نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
بوی بد آبسرد کن یخچال
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چرا آبسرد کن یخچال بوی نامطبوع می دهد؟ | راه حل برطرف کردن بوی بد آبسرد کن یخچال

علت بوی بد آبسرد کن یخچال فریزر

بو و طعم بد آبسردکن یخچال، بسیار آزاردهنده است، چرا که این بوی بد روی مزه آب تأثیر گذاشته و عملاً آب خوردن از آبسرد کن را غیرممکن می‌کند. بوی بد آبسرد کن یخچال هم از آب و هم از سمت مخزن آن می‌تواند باشد. همه ما در یخچال‌های مختلف خود با بوی بد آبسرد کن یخچال مواجه شده‌ایم. فارغ از برند و مدل، همه آبسردکن‌ها در صورت رعایت نکردن چند نکته ساده می‌توانند بو گرفته و آب را بدمزه کنند.
این بوی بد چرا به وجود می‌آید؟ بوی بد آبسرد کن یخچال مشکلی جزئی است که با چند ترفند ساده قابل رفع خواهد بود. بنابراین نگران نباشید و با دلایل بد بو شدن آبسرد کن یخچال آشنا شوید.

استفاده از فیلتر نامناسب در آبریز یخچال

استفاده از فیلتر نامناسب، یکی از اصلی‌ترین و واضح‌ترین دلایلی است که می‌تواند منجر به بدبو شدن آب و مخزن آبسرد کن یخچال شود. نکته‌ای که مسلم است این است که اگر آب تمیز و باکیفیت وارد مخزن آبسردکن نشود، شاهد بوی بد آبسرد کن یخچال خواهیم بود. راه‌حل ساده برای رفع این مشکل، استفاده از فیلترهای اورجینال و باکیفیت و همچنین تعویض به‌موقع و مرتب این فیلترها است.
هرچه کیفیت فیلتر خریداری‌شده بالاتر باشد، هم آب تمیزتر خوشبوتری وارد مخزن خواهد شد، هم طول عمر مخزن بالاتر خواهد رفت و طول عمر خود فیلتر بالاتر خواهد بود. عدم استفاده از فیلترهای باکیفیت و عدم تعویض به‌موقع فیلترهای دستگاه، خرابی‌های متداول یخچال فریزر را با خود به همراه خواهد داشت.

بوی بد آبسرد کن به دلیل نو بودن دستگاه

بوی بد آبسرد کن یخچال به دلیل نو بودن دستگاه

بوی بد آبسرد کن یخچال در برخی موارد کاملاً طبیعی است! اگر یخچال خود را تازه خریداری کرده‌اید و از یک مخزن نو برای نگهداری و خنک کردن آب استفاده می‌کنید، طبیعی است که تا مدتی، بوی نو بودن و بوی پلاستیک فشرده را از لیوان آب خود استشمام کنید.
در صورتی که یخچال نو خریداری کرده‌اید، قبل از استفاده از آبسردکن آن، چندین و چند بار آب داخل آن بریزید و آب آن را خالی کنید. اگر یخچال یا مخزن آبسردکن آن نو است، رفع بوی بد آبسرد کن یخچال با تعویض چندباره آب کاملاً میسر خواهد بود. فراموش نکنید که از اسپری‌های خوشبوکننده برای رفع بوی نو بودن مخزن استفاده نکنید.

ماندن بیش از اندازه آب در مخزن آبسردکن

گاهی اوقات بنا بر دلایلی مانند رفتن به مسافرت، آب به مدت طولانی داخل مخزن آبسردکن یخچال راکد می‌ماند. راکت ماندن آب در هر محیط و مخزنی، منجر به بو گرفتن آن خواهد شد. اگر قرار است از آبسردکن یخچال به مدت طولانی استفاده نشود، بهتر است آب آن را خالی کنید تا بدبو نشود. آب راکد همچنین به مخزن نیز آسیب‌زده و رنگ آن را به زرد متمایل خواهد کرد.

تمیز نبودن مخزن آبسرد کن یخچال

در برخی موارد مشاهده می‌شود که افراد در هنگام تمیز کردن یخچال خود، اهمیتی که به تمیز کردن مخزن آبسردکن نمی‌دهند. باید بدانید که مخزن آبسردکن نیز همانند سایر قسمت های یخچال، به نظافت منظم و مرتب نیاز دارد تا بوی بد نگیرد. بوی بد آبسرد کن یخچال در بیشتر موارد ناشی از تمیز نکردن مخزن آبسردکن است. رفع بوی بد آبسرد کن یخچال در این موارد، با آشنایی با قطعات یخچال فریزر و تمیزکاری و نظافت منظم مخزن و قطعات مرتبط، به‌سادگی امکان‌پذیر است.

رفع بوی بد آبسرد کن یخچال

رفع بوی بد آبسرد کن یخچال

پس از آشنا شدن با علل و عوامل مؤثر در بوی بد آبسرد کن یخچال، اکنون زمان آن است که با روش‌های مختلف بوزدایی آن آشنا شویم. همان‌طور که ملاحظه کردید، بوی بد آبسرد کن یخچال ناشی از علل ساده و پیش پا افتاده‌ای است که به‌راحتی قابل رفع هستند. رفع بوی بد آبسرد کن یخچال با استفاده از روش‌های ساده و در دسترس زیر، به‌راحتی قابل انجام است:

  • رفع بو و طعم نامطبوع با سرکه سفید

همه ما در خانه خود سرکه سفید داریم و از خاصیت میکروب‌زدایی آن، برای تمیز کردن سطوح و مواد مختلف استفاده می‌کنیم. جالب است بدانید که استفاده از سرکه سفید در رفع بوی بد آبسرد کن یخچال نیز بسیار مؤثر و کاربردی است. برای این کار مقداری سرکه سفید را با آب رقیق کنید و مخزن آبسردکن را با این محلول شستشو دهید و سپس آبکشی . سرکه سفید تمام میکروب‌ها و آلودگی‌ها را گرفته و بوی بدن مخزن را از بین خواهد برد.

  • ضد عفونی مخزن با جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر از موادی است که تقریباً در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. جوش شیرین به‌قدری در از بین بردن بوی بد مؤثر عمل می‌کند که از آن در بوزدایی کفش‌ها و جوراب‌ها نیز استفاده می‌شود. یخچال خود را از برق بکشید، مقداری جوش شیرین را در آب ولرم حل کنید و سپس از محلول ساخته‌شده، برای شستشو دادن مخزن آبسردکن یخچال خود استفاده کنید. محلول جوش شیرین در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، تمام کپک‌ها، زردی‌ها و عوامل بدبو را از بین خواهد برد. پس از شستشو با جوش شیرین، مخزن را چند بار نیز با آب خالی شستشو دهید.

  • رفع بو و طعم نامطبوع با مقداری وایتکس و آب ولرم

وایتکس یکی دیگر از مواد و محلول‌های تمیزکننده و جرم‌گیری است که در خانه‌ها پیدا می‌شود؛ اما استفاده از وایتکس برای رفع بوی بد آبسرد کن یخچال نیازمند دقت و مهارت بالاتری خواهد بود. وایتکس از قدرت بسیار بالایی برای از بین بردن میکروب‌ها و عوامل آلودگی برخوردار است و در مدت کوتاهی، بوی بد و رنگ بد مخزن آبسردکن شما را از بین خواهد برد. استفاده از وایتکس موردی است که تعمیرکاران یخچال، مانند تعمیرکاران نمایندگی یخچال جنرال نیز به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند.

  • استفاده از فیلتر باکیفیت

فیلترها نقش بسیار مهمی در رسیدن آب تمیز به مخزن و نرسیدن عوامل میکروبی و آلودگی به آن دارند. اگر می‌خواهید طول عمر یخچال و مخزن آبسردکن خود را افزایش دهید، بهترین فیلترهای موجود در بازار را خریداری کنید. فیلترهای نانو، نمونه‌ای از فیلترهای یخچال باکیفیت هستند. اگر می‌خواهید از شر بو و طعم بد آبسرد کن یخچال خود راحت شوید، علاوه بر شستشوی مخزن آب سرد کن یخچال با محلول‌های ذکرشده، از فیلترهای باکیفیت نیز استفاده کنید تا خیالتان از بدبو شدن مجدد مخزن راحت شود.

پیشگیری از  بو و طعم نامطبوع آبسرد کن یخچال

پیشگیری از بوی بد آبسرد کن یخچال

پیشگیری بهتر از درمان است. این قانون در مورد بوی بد آبسرد کن یخچال نیز صدق می‌کند. با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از بدبود شدن مخزن و آب آبسرد کن یخچال خود جلوگیری کنید. با رعایت این نکات ذکرشده، کمتر نیاز به استفاده از روش‌های بوگیری آبسردکن یخچال خواهید داشت.

برای پیشگیری از بوی بد آبسرد کن یخچال، می‌توانید نکات ساده اما مهم زیر را رعایت کنید:

  •  برای گذاشتن غذاها و مواد غذایی مختلف در داخل یخچال، تا جای ممکن از ظروف دردار استفاده کنید.
  •  تا جای ممکن، از قرار دادن مواد غذایی مانند سیر، پیاز، ترشی، سالاد و سبزیجات مختلف در یخچال که بوی تندی دارند، خودداری کنید.
  • مخزن آبسردکن را از بدنه جدا کرده و هر از چند وقت آن را به‌صورت کامل شستشو دهید.
  •  اگر قصد استفاده از مخزن آبسرد را برای مدت طولانی ندارید، آب آن را خالی کنید تا بو نگیرد.
  •  فیلترهای یخچال را به‌موقع و به‌صورت منظم تعویض کنید و اهمیت کافی را به این موضوع بدهید.

در انتها اگر با انجام دادن تمام کارهای ذکرشده و با رعایت نکات پیشگیری مطرح‌شده، قادر به از بین بردن بوی بد آبسرد کن یخچال خود نیستید، می‌توانید با کارشناسان و تعمیرکاران ماهر و آموزش‌دیده نمایندگی یخچال آاگ تماس گرفته درخواست کمک و مشاوره کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد بوی بد آبسرد کن یخچال صحبت کردیم و زوایای مختلف بو گرفتن و بد بو شدن مخزن‌های آبسردکن را مورد نقد و بررسی قرار دادیم. متوجه شدیم که بوی بد آبسرد کن یخچال ناشی از عوامل و فاکتورهای ساده و پیش پاافتاده‌ای مانند ماندن آب راکد در مخزن به مدت طولانی و نو بودن یخچال است و با استفاده زا روش‌های ساده قابل رفع خواهد بود.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *