نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
خرابی های متداول جاروشارژی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

۶ مورد از مشکلات و خرابی های رایج جاروشارژی+عیب یابی و تعمیر آنها

متداول‌ترین خرابی های رایج جاروشارژی

جاروشارژی وسیله‌ای جهت تمیز کردن منزل است، در صورتی که این وسیله دچار خرابی شود در کارهای روزانه شما اختلال ایجاد خواهد شد. بنابراین در صورت هر گونه خرابی باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید در برخی موارد تعمیر نکردن خرابی‌های جزئی؛ سبب اختلالات وسیعی در جاروشارژی خواهد شد. شما با نگهداری صحیح از دستگاه جاروشارژی می‌توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

خرابی های رایج جاروشارژی عبارتند از:

 • خاموش شدن و روشن نشدن در حین استفاده
 • احساس بوی سوختگی
 • کاهش قدرت مکش
 • سروصدای زیاد
 • لرزش زیاد دستگاه در هنگام کار کردن
 • از کار افتادن کلیدها و دکمه‌ها
 • گرم شدن بیش از حد
 • شارژ نشدن

علت گرم شدن بیش از حد جاروشارژی چیست؟

اگر در زمانی که از جاروشارژی استفاده می‌کنید دستگاه داغ می‌کند، بهتر است دستگاه را خاموش کنید تا خنک شود. اما اگر با روشن کردن دوباره، جاروشارژی داغ کرد، باید اقداماتی که در ادامه توضیح داده می‌شود استفاده کنید.

از دلایل گرم شدن بیش از حد جاروشارژی می‌توان به دلیل مسدود شدن برس جاروشارژی، کثیفی فیلترها و پرشدن بیش از حد مخزن دستگاه اشاره کرد، برای رفع این مشکل باید فیلترها تمیز شوند. در برخی مواقع تعویض فیلترها، سبب افزایش کارایی دستگاه می‌شود. همچنین اگر برس جاروشارژی دچار گرفتگی شده باشد باید گرفتگی آن را برطرف نمایید. پر بودن مخزن جاروشارژی باعث نیم‌سوز شدن موتور دستگاه خواهد شد، بنابراین به موقع مخزن جاروشارژی را خالی کنید و حتی‌الامکان از پر شدن کامل مخزن اجتناب کنید.خرابی موتور و خرابی باتری نیز از دیگر دلایل گرم شدن جاروشارژی می‌باشد.

علت ایجاد صدای غیرطبیعی جاروشارژی چیست؟

یکی از خرابی های رایج جاروشارژی ایجاد صدای غیرطبیعی در دستگاه است، که کثیف بودن فیلترها سبب ایجاد صدای غیرطبیعی در دستگاه خواهد شد. با تمیز کردن و یا تعویض فیلترهای جاروشارژی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. از دیگر دلایل ایجاد سروصدای غیرطبیعی جاروشارژی شکستن بلبرینگ است، در این شرایط باید بلبرینگ دستگاه جاروشارژی تعویض گردد.

از طرفی وجود گرفتگی در برس، پارویی و یا لوله سبب ایجاد صدای غیرطبیعی در دستگاه خواهد شد. شما می‌توانید با چک کردن یکی از این احتمالات صدای غیرعادی دستگاه را برطرف کنید.

علت روشن نشدن دستگاه جاروشارژی چیست؟

یکی از خرابی های رایج جاروشارژی روشن نشدن آن است، برای رفع این مشکل ابتدا باید تمام اتصالات دستگاه را بررسی کنید. بهتر است برای این کار از فازمتر استفاده شود، در صورت نبود مشکل در اتصالات باید کلید روشن و خاموش کردن دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.در مرحله اول باید برق رسانی کلید بررسی شود، سپس در صورت نیاز کلید روشن و خاموش جاروشارژی تعویض شود. در مرحله بعدی برای پیدا کردن مشکل باید موتور و برد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد، در صورت وجود مشکل باید از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید. برخی مواقع باید سیم پیچی آرمیچر دستگاه را عوض کرد، در این شرایط باید با نمایندگی تعمیر جاروشارژی تماس بگیرید و از آنها برای تعمیر جاروشارژی تقاضای کمک کنید.

مشکل نداشتن مکش کافی در جاروشارژی چیست؟

تعمیر مشکل مکش جاروشارژی

یکی از خرابی های رایج جاروشارژی، کاهش قدرت مکش آن است. در صورت بروز این مشکل اقدامات زیرا را برای حل آن انجام دهید:

 • یکی از دلایل کاهش قدرت مکش دستگاه پر بودن محفظه آن است، شما باید پس از هر بار استفاده محفظه آن را خالی کنید.
 • همچنین گیر کردن آشغال در لوله جاروشارژی مکش آن را پایین می‌آورد، در این صورت باید لوله‌های جاروشارژی را بررسی کنید.
 • تجمع آلودگی‌ها در برس جاروشارژی قدرت مکش آن را کاهش می‌دهد، بنابراین برس جاروشارژی را بررسی کنید.
 • قرار دادن غلتک برس‌ها در جای درست در افزایش کارایی جاروشارژی مؤثر است. غلتک برس‌ها باید به صورت آزادانه بچرخند.
 • کثیف بودن فیلترها باعث کاهش مکش دستگاه می‌شود که با تمیز کردن و یا تعویض فیلتر به حل این مشکل کمک خواهد کرد.

اگر با اقدامات ذکر شده مشکل برطرف نشد؛ با نمایندگی تعمیر جاروشارژی تماس بگیرید، تا با اعزام نیرو در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل جاروشارژی را عیب یابی و برطرف نمایند.

علت شارژ نشدن جاروشارژی چیست؟

از دیگر خرابی های رایج جاروشارژی، شارژ نشدن آن است، در این صورت باید اتصال دقیق شارژر به جارو را بررسی کنید. شما باید از نحوه صحیح قرار گرفتن جاروشارژی روی پایه‌های شارژر مطمئن شوید، همچنین از وجود جریان برق در پریز و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید؛ در واقع شما باید تمامی اتصالات شارژر را بررسی کنید.

از دیگر دلایل شارژ نشدن جاروشارژی، می‌توان به خراب بودن باتری اشاره کرد. در این شرایط باید باتری تعویض شود، در برخی مواقع عمر باتری شارژر تمام می‌شود.

توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از فاسد شدن باطری؛ حداقل در طول ماه یک یا دو بار از دستگاه جاروشارژی استفاده کنید. پس از خرید دستگاه و یا تعویض باتری باید ۲۴ ساعت به شارژ وصل شود.

علت بوی سوختگی دستگاه جاروشارژی چیست؟

بوی سوختگی جاروشارژی

ساطع کردن بوی سوختگی از دیگر خرابی های رایج جاروشارژی است. وظیفه تسمه انتقال نیروی محرکه به غلتک برس است؛ در برخی مواقع تسمه پاره می‌شود و یا ممکن است از جای خود خارج شود، حتی ممکن است تسمه بسوزد. بنابراین در این شرایط احتمال ایجاد بوی سوختگی شبیه به سوختگی لاستیک وجود دارد، شما باید تسمه دستگاه را با دقت بررسی کنید.

در صورتی که تسمه خراب نباشد، احتمال سوختگی موتور جاروشارژی وجود دارد؛ سوختگی موتور در صورت استفاده بیش از حد از دستگاه و یا پایان یافتن عمر مفید موتور، اتفاق می‌افتد. در این شرایط باید موتور دستگاه توسط تکنسین فنی جاروشارژی تعویض و یا تعمیر گردد.

هزینه تعمیر خرابی‌ های رایج جاروشارژی چگونه محاسبه خواهد شد؟

تعمیرکاران حرفه‌ای سایت پارسا سرویس به عنوان نمایندگی جاروشارژی آاگ و نمایندگی جاروشارژی الکترولوکس در وهله اول پس از بررسی جاروشارژی به دنبال خرابی آن می‌گردند، پس از شناسایی دقیق محل خرابی قطعه خراب شده را تعمیر می‌کنند.

در صورت نیاز قطعه خراب شده را با قطعه اورجینال تعویض خواهند کرد، هزینه تعمیر جاروشارژی با توجه به مشکل آن و قیمت‌های تصویب شده اتحادیه از مشتری دریافت می‌شود.

برخی مشتریان این تصور را دارند که حضور تعمیرکار در محل هزینه‌های تعمیر را افزایش می‌دهد، در حالی که این‌طور نیست. کارشناسان پارسا سرویس قبل از مراجعه به محل، با توجه به اطلاعاتی که مشتری در اختیار آنها قرار می‌دهد هزینه‌ها را به طور تقریبی محاسبه می‌کند و در صورت رضایت مشتری، و با هماهنگی کامل؛ تکنسین فنی به محل اعزام می‌شود.

سؤالات متداول

سوالاتمتداول خرابی رایج جاروشارژی

پرسش: آیا انتخاب تعمیرکار حرفه‌ای در کاهش هزینه‌ها مؤثر است؟

پاسخ: بله؛ شما با انتخاب تعمیرکار ماهر می‌توانید به درستی عیب جاروشارژی خود را پیدا کنید. همچنین تعمیرکار با تجربه با بهره‌گیری از دانش و تخصص کافی جاروشارژی شما را تعمیر می‌کند.

پرسش: آیا تعمیر جاروشارژی زمان بر است؟

پاسخ: خیر اغلب اوقات در مدت زمان بسیار کمی توسط تکنسین فنی و زبر دست مشکل برطرف خواهد شد.

پرسش: چرا پارسا سرویس را انتخاب کنیم؟

پاسخ: تکنسین مجرب پارسا سرویس به دلیل برخورداری از تخصص و مهارت کافی در زمینه تعمیر جاروشارژی با استفاده از به‌روزترین تجهیزات در کمترین زمان ممکن دستگاه را عیب یابی کرده و قطع معیوب را تعمیر یا تعویض می‌نمایند.

دیگر مقالات این دسته بندی