021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

علت یکسره کار کردن موتور ساید بای ساید چیست و چگونه باید مشکل را حل کرد؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یخچال‌های ساید بای ساید، یکی از انواع یخچال‌های تولیدی شرکت‌ها است تا همزمان یخچال و فریزر را با هم به خانه شما ارائه دهند. برای افزایش طول عمر بالای این یخچال‌ها بهتر است با مواد بروز مشکل در آن‌ها آشنا شوید. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با علت یکسره کار کردن یخچال ساید بای ساید آشنا کنیم تا ضمن آشنایی با دلایل اتومات نکردن یخچال ساید، از شیوه رفع آن‌ها مطلع شوید. برای این کار بهتر است مقاله، آشنایی با قطعات مختلف یخچال ساید را مطالعه کنید زیرا به درک بهتر این متن به شما کمک خواهد کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

اتومات نکردن و یکسره کار کردن یخچال ساید بای ساید
عناوین اصلی این مقاله

فرایند اتومات کردن در یخچال چقدر طول می‌کشد؟

برای تشخیص وجود مشکل یا طبیعی بودن مسئله، باید زمان طبیعی روشن و خاموش شدن یخچال را بدانید. این موضوع در یخچال‌های مختلف با توجه به برند سازنده و مدل یخچال تفاوت دارد و بهترین راهنما برای یافتن پاسخ آن، مراجعه به دفترچه راهنمای یخچال است.

کارشناسان به صورت کلی می‌گویند که یخچال در هر یک ساعت، ۱۵ دقیقه را در استراحت طی می‌کند. اگر یخچالی به صورت پیوسته کار کند و هیچ استراحتی را نداشته باشد، نشان از وجود مشکلی در یخچال است که باید علت یابی شده تا رفع شود پس اتومات نکردن یخچال ساید به صورت طبیعی نشان از وجود مشکل در دستگاه است.

توجه داشته باشید که فعالیت یخچال به مدت طولانی و سپس خاموش شدن ناگهانی آن نیز نشان‌دهنده مشکل است زیرا موتور یخچال در اثرفعالیت بیش‌ازحد خاموش شده تا به خاطر گرما آسیب نبیند. پس اگر سلامت یخچال و طول عمر مفید آن برای‌تان مهم است، به اتومات نکردن یخچال ساید خود توجه کنید زیرا این اتفاق، نشان از بروز مشکلی در دستگاه است.

چرا یخچال یکسره کار می‌کند؟

فرقی ندارد که یخچال شما ترموستات، تایمر یا برد الکتریکی برای تنظیم دما دارد، فرایند اتومات کردن باید در آن اتفاق بیفتد و اتومات نکردن آن، ممکن است به دلیل کمبود سرما در داخل یخچال یا خراب شدن سنسور تشخیص دما، برد اصلی یا ترموستات رخ دهد.

برای تشخیص بهتر، می‌توانید یک قالب یخ را در یخچال قرار دهید. بعد از چند ساعت دوباره به آن سر بزنید. اگر یخ، آب شده بود یعنی سرما در یخچال کم بوده و باید برای رفع آن اقدام کنید. اگر یخ، همچنان منجمد مانده بود و یخچال بدون توقف کار می‌کرد پس سنسور، برد الکترونیک یا ترموستات دارای مشکل است و باید برای رفع آن اقدام کنید.

دلایل اتومات نکردن یخچال ساید

اتومات نکردن یخچال ساید دلایل مختلفی دارد؛ از جمله: مشکل در کومپرسور، ترموستات، تایمر، موتور، المنت، مکان یخچال و…

بهتر است بدانید که بعضی از مشکلات توسط شما حل می‌شود و حتی در مورد بعضی از مشکلات، شما می‌تواند مانع از بروز آن‌ها شوید اما گاهی باید کار را به تعمیر کار بسپارید تا با دانش، تخصص و تجربه خود اقدام به رفع مشکل نماید.

گرم بودن محیطی که در آن از یخچال استفاده می‌کنید

می‌دانید که کار یخچال‌ها، سرد نگه‌داشتن فضای داخلی‌شان برای محافظت از مواد غذایی داخل آن‌ها است. آن‌ها برای انجام وظیفه خود به صورت درست و مناسب، باید ۳۵ تا ۸۵ درصد از روز را مشغول به کار باشند و بقیه آن استراحت کنند. این زمان به محل قرارگیری یخچال و دمای محیط بستگی دارد، هر اندازه که محیط گرم‌تر باشد، مدت زمان انجام فعالیت بیشتر است. می‌دانید که یخچال باید از اجاق گاز، شوفاژ و وسایل گرمایشی دور باشد یعنی باید محل قرارگیری آن درست باشد. اتومات نکردن یخچال ساید و انجام فعالیت به صورت پیوسته، نشان از وجود مشکل در یخچال است.

خراب شدن در یا واشر آن (لاستیک در)

باز و بسته کردن زیاد یخچال باعث ورود هوای محیط به درون آن می‌شود که نتیجه آن تلاش بیشتر یخچال برای سرد کردن آن است. حال فکر کنید که درب یخچال ساید دچار مشکل شده و جریان ثابتی از هوا، همیشه به درون آن وارد می‌شود. نتیجه آن، همیشه کار کردن یخچال و اتومات نکردن یخچال ساید است.

برای رفع مشکل، باید از سالم بودن درب و واشر آن مطمئن شوید. برای این کار بهتر است اطراف در و مجراهای خروجی هوا را نگاه کنید، اگر در این نواحی رطوبتی وجود داشته باشد، احتمال خرابی واشرها زیاد است. وجود ساییدگی یا پارگی در واشر به وسیله چشم‌ها پیدا می‌شود پس با دقت آن را نگاه کنید. شما می‌توانید از یک ورق کاغذ نیز برای عملکرد درست واشر کمک بگیرد. آن را بین در قرار داده و سپس در را ببندید. اگر توانستید ورق را از بین در خارج کنید، لاستیک در یخچال مشکل دارد که با تعویض آن، مشکل اتومات نکردن یخچال ساید برطرف می‌شود.

بهتر است برای تعمیر و تعویض لاستیک در از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

در یخچال غذای گرم قرار می‌دهید

کار یخچال، خنک نگه‌داشتن آن است و هر اندازه که گرمای درون آن بیشتر باشد، باید مدت زمان بیشتری کار کند. اگر شما همیشه غذاهای گرم خود را قبل از سرد شدن در یخچال قرار دهید. یخچال را مجبور به کار مداوم می‌کنید که سبب بروز اتومات نکردن یخچال ساید می‌شود.

برای رفع آن کافی است که اجازه دهید تا غذا خنک شده و سپس آن را در یخچال قرار دهید. این کار، فشار وارد شده به یخچال را کاهش می‌دهد.

بررسی کویل‌های کندانسور

یکی از بخش‌هایی که در خنک کردن یخچال نقش دارد، کویل‌های کندانسور است. اگر این کویل‌ها کثیف شوند، روی عملکردشان تاثیر می‌گذارد زیرا یخچال، باید مدت زمان بیشتری کار کند تا بتواند کار خنک کردن را به‌خوبی انجام دهد.

برای بررسی مشکل باید ابتدا یخچال را از پریز برق جدا کرده و از دیوار فاصله دهید. بخش سیم‌پیچ‌ها را در قسمت پایین یخچال پیدا کنید تا به کویل‌ها برسید. حال باید کویل‌ها را از نظر کثیفی و یخ‌زدگی بررسی کنید، اگر مشکل داشتند، آن را رفع نمایید.

خراب شدن تایمر دستگاه

فرایند یخ‌زدایی یخچال طبق زمان‌سنج داخلی آن یعنی تایمر تنظیم می‌شود. اتومات نکردن یخچال ساید می‌تواند ناشی از خرابی تایمر باشد. به‌طور معمول، یخچال حدود ۸ ساعت کار می‌کند بعد فرایند یخ‌زدایی آغاز می‌شود، با خرابی تایمر، در عملکرد کومپرسور یخچال اختلال ایجاد شده و یخچال خاموش نمی‌شود.

برای بررسی ابتدا یخچال را خاموش کرده و از برق خارج کنید. سپس به دنبال تایمر بگردید.

تایمرها ۲ نوع هستند: الکتریکی یا مکانیکی. تایمر الکتریکی را به وسیله مولتی‌متر بررسی نمایید. باید به‌طور مداوم کار کند، در غیر این صورت خراب شده و باید تعویض شود. اما اگر تایمر یخچال شما مکانیکی است، باید به کمک یک پیچ‌گوشتی، تایمر را به‌صورت دستی بچرخانید. بعد از شنیدن صدای کلیک، باید هیتر فعال شود، فعال نشدن آن به معنای خراب شدن تایمر و نیاز به تعویض آن است. با رفع مشکل، اتومات نکردن یخچال ساید برطرف می‌شود.

دیفراست یخچال دچار مشکل شده است

بخشی از یخچال ساید که در فرایند یخ‌زدایی نقش دارد، دیفراست آن است. اگر دیفراست خراب شود سبب اتومات نکردن یخچال ساید خواهد شد.

برای بررسی مشکل باید با خاموش کردن یخچال، درپوش اپراتور را از پشت فریزر بردارید. سپس با استفاده از مولتی‌متر، به بررسی لوله‌های گرم‌کن بپردازید. اگر مداوم کار نکردند، باید دیفراست هیتر را تعویض کنید.

ترموستات یخچال مشکل دارد

یکی از دلایل اتومات نکردن یخچال ساید، خرابی ترموستات آن است. کار ترموستات، بررسی دمای یخچال برای ارسال دستور نحوه کار کردن دیفراست هیتر است تا هنگام نیاز به آن دستور خاموشی یا روشن شدن بدهد. با خرابی ترموستات، یخچال به‌صورت مداوم کار خواهد کرد.

اولین کار در بررسی سلامت این قطعه، خاموش کردن یخچال است سپس محل ترموستات را پیدا کرده و با کمک مولتی‌متر، سلامت آن را بررسی کنید. می‌دانید که با خرابی ترموستات باید آن را به کمک تعمیر کار تعویض نمایید.

فن کندانسور مشکل دارد

در بعضی از یخچال‌های ساید، یخ‌زدگی اتفاق نمی‌افتد و کویل‌های یخچال از طریق فن یخچال خنک می‌شوند. از کار افتادن فن سبب خنک نشدن یخچال می‌شود که نتیجه آن، نیاز به عملکرد بیشتر یخچال است. خراب شدن کندانسور می‌تواند یکی از دلایل مدام کار کردن یخچال باشد.

موتور یخچال نقص دارد

گاهی موتور یخچال دچار مشکل شده و نمی‌تواند آن‌گونه که باید، فضای یخچال را خنک نگه دارد که نتیجه آن، اتومات نکردن یخچال ساید است. در این حالت، تعمیر کار، کم بودن گاز یخچال را بررسی کرده و گاز آن را دوباره تنظیم می‌کند. بعد به شما می‌گوید امیدوار است که اتفاق خاموش نشدن موتور یخچال ساید رخ ندهد زیرا در این حالت باید موتور آن تعویض شود.

اگر می‌خواهید مشکلات کمتری را در یخچال خود تجربه کنید

خرید یخچال از شرکت معتبر به شما کمک می‌کند تا مشکلات کمتری را تجربه کنید. ما خرید از شرکت‌های زیر را به شما توصیه می‌کنیم. می‌توانید روی آن‌ها کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری را درباره هر کدام دریافت نمایید.

  • یخچال ساید جنرال الکتریک
  • یخچال ساید مابه
  • یخچال ساید وایت هاوس
  • یخچال آاگ

سخن پایانی

ما در این مقاله به شما درباره دلایل اتومات نکردن یخچال ساید و نحوه رفع آن توضیح دادیم تا هنگام مواجه با این مشکل بتوانید آن را علت یابی کرده و برای رفع آن به صورت مناسب اقدام کنید. می‌دانید که وظیفه یخچال حفظ دما مناسب فضای آن است و این کار را با فعالیت موتور انجام می‌دهد. حال اگر یخچال به صورت یکسره کار کند، به موتور آن آسیب می‌رساند پس اگر با اتومات نکردن یخچال ساید مواجه شدید، حتما برای رفع آن اقدام کنید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، با ما تماس بگیرید یا در بخش نظرات، سوال خود را از ما بپرسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *