نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
سرد نکردن یحچال ساید بای ساید
زمان مطالعه: 7 دقیقه

۱۰ دلیل خنک نکردن یخچال ساید بای ساید؛ دلیل سرد نبودن یخچال ساید چیست؟

خراب شدن لاستیک دور درب ساید بای ساید

یکی از دلایل بسیار مهمی که ممکن است باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود، خراب شدن لاستیک دور درب یخچال و فریزر است.

تمام یخچال‌فریزرهایی که در بازار موجود هستند، در اطراف درب دارای لاستیکی هستند، که با ایجاد چسبندگی بیشتر باعث جفت شدن بدنه و درب یخچال می‌شود. لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید علاوه بر چسبندگی بیشتر، باعث از بین رفتن منافذ میان درب و بدنه می‌شود.

لاستیک دور درب باعث می‌شود، تا هوای یخچال و فریزر به بیرون نفوذ نکند، و هوای بیرون وارد یخچال نشود.

در صورتی که لاستیک دور درب یخچال و فریزر ساید خراب باشد، ممکن است هوا از بیرون به داخل یخچال و از یخچال به بیرون انتقال پیدا کند، این اتفاق باعث می‌شود تا فضای داخل یخچال و فریزر ساید بای ساید خنک نشود.

برای رفع این مشکل کافی است، تا از تکنسین فنی تعمیر یخچال بخواهید تا برای تعویض لاستیک دور درب دستگاه شما اقدام کنند.

نمایی زیبا از پرکردن تمام فضای یخچال ساید بای ساید با چیدمان اصولی

پرکردن تمام فضای یخچال ساید بای ساید و چیدمان غیراصولی

متأسفانه در بسیاری از مواقع علت اصلی خنک نکردن ساید بای ساید، پر کردن تمام فضای یخچال و چیدمان غیراصولی آن است. فضای محدود یخچال ساید باعث شده است، تا بسیاری از مصرف کنندگان بدون توجه به اصول چیدمان، تمام فضای داخل یخچال را پر کنند.

پر کردن تمام فضاهای داخل یخچال باعث می‌شود، تا سرما به خوبی در تمام بخش‌های آن نفوذ نکند و جریان نداشته باشد. درون یخچال و فریزر دریچه‌ای وجود دارد، که باعث می‌شود سرمای تولید شده توسط کمپرسور به فضای داخل یخچال وارد شود.

قرار گرفتن ظروف و حجم زیادی از مواد غذایی مقابل این دریچه، باعث می‌شود تا دستگاه نتواند سرمای مورد نیاز برای فاسد نشدن مواد غذایی را تأمین کند.

برای اینکه بتوانید یخچال و فریزر سالمی داشته باشید، بهتر است به چیدمان مواد غذایی به صورت اصولی در یخچال دقت کنید. از ظروف نگهدارنده برای نظم بیشتر یخچال استفاده کنید و اطراف دریچه را خالی نگه دارید، تا سرما به درستی به تمام فضای یخچال منتقل شود.

تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر ساید بای ساید

بسیاری از افراد بر این باور هستند که خنک نکردن ساید بای ساید به دلیل خراب شدن قطعات این دستگاه اتفاق می‌افتد. تجربیات و نتایج به دست آمده، نشان می‌دهد که علاوه بر خراب شدن قطعات، تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر ساید بای ساید باعث خنک نشدن فضای داخل آن می‌شود.

هر یخچال و فریزری را بعد از خریداری شدن، باید مطابق با مقدار مواد غذایی موجود در آن و میزان دمای محیط بیرونی تنظیم کرد.

در صورتی که دمای ساید بای ساید به درستی تنظیم نشده باشد، سرمای مورد نیاز یخچال و فریزر تأمین نمی‌شود.

مصرف کنندگان باید مطابق با فصول سال، دمای داخل یخچال را به‌گونه‌ای تنظیم کنند، که مواد غذایی داخل آن پلاسیده نشوند.

در صورتی که توانایی تنظیم دمای یخچال ساید مطابق با آب‌وهوای منطقه خود را ندارید، می‌توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

پایین آمدن حجم گاز یخچال و فریزر ساید بای ساید

کم شدن گاز یخچال فریزر از دیگر دلایل خنک نکردن ساید بای ساید است، در بسیاری از موارد وجود نشتی در برخی از اجزای یخچال ساید بای ساید، باعث شده است تا گاز به سمت بیرون نفوذ کند، و حجم گاز درون یخچال کم شود؛ و این موضوع باعث می‌شود تا سرمای مورد نیاز برای مواد غذایی تأمین نشود.

نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه داشته باشید، این است که ابتدا علت کم شدن گاز یخچال ساید بای ساید را تشخیص دهید؛ قطعاً وجود نشتی و عوامل دیگر باعث می‌شود، تا حجم گاز بعد از شارژ کردن کم شود.

بهتر است قبل از شارژ گاز، از متخصص تعمیر یخچال بخواهید تا به عیب یابی و بررسی علت نشت گاز به بیرون بپردازد.

تمام یخچال‌فریزرهای ساید بای ساید موجود در بازار، در فضای داخلی خود دارای قطعه‌ای به نام دمپر هستند. این قطعه با نصب در فضای داخل یخچال فریزر، باعث تقسیم و پخش کردن سرمای تولید شده توسط کمپرسور نیز می‌شود.

خراب شدن دمپر تقسیم‌کننده نیز از دلایل خنک نکردن ساید بای ساید است، در صورت خراب شدن دمپر، سرما تنها در یک نقطه متمرکز می‌شود و به سایر نقاط، توزیع نمی‌شود.

با تعویض قطعه دمپر با یک قطعه نو، مشکل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید بر طرف می‌شود، و هوای سرد به تمامی قسمت‌های کابین به گردش در می‌آید.

خراب شدن کندانسور یخچال فریزر ساید بای ساید

کندانسور یکی از قطعات بسیار مهم انواع یخچال و فریزر است؛ که با توجه به نوع یخچال، در مدل‌های مختلف اغلب در پشت بدنه یخچال نصب می‌شود.

وظیفه اصلی کندانسور این است که گاز فشرده شده را خنک می‌کند، در واقع عمل خنک کردن گاز یخچال فریزر ساید بای ساید، قبل از وارد شدن به لوله مویی، بر عهده کندانسور است.

خنک نکردن ساید بای ساید، ممکن است به دلیل خراب شدن این قطعه در یخچال فریزر باشد، با آسیب دیدن این قطعه و عملکرد نادرست آن، ممکن است گاز بدون خنک شدن وارد لوله مویی شود.

این مسئله باعث می‌شود تا سرمای یخچال ساید به شدت کاهش پیدا کند، و فضای داخل آن خنکی چندانی نداشته باشد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود، کندانسور قادر به خنک نکردن گاز فشرده نباشد، کثیف بودن کویل های آن است.

کندانسور قطعه‌ای بسیار حساس در یخچال است، که بهتر است در طی فواصل زمانی منظم تمیز شود؛ ورود گرد و غبار به داخل کویل­ها باعث می‌شود، تا در عملکرد کندانسور اختلال ایجاد شود؛ و سرمای مورد نیاز برای ساید بای ساید تأمین نشود.

نگهداری یخچال فریزر ساید بای ساید در مکان نامناسب

از جمله دلایل دیگری که ممکن است باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود، قرار دادن یخچال در مکانی اشتباه است. این مسئله به دلیل سهل انگاری بسیاری از مصرف کنندگان، اتفاق می‌افتد.

با قرار دادن یخچال در مکانی اشتباه ممکن است، قطعات یخچال آسیب ببیند و عملکرد نادرستی نداشته باشند، برای مثال قرار دادن یخچال و فریزر در کنار اجاق گاز، باعث آسیب جدی به یخچال ساید بای ساید می‌شود.

قرار دادن یخچال و فریزر در کنار سماور، اجاق گاز و سایر وسایلی که حرارت‌زا هستند، باعث می‌شود تا فضای اطراف یخچال به شدت گرم شود، و بعد از هر بار باز و بسته شدن درب، حجم زیادی از گرما وارد یخچال شود.

این مسئله باعث می‌شود، تا دمای داخل یخچال فریزر ساید بای ساید دائماً تغییر کند، و کم شود. علاوه بر نگهداری یخچال در کنار وسایل گرمازا، جفت کردن یخچال به دیوار باعث می‌شود؛ تا گرما به آسانی از فضای پشت یخچال عبور نکند، و آسیب شدیدی به قطعات یخچال ساید وارد شود. متأسفانه این اتفاق باعث عملکرد نادرست قطعات و در نتیجه خنک نکردن ساید بای ساید نیز می‌شود.

نمایی از قطعات پشت یخچال ساید بای ساید

اختلال در عملکرد فن کندانسور یخچال ساید بای ساید

فن کندانسور که در نزدیکی کمپرسور یخچال ساید بای ساید قرار دارد، ممکن است در صورت خراب شدن؛ باعث خنک نکردن ساید بای ساید شود.

دلایل متعددی هستند که باعث می‌شوند، این قطعه در پشت یخچال آسیب ببیند، و نتواند کندانسور یخچال را به درستی خنک کند. وجود عوامل ذیل باعث می‌شود، تا فن کندانسور آسیب ببیند و نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد:

  • برخورد فن کندانسور با بدنه یخچال
  • تمیز نکردن فن و فضای پشت یخچال
  • خشک شدن میل شفت فن
  • خراب شدن موتور فن کندانسور و…

خرابی فن یخچال ساید بای ساید

با خراب شدن فن کندانسور، کمپرسور یخچال به شدت گرم می‌شود و نمی‌تواند سرمای مورد نیاز برای خنک کردن یخچال ساید بای ساید را فراهم کند.

در صورت خراب شدن فن کندانسور، هرچه سریع‌تر برای تعمیرات آن اقدام کنید؛ خراب شدن فن باعث داغ شدن بیش از حد قطعات یخچال و خراب شدن کمپرسور نیز می‌شود.

معیوب بودن یا آسیب دیدن کمپرسور یخچال و فریزر ساید بای ساید

کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم یخچال فریزر است، این قطعه با تبدیل کردن گاز به مایع باعث خنک شدن فضای داخل یخچال می‌شود.

گاز بعد از تبدیل شدن به مایع، به اواپراتور یخچال وارد می‌شود، خراب شدن کمپرسور نیز ممکن است از دلایل بسیار مهم، خنک نکردن ساید بای ساید باشد.

دلایل متعددی هستند که باعث می‌شود، کمپرسور یخچال آسیب ببیند و عملکرد نادرستی داشته باشد؛ دلایل اصلی خراب شدن کمپرسور یخچال ساید بای ساید عبارتند از:

  • گرم شدن بیش از حد کمپرسور یخچال
  • ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل کمپرسور
  • خراب شدن فن کمپرسور
  • فرسودگی کمپرسور

در صورتی که به هر دلیلی کمپرسور یخچال ساید بای ساید شما از هر برندی خراب شده است، می‌توانید برای عیب یابی و تعمیرات آن با مرکز پارسا سرویس تماس بگیرید.

باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال و فریزر ساید

از دیگر مشکلات غیرفنی که در اغلب اوقات باعث اختلال در عملکرد یخچال ساید و خنک نکردن ساید بای ساید می‌شود، باز و بسته کردن بیش از حد درب آن است.

باز و بسته کردن بیش از حد این وسیله خانگی باعث می‌شود، تا هوای بیرون به داخل یخچال وارد شود؛ و هوای خنک یخچال به بیرون منتقل شود. این مسئله باعث می‌شود، تا سرمای یخچال بعد از هر بار باز و بسته شدن از بین برود؛ و فضای داخل آن دمای مناسبی نداشته باشد. بنابراین تنها در صورت نیاز و طی زمان کم درب یخچال را باز کنید، و بعد از استفاده به سرعت درب ساید بای ساید را ببندید.

سؤالات متداول

پرسش: آیا خنک نکردن یخچال ساید بای ساید به دلیل مشکلات فنی اتفاق می‌افتد؟

پاسخ: خیر علاوه بر مشکلات فنی، موضوعات متعددی مانند قرار دادن یخچال در مکان اشتباه، استفاده بیش از حد از یخچال، تنظیم دمای نادرست، چیدمان غیراصولی و… نیز باعث خنک نکردن ساید بای ساید می‌شوند.

پرسش: آیا می‌توانیم خودمان برای رفع مشکل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید اقدام کنیم؟

پاسخ: در صورتی که علت سرد نکردن یخچال فریزر ساید بای ساید، مشکلات غیرفنی باشد، امکان‌پذیر است. اما در صورتی که علت خنک نکردن یخچال فریزر ساید بای ساید، مشکلات فنی مانند خراب شدن کمپرسور، کندانسور و… باشد؛ باید جهت تعمیرات مرکز پارسا سرویس تماس بگیرید.

پرسش: برای رفع مشکل خنک نشدن یخچال ساید بای ساید چه اقداماتی انجام دهیم؟

ابتدا بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید، در ادامه با پارسا سرویس به عنوان  نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید(مابه، آاگ، وایت هاوس و جنرال الکتریک) تماس بگیرید و درخواست کمک برای تعمیر دستگاه را داشته باشید.

پاسخ: برای بر طرف کردن مشکل خنک نکردن ساید بای ساید به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

مراکز متعددی برای تعمیر یخچال ساید بای ساید وجود دارد. شما می‌توانید با تماس با مرکز پارسا سرویس از خدمات متنوع مانند: تعمیر یخچال در منزل و… با قیمت مناسب بهره‌مند شوید.

 

متا: با مطالعه این مقاله با علل خنک نکردن ساید بای ساید به راحتی می‌توانید در منزل خود به عیب یابی و رفع مشکل، بدون پرداخت هزینه بپردازید.

 

 

دیگر مقالات این دسته بندی