نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
ارور یخچال ساید جنرال الکتریک

کد خطاها و ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

فهرست مطالب

آشنايي با انواع Error سايد جنرال الكتريك

ارورها معمولا در صفحه نمايش دستگاه براي هشدار دادن به كاربر به نمايش در مي‌آيند تا او را با مشكلي كه در جريان است، آگاه كنند. از آن‌جايي‌كه خطاهاي مختلفي در يخچال‌ها بروز مي‌كنند بنابراين سازندگان براي راهنمايي مصرف‌كننده، در تلاش هستند تا به كمك علائم اختصاري او را براي رفع مشكل راهنمايي كنند. شرکت‌ها برای راهنمایی بیشتر همراه محصولات خود دفترچه راهنما منتشر می‌کنند و اطلاعات بیشتری را درباره هر دستگاه ارائه می‌دهند.

انواع ارور ساید جنرال الکتریک عبارتنداز:

HRS؛ مهم‌ترین ارور ساید جنرال الکتریک

ارور HRS عنوان بدترین خطا را به خود اختصاص داده است زیرا هنگامی‌که با آن مواجه می‌شوید یعنی دستگاه شما به صورت کلی از کار افتاده و عملکرد اصلی‌اش را که همان سیستم سرمایشی است، انجام نمی‌دهد. این Error نقش یخچال را به کمدی برای نگه‌داری وسایل تقلیل می‌دهد که فقط ظاهری شبیه به یخچال دارد.

هنگام بروز این خطا چه قطعه‌ای در یخچال آسیب می‌بیند؟ معمولا برد الکترونیکی یخچال به عنوان مهم‌ترین قطعه آن دچار آسیب می‌شود. سیستم برق‌کشی در همه جای کشور یکسان نیست و برق در همه مکان‌ها به یک اندازه پایدار نیست و ممکن است نوسان‌هایی را داشته باشد؛ نوسان برق، بالا و پایین شدن ولتاژ می‌تواند سبب خرابی برد یخچال جنرال الکتریک شود. اگر جریان برق بیش‌از اندازه ضعیف یا قوی باشد، می‌تواند سبب بروز خطا در برد دستگاه شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای محافظت از یخچال خود از یک محافظ برق قوی و استاندارد استفاده کنید تا مانع از بروز مشکل برای برد دستگاه و ارور ساید جنرال الکتریک شود.

می‌دانید که همه قطعات دستگاه‌های الکتریکی دارای یک عمر مفید هستند که اگر این زمان تمام شود، احتمال خرابی آن‌ها افزایش می‌یابد. پس برد الکترونیکی یخچال نیز ممکن است به خاطر عمر زیادی که داشته دچار خرابی شود و نیاز به تعویض داشته باشد.

آیا تنها با خرابی برد، این Error رخ می‌دهد؟

تنها دلیل بروز این خطا، خرابی برد نیست. گاهی به علت خرابی فن اپراتور نیز این خطا بروز می‌کند اما در بیشتر موارد، موتور و همه اتصالات الکتریکی سالم هستند پس ایراد ناشی از برد دستگاه است.

هنگام مواجهه با این ارور باید چه کاری انجام دهید؟

البته هنگامی‌که با این خطا مواجه شدید، در اسرع وقت آن را از برق بکشید و با تعمیر کار تماس بگیرید تا به محل شما بیاید و شروع به بررسی مشکل نماید؛ بهتر است این تکنسین از نمایندگی ساید جنرال الکتریک باشد. شاید او بتواند قطعه را تعمیر کند یا آن را با یک قطعه جدید تعویض نماید. خودتان به تنهایی کاری را انجام ندهید زیرا این کار به تخصص و تجربه نیاز دارد.

