نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
شارژ نشدن باتری جارو شارژی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چرا جاروشارژی شارژ نمی شود؟ دلایل شارژ نشدن باتری جاروشارژی

چه چیزی می‌تواند علت شارژ نشدن جارو شارژی باشد؟

شارژ نشدن جارو شارژی می‌تواند به‌خاطر سوختن برد، مشکل در عمر باتری یا حتی خرابی پریز باشد. برای بررسی عملکرد باتری، تست باتری و تست شارژر صورت می‌گیرد تا نیاز به تعویض باتری بررسی شود. می‌دانید که این محصولات نیز دارای گارانتی هستند پس هنگام نیاز به تعمیرات با شرکت گارانتی تماس بگیرید تا نمایندگان مجاز آن اقدام به بررسی و عیب یابی جاروی شارژی نمایند. البته فراموش نکنید که بعضی از موضوعات توسط خود شما قابل انجام است پس خواندن مقاله این مقاله به شما توصیه می‌شود .

مواردی مانند قطع شدن برق منزل، قرار دادن جارو شارژی به صورت نامناسب روی محل شارژر، خراب شدن پایه شارژر و… نیز می‌توانند سبب شارژ نشدن جارو شارژی شوند پس هنگام مواجه با شارژ نشدن باتری موارد زیر را بررسی کنید:

۱.      قطع بودن برق منزل

گاهی منبع برق اصلی که خانه است، قطع می‌شود و مشکلی در جاروی شارژی وجود ندارد پس هنگام شارژ نشدن جارو شارژی ابتدا وصل بودن جریان برق خانه را بررسی کنید سپس به سراغ پریز بروید.

۲.      خراب بودن پریز برق

پریز برق منبع ورود برق به داخل جاروی شارژی است و گاهی دچار مشکل می‌شود و جریان برق را به‌درستی منتقل نمی‌کند پس نمی‌تواند وسیله‌ای را که به آن متصل است، شارژ نماید. هنگامی‌که با شارژ نشدن جارو شارژی روبه‌رو شدید، باید عملکرد درست پریز برق را چک کنید. برای چک کردن پریز می‌توانید از فازمتر یا وسیله برقی دیگری استفاده نمایید.

۳.      قرار دادن نامناسب دستگاه روی محل شارژر آن

شارژ نشدن جارو شارژی ممکن است که به علت قرار گرفتن نامناسب در مکان مخصوص خود، شارژ نشود پس حتما این مورد را بررسی کنید. دستگاه‌های مختلف دارای جایگاه مخصوص برای اتصال جاروی شارژی به مکان خود هستند و اگر به‌خوبی دستگاه به شارژر متصل نشود، قطعا شارژ نخواهد شد.

پایه به پریز برق متصل می‌شود پس باید از اتصال مناسب آن نیز مطمئن باشید و اگر پایه دارای دکمه‌ای برای روشن و خاموش کردن اتصال هست، حتما وضعیت آن را بررسی نمایید.

۴.      روشن نشدن جاروی شارژی

گاهی با گرفتگی و انسداد در مسیر هوا در بخش‌های مخزن گرد و غبار، میله یا لوله جارو شارژی، دستگاه روشن نمی‌شود. در این حالت ممکن فکر کنید که دستگاه خراب شده یا باتری آن دچار مشکل شده اما با رفع این انسداد، عملکرد دستگاه به حالت قبل برمی‌گردد؛ البته توجه داشته باشید که این انسدادها را باید در اسرع وقت برطرف کنید زیرا می‌تواند سبب آسیب دائمی به دستگاه شود.

گاهی نیز باتری دستگاه تمام شده و همین موضوع سبب روشن نشدن دستگاه می‌شود که باید آن را دوباره شارژ کنید.

۵.      خراب شدن سیم شارژر

بعضی از وقت‌ها، شارژ نشدن جارو شارژی به خاطر خرابی سیم شارژر است. در این حالت، سیم دچار اتصالی شده و نیاز به تعویض آن وجود دارد. گاهی یک قطعی درونی در مسیر انتقال برق بوجود می‌آید و بهتر است توسط یک فرد متخصص، محل قطعی پیدا شده و ترمیم شود. درصورتی که خرابی به نحوری باشد که امکان ترمیم کابل شارژ وجود نداشته باشد ، تعویض می‌شود .

۶.      خراب شدن پایه شارژر جاروی برقی

اگر پایه شارژر خراب شود، باتری دستگاه شارژ نمی‌شود که نتیجه آن، کار نکردن جاروی برقی است. پس علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی می‌تواند به خرابی پایه شارژر آن ارتباط داشته باشد.

در نظر داشته باشید که عیب‌یابی و تعمیر پایه شارژر ، نیازمند ابزار دقیق الکترونیک و دانش تخصصی می‌باشد  و باید برای بررسی آن با تعمیرکار تماس بگیرید تا این قطعه را مورد بررسی قرار دهد و به علت آن پی ببرد. ممکن است خراب شدن برد تغذیه، قطعات روی برد، فیوز و… سبب خراب شدن پایه دستگاه شده باشد. تکنسین ، پس از عیب‌یابی قطعه خراب را در صورت امکان تعمیر و یا تعویض می‌کند تا دستگاه را به روال سابق سلامت خود بازگرداند

۷.      آسیب دیدن بدنه باتری جارو شارژی

جاروی شارژی مکانی برای نگه‌داری باتری در خود دارد. گاهی این مکان در اثر یک ضربه محکم دچار تورفتگی شده و به باتری داخل آن آسیب وارد می‌شود که نتیجه آن، شارژ نشدن جارو شارژی است.

