نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
کم شدن مکش جارو شارژی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

مشکل کم شدن مکش جارو شارژی؛ چرا جارو شارژی مکش ندارد؟

علت اصلی کم شدن مکش جارو شارژی چیست؟

جارو شارژی مانند هر وسیله برقی دیگری به مرور زمان ممکن است دچار خرابی شود، افرادی که چند سال است از جارو شارژی استفاده می‌کنند، احتمالاً تا کنون با کم شدن مکش جارو شارژی مواجه شده‌اند. کاهش مکش جارو شارژی به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، مهم‌ترین دلیل کاهش مکش جارو شارژی؛ گرفتگی فیلتر دستگاه است، البته باید سایر موارد نیز مورد بررسی قرار گیرند.

متداول‌ترین دلایل کاهش کم شدن مکش جاروشارژی

جارو شارژی به دلایل مختلفی دچار کاهش مکش می‌شود که در ادامه متداول‌ترین علل این اتفاق را با هم لیست می‌کنیم که عبارتند از:

  • گرفتگی فیلترهای دستگاه جارو شارژی
  • ضعیف شدن باتری جارو شارژی
  • تنظیم نبودن دستگاه
  • کثیف بودن پره‌های چرخنده جارو
  • پر شدن مخزن دستگاه جارو شارژی
  • جارو کردن اجسام سخت و درشت
  • انسداد لوله دستگاه جارو شارژی
  • انسداد سر جارو شارژی

در بالا با مهم‌ترین دلایل کاهش مکش جارو شارژی آشنا شدید، در ادامه هر یک از این دلایل را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

گرفتگی فیلترهای دستگاه جارو شارژی

فیلتر جارو شارژی

استفاده طولانی مدت از جارو شارژی، سبب جمع شدن گرد و خاک زیادی در مخزن دستگاه می‌شود، این گرد و خاک‌ها به مرور زمان به سمت موتور نفوذ می‌کنند.

البته وجود فیلتر گرد و خاک در دستگاه جارو شارژی مانع از ورود گرد و خاک به سمت موتور می‌شود، اما فیلترها به طور کامل نمی‌توانند از نفوذ گرد و خاک به سمت موتور جلوگیری نمایند.

زمانی که فیلترها کثیف باشند، مکش جاروشارژی کاهش پیدا می‌کند، برای حل این مشکل باید فیلترها را تمیز کرد. در برخی مواقع کثیفی فیلترها بیش از اندازه است، در این صورت باید فیلترها تعویض شوند.

جهت حفظ کارایی دستگاه فیلترها را باید بعد از چند ماه استفاده با قطعه اورجینال تعویض کرد، اگر کار را به تکنسین فنی پارسا سرویس بسپارید تکنسین فنی با استفاده از قطعات اورجینال جهت تعویض قطعه خراب شده اقدام می‌کند.

پر شدن بیش از اندازه مخزن

یکی دیگر از دلایل کاهش مکش جاروشارژی پر بودن مخزن آن است، زمانی که مخزن پر باشد؛ دستگاه نمی‌تواند به خوبی آشغال‌ها را به درون خود بکشد؛ بنابراین شما باید پس از هر بار استفاده از جارو شارژی مخزن آن را خالی کنید، به عبارت دیگر نگهداری و سرویس به موقع جارو شارژی در کارایی آن مؤثر است.

توصیه می‌کنیم به صورت دوره‌ای و مرتب قطعات دستگاه جارو شارژی را تمیز کنید، تمیز کردن قطعات جارو شارژی در افزایش دوام و کارایی دستگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

در صورتی که به خالی کردن مخزن جارو شارژی بی اعتنا باشید، به موتور دستگاه فشار زیادی وارد خواهد آمد، سپس گرد و خاک‌های موجود در مخزن به فیلتر دستگاه نفوذ می‌کنند. در نهایت این گرد و خاک‌ها وارد موتور می‌شوند و قدرت مکش آن را کم می‌کنند.

پر بودن مخزن جاروشارژی علاوه بر کاهش مکش دستگاه، به دلیل فشار آوردن زیاد به موتور؛ سبب نیم‌سوز شدن آن نیز می‌شود. زیرا فشار بسیار زیادی به موتور دستگاه وارد می‌آید، تمیزکاری قطعات جارو شارژی مانع از بیشتر شدن مشکلات جارو شارژی و آسیب‌های جدی به آن خواهد شد، علاوه بر آن از هزینه‌های تعمیر نیز کاسته خواهد شد.

کثیف بودن پره‌های چرخنده یا برس

یکی دیگر از دلایل کاهش مکش جاروشارژی، کثیف بودن پره‌های چرخنده یا برس دستگاه است، چرا که پره‌های موجود در جارو شارژی مهم‌ترین قسمت دستگاه به حساب می‌آیند.

در صورتی که پره جارو شارژی کثیف شوند، قدرت مکش دستگاه کاهش پیدا می‌کند؛ در نهایت سرعت مکش هم کم می‌شود. این امر سبب کاهش کارایی دستگاه خواهد شد، همچنین سبب آسیب به سایر قسمت‌های دستگاه می‌شود.

یکی از نکات مهم جهت جلوگیری از کاهش سرعت پره‌های چرخنده جارو شارژی، جارو نکردن نخ‌های بلند و مو است؛ زیرا پاک‌سازی برس از نخ و موی بلند کاری بسیار سخت و زمان‌بر است. شما با نگهداری صحیح از جارو شارژی می‌توانید طول عمر و دوام آن را نیز افزایش دهید و می‌توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده نمایید.

ضعیف شدن باتری

از دیگر مشکلاتی که به مرور زمان در جاروشارژی‌ها به وجود می‌آید، ضعیف شدن باتری آن‌ها است. این امر به دلیل استفاده طولانی مدت از جارو شارژی ایجاد شده و از طرفی باتری، مهم‌ترین عامل در سرعت کار جارو شارژی به حساب می‌آید. می‌توان گفت ضعیف شدن یا خرابی باتری تأثیر به سزایی در کم شدن مکش جارو شارژی خواهد داشت، برای رفع این مشکل باید باتری دستگاه تعویض شود.

ضعیف شدن باتری جارو شارژی و کم شدن مکش

شما برای تعویض باتری دستگاه می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز جارو شارژی مراجعه کنید، نمایندگی‌های معتبر جارو شارژی همچون پارسا سرویس(نمایندگی آاگ و الکترولوکس)، از قطعات اورجینال جهت تعویض باتری استفاده می‌کنند.

پارسا سرویس با به کارگیری نیروهای مجرب، تجهیزات پیشرفته و قطعات اورجینال، بهترین گزینه برای شما به حساب می‌آید؛ تا به بهترین شکل ممکن با متخصصان حرفه‌ای مشکل جارو شارژی شما را برطرف کنیم.

جارو کردن اجسام سخت

یکی از نکات مهم به هنگام استفاده از جاروشارژی توجه به این است که نمی‌توان همه چیز را با آن جارو کرد، شما باید با توجه به توان دستگاه از آن استفاده کنید.

جارو کردن اجسام سخت یا تر، سبب آسیب به جارو شارژی و کاهش مکش آن می‌شود؛ برای مثال جارو کردن تکه‌های پلاستیکی و فلزی سبب کاهش مکش جارو شارژی خواهد شد.

در حد امکان، کاملاً مکان مورد نظر را از نظر وجود قطعات سخت و تیز مورد بررسی قرار دهید، تا به طور ناخودآگاه هم اجسام سخت وارد مخزن جارو شارژی نشوند.

جارو کردن اجسام سخت با جارو شارژی

همواره با توجه به جنس کفی که می‌خواهید جارو بکشید، توان دستگاه را تنظیم کنید. جارو شارژی تا زمانی که برای اهداف اصلی که برای آن طراحی شده به کار گرفته شود، به خوبی کار خواهد کرد، همیشه مشکل زمانی اتفاق خواهد افتاد که به صورت ناصحیح و خارج از توان دستگاه به کار گرفته می‌شود.

تنظیم نبودن جارو شارژی

تنظیم نبودن جارو شارژی از دیگر عوامل تأثیرگذار بر کم شدن مکش جارو شارژی است، شما باید قبل از روشن کردن جارو شارژی حتماً به تنظیم بودن آن توجه کنید، تنظیم مکش تأثیر به سزایی بر طول عمر و دوام دستگاه خواهد داشت.

برای مثال برای جارو کردن فرش از توان بالا دستگاه استفاده کنید، در حالی که برای کف‌های سرامیکی و چوبی باید از توان کمتر جارو شارژی استفاده کرد.

زمانی که قدرت مکش جاروشارژی کم می‌شود، باید تنظیم بودن میزان مکش دستگاه را بررسی کنید. تنظیم کردن توان دستگاه عامل بسیار مهم در حفظ کارایی جارو شارژی به حساب می‌آید.

انسداد لوله و سر جارو شارژی

در برخی مواقع اجسام سخت، موهای جمع شده، جوراب‌ها و اسباب بازی بچه ها در سر جارو شارژی گیر می‌کنند و موجب انسداد لوله جارو شارژی می‌شود. از طرفی مسدود بودن لوله و یا سر جارو شارژی سبب کاهش مکش جارو شارژی خواهد شد. در صورت مشاهده کم شدن مکش جارو شارژی باید از مسدود نبودن لوله اطمینان حاصل کرد، با بررسی لوله جارو شارژی در صورت وجود هر نوع آشغال، می‌توانید انسداد آن را برطرف کنید.

 

سؤالات متداول

پرسش: آیا کم شدن مکش جارو شارژی در کارایی دستگاه تأثیرگذار است؟

پاسخ: قطعاً کاهش مکش جارو شارژی کارایی دستگاه را کاهش خواهد داد، در این شرایط جارو شارژی تمامی آشغال‌ها را جمع نمی‌کند، بنابراین باید به عواملی که سبب کاهش مکش جارو شارژی می‌شوند، را مورد بررسی قرار داد.

پرسش: کدام نمایندگی معتبر را جهت تعمیر جارو شارژی انتخاب کنیم؟

پاسخ: شما باید نمایندگی را انتخاب کنید که از سابقه کافی و مجوز لازم در زمینه تعمیر لوازم خانگی برخوردار باشد. با انتخاب پارسا سرویس در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.

دیگر مقالات این دسته بندی