FF؛ ارور ساید جنرال الکتریک به معنای مشکل در بخش فریزر

هنگامی‌که این خطا در صفحه نمایش به تصویر کشیده می‌شود؛ یعنی مشکلی در بخش فریزر دستگاه وجود دارد که جزو مشکلات فنی نیست. زمانی‌که دمای فریزر یخچال ساید جنرال الکتریک به‌حدی افزایش می‌یابد که یخ موجود در آن شروع به ذوب شدن می‌کند، این خطا به نمایش در می‌آید.

ارور ff جنرال الکتریک

با باز بودن درب یخچال یا خراب شدن لاستیک بین در و بدنه، این مشکل به وجود می‌آید. بعد از بررسی و رفع مشکل، می‌توانید دکمه system check را فشار دهید تا ارور رفع شود.

PF؛ ارور ساید جنرال الکتریک به معنای وجود مشکل در سیستم برق‌رسانی

معمولا قبل از ارور FF، این خطا بروز می‌کند که معنی آن، اطلاع‌رسانی درباره مشکل برق است. برای رفع ارور باید سیستم برق‌رسانی ساختمان و یخچال را به‌طور کامل بررسی کنید و بعد از آن، دکمه system check را جهت رفع ارور فشار دهید.

CC؛ ارور ساید جنرال الکتریک ناشی از دمای بالای یخچال

خطای CC، مشابه خطای FF بوده با این تفاوت که این خطا، هنگام بالا رفتن دمای یخچال رخ می‌دهد و راه‌حل آن شبیه راه‌حل پیشنهادی برای خطای FF است.

TC؛ ارور ساید جنرال الکتریک به معنای روشن ماندن قطعه توربو کولر پس از انجام وظیفه

در یخچال‌های جنرال الکتریک، قطعه‌ای به نام turbo cooling وجود دارد که وظیفه کاهش سریع دمای یخچال را به عهده دارد. اگر این قطعه پس از انجام وظیفه خود، همچنان روشن باشد، دستگاه ارور ساید جنرال الکتریک TC را نشان می‌دهد. برای رفع این ارور تنها کافی است که دکمه فیزیکی این قطعه را که برای روشن و خاموش کردن روی بدنه قرار دارد، فشار دهید تا ارور برطرف شود.

خطای ۸۸ یا ۸۹؛ ارور ساید جنرال الکتریک به علت نوسان بالای برق یا مسئله الکتریکی

ارور ۸۸ یا ۸۹ هنگامی بروز می‌کند که صفحه کنترل دستگاه نوسان شدیدی در جریان برق تجربه کرده باشد. برای برطرف کردن ارور بهتر است که بخچال را به مدت ۵ دقیقه از برق جدا کرده، سپس به برق وصل نمایید و دستگاه را مجدد راه‌اندازی کنید.

خطای CI؛ ارور ساید جنرال الکتریک ناشی از عملکرد نامناسب یخ‌ساز دستگاه

اگر یخ‌ساز به‌درستی کار نکند، این ارور در صفحه نمایش بروز می‌کند. گاهی به خاطر پر نشدن قالب یخ از آب این اتفاق می‌افتد پس ورودی شیر آب را بررسی نمایید. اگر می‌خواهید یخ‌ساز را خاموش کنید، شیر ورودی به آن را نیز ببندید. پس از انجام این کارها اگر دوباره با این خطا مواجه شدید، مجموعه یخ‌ساز را به صورت کامل تعویض نمایید.

DE؛ ارور ساید جنرال الکتریک به دلیل اشکال در سیستم یخ‌زدایی و دیفراست

اگر سیستم یخ‌زدایی بیش از ۴۸ ساعت کار نکند، این خطا به نمایش در می‌آید. در این حالت بهتر است یخچال را از برق بکشید، اتصالات را بررسی کرده و محکم نمایید. اگر لازم بود، سیم‌کشی را تعویض کنید. شاید المنت یخ‌زدایی دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در بعضی از مدل‌ها، انجام نشدن فرایند یخ‌زدایی در بیش از ۴۸ ساعت امری طبیعی است. می‌توانید با فشار دادن دکمه کنترل سیستم، خطا را صفر کنید.

گاهی این خطا نشان از مشکل در سیستم یخ‌زدایی مثل ترمودیسک، برد، المنت، ترموفیوز و فن است که باید آن‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز، تعویض کنید.

هشدار DF؛ ارور ساید جنرال الکتریک که نشان از عدم وجود جریان برق بیش از ۴۸ ساعت در مدار یخچال است

اگر جریان برق در مدت زمان بیش از ۴۸ ساعت به مدار یخچال وارد نشود، این اخطار به نمایش در می‌آید. در این حالت، بهتر است المنت یخ‌زدایی، سنسور دیفراست و ترموستات را بررسی کرده و اگر به تعویض نیاز داشتند، آن‌ها را با نمونه تازه آن تعویض نمایید.

خطا E2؛ ارور ساید جنرال الکتریک نشان از وجود خطا در صفحه کنترل اصلی است

اگر با این خطا مواجه شدید، برد یخچال جنرال الکتریک را بررسی نمایید چون ممکن است این قطعه دچار مشکل شده باشد و به تعویض نیاز داشته باشد.

رفع ارور یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک چگونه انجام می‌شود؟

سیستم تشخیص خطایی که تولیدکنندگان روی یخچال قرار داده‌اند، برای راحتی تشخیص ایجاد شده‌اند تا به کمک کدهایی که روی نمایشگر نشان داده می‌شوند، شما را از مشکل داخلی مطلع کرده تا برای برطرف کردن آن از تعمیر کار کمک بگیرید. این‌گونه فرایند عیب یابی برای رفع مشکل ساده‌تر شده و سریع‌تر یخچال شما تعمیر می‌شود.

خلاصه‌ای از کد خطا ساید جنرال الکتریک در جدول

همیشه جدول‌ها برای جمع‌بندی اطلاعات و ساده‌تر کردن تحلیل آن‌ها کاربرد دارند بنابراین ما اطلاعات مربوط به ارور ساید جنرال الکتریک را در یک جدول برای شما آورده‌ایم تا در یک نگاه، همه اطلاعات را ببینید.

ردیف کد خطا علت بروز
۱ HRS نشان‌دهنده وجود خطا در برد الکترونیکی دستگاه است
۲ FF نشان از مشکل در بخش فریزر و داغ شدن بیش از حد آن است
۳ PF مشکل در سیستم برق‌رسانی یخچال وجود دارد
۴ CC دمای یخچال بالا است
۵ TC توربو کولر پس از انجام وظیفه خود برای خنک کردن یخچال، همچنان روشن مانده است
۶ ۸۸ یا ۸۹ نشان از نوسان بالای برق و وجود یک مشکل الکتریکی است
۷ CI در عملکرد یخ‌ساز مشکلی رخ داده است
۸ DE در سیستم یخ‌زدایی و دیفراست مشکلی رخ داده است
۹ DF بیش از ۴۸ ساعت جریان برق به مدار یخچال وارد نشده است
۱۰ E2 نشان از وجود نقص در عملکرد صفحه کنترل اصلی است

چند مدل یخچال جنرال الکتریک

یخچال‌های برند جنرال الکتریک می‌توانند انتخاب مناسبی با توجه به قیمت آن باشند، با چند مورد از آن‌ها آشنا شوید:

  • یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک GSE30VHBTWW
  • یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک GSE25GSHSS General Electric
  • یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک PSE25KSHSS
  • یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک PSE29KSESS

سخن پایانی

یکی از برندهای یخچال موجود در بازار، برند جنرال الکتریک است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع ارور ساید جنرال الکتریک آشنا کنیم تا دانش شما را در این زمینه ارتقا دهیم و در طول متن، راه‌های رفع ارور یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک را تشریح کردیم. اگر سوالی درباره این برند داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین آشنایی با انواع ارورهای ساید بای ساید سایر برندها نیز در مقاله‌ای دیگر پرداخته‌ایم.

دیگر مقالات این دسته بندی