در بعضی از مدل‌های جاروی شارژی امکان جابه‌جایی باتری وجود دارد و ممکن است در این فرایند به باتری ضربه وارد شده و باتری آسیب دچار آسیب شده که نتیجه آن عدم شارژ باتری جارو شارژی باشد.

۸.      خراب شدن باتری جاروی شارژی

جاروی شارژی از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند تا کارهای مربوط به نظافت را به‌خوبی انجام دهد. این باتری مانند بقیه باتری‌های مورد استفاده در دستگاه‌های دیگر، طول عمر خاصی داشته که به میزان استفاده از آن بستگی دارد. پس چند سال استفاده از جاروی شارژی احتمال خرابی باتری آن را افزایش می‌دهد.

هنگامی‌که باتری خراب می‌شود، مدت زمان نگه‌داری شارژ در آن کاهش می‌یابد؛ در واقع، کیفیت باتری کاهش یافته و نمی‌تواند مدت زمان زیادی با جارو به عنوان منبع تغذیه و موتور محرکه آن، همراهی کند. در این حالت معمولا تست باتری انجام می‌شود تا میزان سلامت باتری سنجیده شود و طبق نتیجه نسبت به تعویض باتری اقدام می‌شود.

برآورد عمر باتری جاروی شارژی

معمولا برای بررسی وضعیت باتری از تست سلامت باتری استفاده می‌شود اما به صورت کلی اطلاعاتی نیز وجود دارد که به شما درباره میزان عمر باتری اطلاع دهد:

باتری‌های جاروی شارژی هنگامی‌که ۲۰ درصد افت عملکرد داشته باشند، دیگر قابل استفاده نیستند و باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کرد.

برندهای مختلفی سازنده باتری‌های جاروی شارژی هستند و همین موضوع در کیفیت باتری نقش دارد. با توجه به برند، باتری‌ها می‌تواند ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ سیکل به صورت موثر کار کنند و پس از آن نیاز به تعویض دارند؛ منظور از سیکل، یک دوره خالی شدن شارژ از ۱۰۰ درصد تا ۰ درصد است.

آیا امکان استفاده از جارو شارژی در برق مستقیم است؟

سوالی که بیشتر مواقع برای استفاده بیشتر از جارو شارژی پیش می‌آید این است که آیا در امکان استفاده از جاور در برق مستقیم است؟ باطری های جارو شارژی مدت زمان محدودی برای استفاده دارند از این رو با استفاده آن ها در برق مستقیم شاید مدت زمان بیشتری برای شما کار کند، اما بعد از مدتی به علت فشار ناشی از همیشه در برق بودن آن باطری و برد اصلی آن خراب و جاروی شما غیر قابل استفاده می‌شود. بهتر است از همان باطری محدود استفاده کنید تا هزینه های مضاعف برای خودتان به ارمغان نیاورید.

سخن پایانی

اگر برای تمیز کردن محیط خانه خود از جارو شارژی استفاده می‌کنید، ممکن است روزی با مشکل شارژ نشدن جارو شارژی روبه‌رو شوید. برای کاهش این احتمال، به شما توصیه می‌کنیم که از برندهای معتبر مثل جارو شارژی آاگ یا جارو شارژی الکترولوکس استفاده کنید زیرا این شرکت‌ها سعی می‌کنند کالاهای باکیفیت تولید کنند تا رضایت شما را جلب نمایند. البته خرید خوب نیز شما را بی‌نیاز از آشنایی با دلایل شارژ نشدن جارو شارژی نمی‌کند؛ ما سعی کردیم تا موارد مهم را برای شما در یک پست جمع کنیم تا به شما در رفع این مشکل کمک کنیم. اگر نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱.    آیا می‌توان در منزل جارو شارژی را تعمیر کرد؟

خیر؛ زیرا تعمیرات جارو شارژی احتیاج به فردی دارد که به تمامی قطعات آن آشنا باشد. بهتر است در صورت خرابی از نمایندگی جاروشارژی خود جهت عیب یابی و تعمیرات کمک بخواهید.

۲.    باطری جارو شارژی را می‌توان ارتقا داد؟

شما نمی‌توانید باطری جارو را بیشتر از حد مجاز آن ارتقا دهید، زیرا این عمل به برد جارو فشار آورده و باعث سوختن آن می‌شود.

۳.    یک بار باتری را اشتباه جا زدم از اون موقع درست هم جا می‌زنم کار نمی‌کند؟

در این صورت احتمال دارد خارها یا پین های باتری جارو شما شکسته باشد. برای عیب یابی دقیق تر از نمایندگی کمک بخواهید.

۴.    جارو شارژیم روشن نمی‌شود؟

این عمل به دو دلیل اتفاق می‌افتد. یکی سوختگی برد اصلی جارو و دومی خرابی باتری آن است.

۵.    در صورت خرابی شارژر جارو چه کاری انجام دهیم؟

برای خرید شارژر اورجینال و اصل بهتر است از طریق نمایندگی جاروشارژی خود اقدام فرمایید، در صورت استفاده از شارژر غیر اورجینال به باطری و برد اصلی جاروی خود آسیب وارد می‌کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *