورهای مختلفی اقدام به تولید ماشین لباسشویی می‌کند؛ اما با توجه به موارد ذکرشده، در کنار قیمت خرید و هزینه استفاده و نگهداری، برندهای زیر توانسته‌اند فروش بالاتری داشته باشند و خدمات پس از فروش مطلوب‌تری را به خریدار ارائه نمایند:

 • بوش
 • سامسونگ
 • الجی
 • ایندزیت(Indesit)
 • زیرووات(Zero Watt)
 • بکو(Beko)
 • آاگ(AEG)
 • الکترولوکس
 • دوو(Daewoo)
 • پاکشوما

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انواع ماشین‌های لباسشویی ایرانی و خارجی صحبت کردیم و از نزدیک با تفاوت‌های مهم و اساسی انواع مختلف لباسشویی‌ها آشنا شدیم. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید، بهتر است راهنمای خرید ماشین لباسشویی را مدنظر قرار داده و بر اساس نکات ذکرشده در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

سوالات متداول

 1. ماشین لباسشویی ایرانی بهتر است یا خارجی؟ 

در جواب این سوال باید گفت هیچ فرقی ندارد. یک ماشین لباسشویی خوب باید تمام مشخصات بالا را داشته باشد، فرقی هم ندارد ایرانی باشد یا خارجی.

 1. می‌توان بالا بودن برنامه های شستشو را مهم ترین دلیل خوب بودن ماشین لباسشویی دانست؟

خیر، زیرا ممکن است کیفیت دیگر قطعات پایین باشد که در این صورت بالا بودن برنامه شستشو مضر هم هست، زیرا به البسه آسیب وارد می‌کند

 1. بهترین برند های تولید کننده ماشین لباسشویی ایرانی کدامند؟

از بهترین و برترین شرکت های تولید کننده ایرانی که در سال های اخیر بسیار خوش درخشیده‌اند می‌توان به اسنوا، آبسال و پارس نیز اشاره کرد.

 1. با توجه به تحریمات موجود آیا آاگ در ایران نمایندگی دارد؟

بله، پارسا سرویس معتبر ترین نمایندگی برند AEG در ایران می‌باشد. این شرکت تمامی خدمات پس از فروش نصب، تعمیرات و سرویس های دوره‌ای این محصول آاگ را بر عهده دارد

 1. نمایندگی های سامسونگ و ال جی در ایران چه شرکت هایی هستند؟

این برند ها توسط خود شرکت آنها یعنی سامسونگ و ال جی در ایران گارانتی می‌شوند. این شرکت ها پس اعمال قانون منع واردات لوازم خانگی حاضر به ترک ایران نشده و همچنان فعالیت دارند.

 

دیگر مقالات این دسته بندی

4 پاسخ

 1. باید بدانید که بهترین ماشین لباسشویی ایرانی با ویژگی‌های منحصر به فردی همچون بهره‌وری بالا، محافظت از بافت لباس‌ها و قابلیت عملکرد ساکت وجود دارد. این دستگاه‌ها با تکنولوژی‌های پیشرفته از بهترین جنس‌ها تولید می‌شوند تا نیازهای شستشوی لباس خانگی را به بهترین شکل ممکن برآورده کنند. به‌هرچه بیشتر در مورد این محصولات بدانیم، می‌توانیم انتخاب بهتری داشته باشیم.چند محصول خوب دیگر هم معرفی میکنم:
  محصولات پر فروش

  1. برند خاصی رو نمی تونیم صرفا پیشنهاد بدیم، حتما روی وایتکسی که تهییه می کنید مشخصات رو ببینیند که آیا تداخلی برای استفاده در ماشین لباسشویی دارند یا خیر
   همچنین ابتدا برای تست میزانی کمی را مصرف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *