نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
راهنمای خرید جارو شارژی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

۵ نکته مهم جهت افزایش طول عمر جارو شارژی + نگهداری و مراقبت از آنها

اهمیت وجود نمایندگی برند جارو شارژی در ایران

استفاده درست از جارو شارژی در جهت افزایش عمر جارو شارژی بسیار مهم است. بدون شک داشتن نمایندگی فعال، مجاز و معتبر تا حد بسیار زیادی خیال خریداران و کاربران جارو شارژی را راحت می‌کند، با این وجود نکات ساده‌ای وجود دارند که اگر رعایت شوند، تأثیرات مطلوبی بر عملکرد و طول عمر جارو شارژی خواهند گذاشت.

نمایندگی جارو شارژی الکترولوکس و نمایندگی جارو شارژی آاگ دو نمونه بسیار عالی از نمایندگی‌های فعال و معتبر در سطح شهر هستند که جارو شارژی‌های اورجینال را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، خدمات پس از فروش را برعهده می‌گیرند، قطعات یدکی و مصرفی باکیفیت را برای خریداران فراهم می‌کنند و در صورت نیاز به تست و تعمیر، تعمیرکاران مجرب و کاربلد خود را به محل مشتری اعزام می‌کنند.

برای دانستن نکاتی در مورد نگهداری از جارو شارژی و افزایش عمر جارو شارژی، بهتر است ابتدا با قطعات مختلف سازنده جارو شارژی و انواع مختلف آن‌ها آشنا شویم. داشتن آگاهی در مورد قطعات مختلف جارو شارژی و نحوه کارکرد و وظایف آن‌ها، نکاتی است که در راهنمای خرید جارو شارژی بسیار مهم هستند.

جارو شارژی‌ها در انواع و برندهای بسیار متنوعی ساخته و روانه بازار شده‌ند؛اما قطعات حیاتی و مهم آن‌ها مشترک بوده و وظایف یکسانی را برعهده دارند. قطعات مختلف سازنده انواع جارو شارژی به شرح زیر است:

 • موتور: مهم‌ترین قطعه جارو شارژی و قلب تپنده آن، الکتروموتوری است که وظیفه تأمین نیروی مکش را برعهده می‌گیرد.
 • کیسه: کیسه‌های جارو شارژی همانند کیسه های جاروبرقی انواع مختلفی دارند. انواع کیسه‌های یک بار مصرف و دائمی در جاروهای شارژی به‌کار گرفته می‌شوند تا گردوغبار و آلودگی‌ها را جمع‌آوری و درون خود نگهداری کنند.
 • قاب کیسه: محل قرارگیری کیسه جارو شارژی
 • باتری: باتری جارو شارژی را پس از موتور، می‌توان مهم‌ترین و باارزش‌ترین قطعه جارو شارژی قلمداد کرد. همان طور که می‌دانید، جارو شارژی برای کارکرد نیازی به اتصال مستقیم به برق شهری ندارد و وظیفه تأمین نیروی موردنیاز برای کارکرد موتور، برعهده باتری‌های قابل شارژ است. کیفیت، ظرفیت، شارژدهی و مدت زمان مورنیاز برای فول شارژ شدن باتری، در کنار قدرت موتور، ۲ عامل بسیار مهم در تعیین قیمت نهایی جارو شارژی و کیفیت عملکرد آن است.
 • فیلتر: فیلترها عموماً در مسیر جریان هوای ورودی به داخل وسائل قرار می‌گیرند. فیلتر جارو شارژی نیز نقشی مشابه داشته و وظیفه نگهداری از اجزای داخلی جارو شارژی در برابر غبار، مو و آلودگی‌ها را برعهده می‌گیرد.
 • پایه شارژر: شارژ شدن باتری‌ها پس از خالی شدن شارژ آن‌ها به کمک پایه شارژر انجام می‌شود.
 • بدنه: نگهداری از قطعات و اجزای درونی دستگاه برعهده بدنه است. جنس و طراحی بدنه تأثیر زیادی در عملکرد، زیبایی و راحت استفاده از جارو شارژی می‌گذارد.
 • غلتط یا برس: غلتط یا برس جارو شارژی قطعه‌ای است که در انتهای لوله مکش قرار گرفته و آلودگی‌ها را به درون لوله می‌کشد.
 • پوزه یا لوله خرطومی
 • برد: در کنار موتور و باتری، یکی از مهم‌ترین قطعات سازنده جارو شارژی است که وظایف بسیار مهم ایجاد هماهنگی بین قطعات مختلف، کنترل کارکرد یا عدم کارکرد قطعات و ارسال هشدارهایی به کاربر در جهت آگاه‌سازی کاربر از وضعیت عمومی جارو شارژی را برعهده می‌گیرد.

انواع جارو شارژی

جارو شارژی به دلیل کاربردهای متعدد و متنوعی مانند گردگیری اتومبیل، گردگیری داخل یخچال، تمیزکاری کابینت‌ها و کاربری آسان‌تر در ارتباط با تمیز کردن دیوارها و کنج سقف‌ها، به سرعت مورد استقبال قرار گرفت، به‌طوری که امروزه شاهد تنوع بسیار زیادی در برندها، طراحی و آپشن‌های جانبی جارو شارژی‌ها هستیم. امکان جابه‌جایی آسان، عدم داشتن سیم برق، سبک بودن و ابعاد کوچک آن منجر به راحتی استفاده از جارو شارژی برای تمیز کردن نقاط گوشه و گردگیری‌های جزئی می‌شود.

انواع جارو شارژی

انواع مختلف جارو شارژی در حالت کلی به شرح زیر است:

 • جارو شارژی دستی: محبوب‌ترین و پرکاربردترین نوع جارو شارژی که احتمالاً همه در منزل خود دارند.
 • جارو شارژی پارویی: این مدل جارو شارژی شبیه به جاروبرقی است؛ اما قدرت مکش کمتری دارد، سبک‌تر است و نیازی به اتصال به برق شهری ندارد. این نوع جارو شارژی برای افرادی که مشکل کمر دارند، بسیار مناسب است.
 • جارو شارژی دو منظوره: این نوع جارو شارژی قابلیت مکش خاک و آب را دارد.
 • جارو شارژی تک منظوره: این نوع جارو شارژی فقط برای تمیز کردن گردوغبار و خاک ساخته شده است.
 • جارو شارژی هوشمند: قابل برنامه‌یزی هستند و خودشان به‌صورت هوشمند تمام نقاط خانه را سر ساعت برنامه‌ریزی‌شده گردگیری می‌کنند.

چند نکته مهم و طلایی برای افزایش طول عمر جارو شارژی

اکنون که با انواع جارو شارژی و قطعات مختلف سازنده آن آشنا شده‌ایم، با دیدی بازتر به این وسیله آشپزخانه نگاه می‌کنیم و نکات مهم نگهداری از جارو شارژی و استفاده درست از جارو شارژی را بهتر درک می‌کنیم. پس از آشنایی با وظایف هر یک از قطعات، بسیاری از نکات ساده نگهداری از جارو شارژی قابل حدس هستند! این طور نیست؟

نکته اول؛ کیفیت شارژ کردن جارو شارژی

همان طور که اشاره شد، باتری جارو شارژی در کنار موتور آن، مهم‌ترین قطعات سازنده جارو شارژی هستند و تأثیر مستقیمی بر کیفیت کارکرد و طول عمر جارو شارژی دارند. وظیفه تأمین انرژی موردنیاز برای کارکرد موتور و ایجاد قدرت مکش، برعهده باتری‌های قابل شارژی است که احتمالاً از جنس لیتیوم یونی یا لیتیوم پلیمری خواهند بود؛ بنابراین بدیهی و قابل حدس است که در صورت وجود هرگونه ضعف در ولتاژ و شارژدهی باتری به موتور، قدرت موتور کاهش یافته و حداکثر توان خود را نخواهد داشت.

یکی از نکات مهم نگهداری از جارو شارژی، نگهداری از باتری جارو شارژی است. همواره جارو شارژی را با شارژر و پایه نگهدارنده اورجینال خود شارژ کنید. شارژر‌های متفرقه و شارژرهایی با ولتاژ و آمپراژ غیریکسان نسبت به نمونه اورجینال، طول عمر باتری و قدرت شارژدهی آن به موتور را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

همچنین طول مدت زمانی که باتری برای شارژ شدن نیاز دارد را مدنظر قرار دهید. بسیاری از افراد با سهل انگاری، جارو شارژی خود را همواره روی پایه شارژر قرار می‌دهند تا همیشه در حالت فول شارژ بماند. این کار منجر به داغ شدن بی‌جهت و بیش از حد باتری و سایر قطعات شده و باتری دستگاه را فرسوده می‌کند.

نکته دوم: فیلتر و کیسه جارو شارژی را همواره چک کنید

فیلتر جارو شارژی با توجه به وظیفه بسیار مهمی که برعهده دارد، یکی از قطعات مصرفی است که همواره و با هربار استفاده باید مورد بازبینی قرار بگیرد. فیلتر جارو شارژی را همورا هبررسی کنید و در صورت مشاهده انسداد و گرفتی، آن را شستشو داده یا تعویض کنید.

فیلتر جارو شارژی

اگر کیسه جارو شارژی شما یکبار مصرف است، با هربار استفاده آن را تعویض کنید و اگر فیلتر جارو شارژی از نوع دائمی یا حالت مخزنی است، پس از هربار استفاده آن را تخلیه کرده و شستشو دهید. کار کردن جارو شارژی با مخزن و کیسه پر یا نیمه پر، از قدرت موتور کاسته و فشار مظاعفی را به باتری تحمیل می کند. جالب است بدانید برخی از انواع جارو شارژی حتی با ۳۰ درصد پر بودن کیسه و مخزن نیز دچار مشکل می‌شوند.

پس از تعویض و شستشو، مطمعن شوید که کیسه یا مخزن را به‌صورت صحیح جا زده‌اید.

نکته سوم: اشیاء تیز، برنده و شن ریزه را با جارو شارژی جمع نکنید!

یکی دیگر از نکات مهم نگهداری از جارو شارژی، استفاده درست از جارو شارژی است. شما نمی‌توانید تمام آلودگی‌ها و زباله‌ها را با جارو شارژی خود جمع کنید و در این راه با محدودیت‌هایی مواجه هستید. افزایش عمر جارو شارژی تا حد زیادی در گروه استفاده درست از جارو شارژی است. جارو کردن خورده شیشه، سکه، شن ریزه، اشیاء بزرگ، تیز و برنده به لوله مکش، برس، فیلتر، مخزن و کیسه جارو شارژی شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

اگر می‌خواهید از جارو شارژی خود برای یک عمر استفاده کنید، هر زباله‌ای را با آن جمع نکنید. همچنین اگر جارو شارژی شما دومنظوره نیست، از استفاده از آن در مکان‌های مرطوب و خیس جداً خودداری کنید، در غیر این صورت، آسیب جدی به موتور جارو شارژی خود وارد خواهید کرد. همچنین مواد قابل اشتعال و سمی را با جارو شارژی تمیز نکنید.

نکته چهارم: صرفاً  از تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز برای تعمیر و سرویس جارو شارژی کمک بخواهید

همان طور که اشاره شد، داشتن یک نمایندگی معتبر و فعال در سطح شهر امتیاز بسیار بزرگی محسوب می‌شود. هر وسیله‌ای به تعمیر، تعویض قطعه و سرویس دوره‌ای نیاز دارد و چه کسی بهتر از تعمیرکار نمایندگی؟

نکته پنجم: از قطعات یدکی و مصرفی اورجینال و باکیفیت استفاده کنید

همواره برای تعمیر و تعویض قطعات یدکی و مصرفی، از از قطعات یدکی و مصرفی اورجینال و باکیفیت استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد نگهداری از جارو شارژی صحبت کردیم و از نزدیک با چند نکته مهم و طلایی در مورد استفاده درست از جارو شارژی آشنا شدیم. متوجه شدیم که افزایش عمر جارو شارژی با استفاده از چند تکنیک ساده و رعایت چند نکته پیش پا افتاده، کاملاً امکان‌پذیر است.

دیگر مقالات این دسته بندی