نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
شستن میوه با ماشین ظرفشویی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

شستن میوه با ماشین ظرف شویی

آیا شستن میوه با ماشین ظرفشویی امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که گفتیم باید در این مورد از نمایندگی ماشین ظرفشویی خود سوال کنید، با این حال می‌توان گفت شستن میوه و سبزی در ماشین ظرفشویی هم امکان‌پذیر است و هم نه. به عبارت دیگر، این نوع میوه و سبزی است که مشخص می‌کند آیا می‌توانید آن را در ماشین ظرفشویی بشویید یا نه.

برای مثال در مورد میوها و سبزیجاتی که تنها با یک آب‌کشی ساده تمیز می‌شوند، ماشین ظرفشویی گزینه مناسبی است. اما در مواردی که نیاز به تمیزکردن با دقت است تا گل و خاک‌های روی میوه پاک شود، استفاده از ماشین ظرفشویی توصیه نمی‌شد.

شستن کیوی، آناناس، سیب، نارنگی و پرتغالِ تمیز معمولا با استفاده از ماشین ظرفشویی امکان‌پذیر است. با این حال لازم است دقت کنید که خاک نداشته باشند. چون در این صورت ممکن است به درستی تمیز نشوند و تنها خاک روی آنها به گل تبدیل شود و روی سایر میوه‌ها پخش گردد.

در مورد سبزیجات نیز همین نکات صادق است. اما از آنجا که بسیاری از سبزیجات از خاک خارج می‌شوند، برای شستشوی آنها در ماشین ظرفشویی باید دقت بیشتری کنید، چون آنها باید با مایع ضدعفونی‌کننده شسته شوند و ریختن این مایع در داخل ماشین ظرفشویی امکان‌پذیر نیست؛ چون می‌تواند به دستگاه آسیب وارد کند. اما در مورد سبزیجات تمیز مثل برخی از انواع گل کلم، کاهو پیچ (پس از جداکردن چند برگ بیرونی)، لوبیا سبز، کدو و بادنجان، شاید بتوانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

به طور کلی یک قاعده عمومی برای آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی وجود دارد و آن این است که هر میوه و سبزی را که بتوانید با یک آب‌کشی ساده با آب سرد و بدون نیاز به اسکاچ، مواد شوینده، آب گرم و ضد‌عفونی کننده تمیز کنید، می‌توانید در ماشین ظرفشویی بشویید.

با رعایت این قانون کلی به سراغ آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی می‌رویم.

آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی

برای شستن میوه و سبزی‌های مجاز در ماشین ظرفشویی، باید آنها را در یک ردیف در داخل سبدها بچینید. دقت داشته باشید که میوه‌ها از فاصله بین میله‌های سبد بیرون نیفتند.

اگر میوه‌ها و سبزیجات شما خیلی کوچک هستند، می‌توانید از یک سبد اضافه برای چیدن آنها استفاده کنید و سبد را در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

شما می‌توانید قسمتی از ماشین که برای چیدن قاشق و چنگال است را بیرون بیاورید تا برای چینش سبزیجات و میوه‌جات جای بیشتری داشته باشید.

دقت کنید که تکه‌هایی از سبزیجات از فضای بین میله‌ها بیرون نیایند، چون در این صورت ممکن است به پروانه دستگاه گیر کنند و سبب آسیب شوند.

شستن سبزیجات با ماشین لباسشویی

لازم است همه میوه‌ها و سبزیجات را در یک ردیف بچینید تا آب به آنها برسد. پس از چینش مناسب میوه و سبزی مطابق با آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی به شکل زیر، اقدام به شستشوی آنها کنید:

لازم است تنها از آب سرد و گزینه آبکشی استفاده کنید و هیچ ماده شوینده‌ای را در مخزن دستگاه نریزید. با این حال ممکن است گاهی ریختن یک تا دو قطره ریکا کمک‌کننده باشد. همچنین می‌توانید مقداری سرکه را داخل مخرن شوینده یا داخل دستگاه بریزید. به نظر می‌رسد مصرف نمک هم برای ضدعفونی‌کردن میوه‌ها و سبزیجات مجاز باشد.

پس از تنظیم برنامه، درب ماشین را ببندید و اجازه دهید فرآیند آبکشی تمام شود. پس از اتمام، می‌توانید میوه‌ها را خارج کنید.

نکته‌ای که در آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی مهم است این است که هنگامی که آنها را خارج می‌کنید، به دقت بررسی کنید که خاک یا گل روی میوه‌ها باقی نمانده باشد.

چرا شستشوی میوه و سبزی با ماشین ظرفشویی؟

یکی از دلایلی که برخی از افراد تمایل دارند از آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی استفاده کرده و میوه و سبزی خود را به این روش بشویند این است که ماشین ظرفشویی نسبت به شستشوی میوه‌ها زیر شیر آب، آب خیلی کمتری را مصرف می‌کند.

با این حال باید در نظر بگیرید که این کار نیاز به وقت‌گذاری برای چینش میوه‌ها و بررسی مجدد آنها دارد. در نظر بگیرید که ماشین ظرفشویی برای شستشوی میوه طراحی نشده است، بلکه برای شستشوی ظروف است، پس طبیعی است که شستشوی میوه و سبزی با آن چالش‌برانگیز باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما آاگ است می‌توانید با نمایندگی ماشین ظرفشویی آاگ تماس بگیرید و از آنها آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی را درخواست کنید. نمایندگی ماشین ظرفشویی الکترولوکس و نمایندگی‌های سایر برندهای ماشین ظرفشویی هم می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهند. اگر هم هنوز ماشین ظرفشویی خریداری نکرده‌اید می‌توانید راهنمای خرید ماشین ظرفشویی را بخوانید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

سخن آخر

برای آموزش شستن میوه در ماشین ظرفشویی باید در نظر بگیرید که تنها میوه‌ها و سبزیجاتی را می‌توانید در این دستگاه بشویید که با آبگیری ساده با آب سرد قابل مصرف باشند و نیاز به مصرف آب گرم، مواد شوینده و یا ضدعفونی کننده نداشته باشند. در غیر این صورت نباید آنها را در ماشین ظرفشویی بشویید. برای کسب اطلاعات بیشتر از نمایندگی ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *