نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی چیست؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی، شستشوی ظروف را به امری آسان و لذت‌بخش تبدیل کرده‌اند. اما گاهی اوقات، روشن شدن چراغ‌های هشدار دهنده در این دستگاه‌ها، می‌تواند نظم کار را برهم بزند. یکی از این چراغ‌ها، چراغ نمک است که روشن شدن آن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اصلی ترین و مهم ترین علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، باز بودن درپوش مخزن نمک ماشین ظرفشویی است. برای رفع این مشکل، محفظه نمک ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. در این مقاله از پارسا سرویس قصد داریم به بررسی علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی و راه‌حل‌های ساده برای رفع آن بپردازیم. با مطالعه این مطلب، نه تنها می‌توانید به راحتی مشکل را تشخیص داده و برطرف کنید، بلکه از رازهایی برای داشتن ظروفی درخشان و تمیز در ماشین ظرفشویی نیز آگاه خواهید شد.

کاربرد نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

کاربرد اصلی نمک ماشین ظرفشویی، از بین بردن جرم موجود در آب یا به اصطلاح رفع سختی آب و جلوگیری از رسوب کردن املاح، است. استفاده از نمک ماشین ظرف شویی در کنار قرص ماشین ظرفشویی درخشندگی بیشتری به ظروف شما می‌دهد.


مطالعه بیشتر در خصوص انواع نمک ماشین ظرفشویی و تفاوت های آن ها.


 

چرا چراغ ماشین ظرفشویی روشن می شود؟

دلایل روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

همان طور که در ابتدا گفته شد، دلیل اصلی این مشکل، باز بودن درپوش مخزن نمک ماشین ظرف شویی است. در زیر به بیان دلایل مختلف را با راه های رفع آن ها پرداخته ایم.

۱. باز بودن درپوش مخزن نمک ماشین ظرفشویی

رایج ترین و اصلی ترین علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، باز بودن درب مخزن آن است. همان طور که می‌دانید نمک ماشین ظرف شویی برای نرم شدن آب و شفاف تر شدن ظروف استفاده می‌شود. با بررسی محفظه آن خیلی راحت می‌توانید علت را برطرف کنید.

باز بودن دریچه نمک ماشین ظرفشویی موجب روشن شدن چراغ آن می شود.

۲.  به اندازه نبودن میزان نمک ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت های مهم روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، کم یا زیاد بودن نمک موجود در مخزن یا خالی بودن مخزن آن است. نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که، میزان بیش از حد نمک باعث خرابی ماشین ظرفشویی و نشتی نمک می‌شود، به تمیزی بیشتر ظروف کمکی نمی‌کند.

برای رفع این مشکل باید مخزن را بررسی و میزان نمک را به حد تعادل برسانید. این نکته را هم فراموش نکنید، اگر میزان نمک بیش از حد بود باید به دنبال نشتی نمک باشید.

۳. فعال نبودن سنسور نمک ماشین ظرفشویی

رایج ترین علت بعدی روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، فعال نبودن سنسور نمک است. گاهی همه ی علت ها را برسی می‌کنید ولی مشکل برطرف نمی‌شود. مخزن را باز کنید و نمک موجود در آن را خوب هم بزنید. این کار باعث فعال شدن سنسور نمک می‌شود.

۴.  سوختن یا خرابی سنسور نمک ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت ها می‌تواند سوختن سنسور یا خراب شدن آن باشد که برای رفع آن باید قطعه سنسور را تعویض نمایید.

خرابی برد ماشین ظرفشویی موجب روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی می شود.

۵.  مشکل در برد ماشین ظرفشویی

مهم ترین قطعه در ماشین ظرف شویی، برد آن است، که خرابی در آن می‌تواند باعث ایجاد مشکل در دیگر قطعات و بخش های ماشین ظرف شویی شود. برای رفع این مشکل باید ماشین ظرفشویی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

کلام پایانی

اصلی ترین علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، باز بودن درپوش مخزن نمک دستگاه است. دلایل دیگری مانند به اندازه نبودن میزان نمک، فعال نبودن سنسور نمک، سوختن یا خرابی سنسور نمک و در آخر مشکل در برد ماشین ظرفشویی باعث روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی می‌شود. کاربرد اصلی نمک ماشین ظرفشویی جلوگیری از رسوب املاح آب و رفع سختی آب است. استفاده از نمک ماشین ظرف شویی در کنار قرص آن باعث درخشندگی و شفاف تر شدن ظروف شما می‌شود.

اگر مشکل شما با وجود مطالعه این مقاله همچنان حل نشد، می‌توانید از خدمات تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی ما در پارسا سرویس استفاده کنیدتکنسین‌های مجرب ما با بررسی دقیق مشکل، به بهترین نحو آن را رفع خواهند کرد. برای رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر، همین الان با ما تماس بگیرید!

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *