نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
آیا می توان به جای مایع ظرفشویی ریکا ریخت؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا می توان در ماشین ظرفشویی به جای مایع ماشین ظرفشویی، ریکا ریخت؟

ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی به علت فرمول ساخت متفاوت و ترکیبات شیمیایی خاص ریکا یا همان مایع ظرفشویی، باعث تولید کف زیاد در ماشین ظرفشویی و برجای ماندن حالت لیزی روی ظروف می‌شود. ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که نمی‌تواند کف تولید شده از ریختن مایع ظرفشویی درون ماشین ظرفشویی را مهار کند، بنابراین ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی علاوه بر آسیب به سیستم فنی دستگاه، کار شما را نیز بیشتر می‌کند. در ادامه به دو سوال پرتکرار، آیا ریکا برای ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟ و آیا می‌توان در ماشین ظرفشویی ریکا ریخت؟ پاسخ می‌دهیم.

در چه صورت می توان به جای مایع ماشین ظرفشویی ریکا ریخت؟

آیا می‌توان در ماشین ظرفشویی ریکا ریخت؟ باید گفت که ساختار مایع ظرفشویی به صورتی است که تولید کف بالایی دارد و بنابراین مناسب استفاده در ماشین ظرفشویی نمی‌باشد. اما با یک ترکیب ساده می‌توان در ماشین ظرفشویی ریکا ریخت. زمانی که شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی، مانند ژل ماشین ظرفشویی، قرص ماشین ظرفشویی و پودر ماشین ظرفشویی، در دسترس نباشد، می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید.

شما می‌توانید در مواقع ضروری، با ترکیب سه چهارم پیمانه جوش شیرین همراه با چند قطره ریکا یا همان مایع ظرفشویی و همچنین در صورت سنگین بودن آب منطقه خود، یک چهارم پیمانه نمک، شوینده لازم جهت شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی را تهیه نمایید. وجود جوش شیرین باعث کاهش میزان کف تولید شده بر اثر مایع ظرفشویی می‌شود.

ریکا ریختن در ماشین ظرفشویی چه معایبی دارد؟

معایب ریکا ریختن در ماشین ظرفشویی

با توجه به مطالب گفته شده پاسخ به این سوال که آیا ریکا برای ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟ مثبت است. زمانی که شما به علت در دسترس نبودن مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی، بخواهید با ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی، شستشوی ظروف را به آن بسپارید، به دلیل تفاوت ساختار شیمیایی شوینده های دستی با شوینده‌های ماشین ظرفشویی، موجب تولید کف بسیار زیاد و ماندن اثر لیزی ریکا بر روی ظروف می‌شوید. 

ماشین ظرفشویی به صورتی طراحی و ساخته شده است که کف حاصل از ریختن ریکا را نمی‌تواند کنترل کند و سبب بیرون ریختن آن ها از درون دستگاه می‌شود. باید گفت نه تنها ظروف شما تمیز نمی‌شوند بلکه بعد از پایان کار ماشین ظرفشویی، شما می‌بایست ظرف ها را مجدد آبکشی نمایید و یا فرمان آبکشی اضافه را بر روی ماشین ظرفشویی صادر کنید، و همچنین شما مجبور می‌شوید کف‌های تولید شده و بیرون آمده از دستگاه را به دلیل ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی، از کف آشپزخانه و بدنه ماشین ظرفشویی پاک کنید.

تفاوت ریکا با ژل ظرفشویی

شاید در نگاه اولیه ریکا(مایع ظرفشویی) تفاوت چندانی با ژل ظرفشویی نداشته باشد، اما این دو ماده شوینده با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. 

  • فرمول
  • میزان کف
  • سابقه
  • برند

تفاوت مایع ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

این ها از تفات‌های اصلی بین مایع ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی می‌باشد. در ادامه به شرح بیشتر این موارد می‌پردازیم.

  1. فرمول

اولین تفاوت بین ریکا و ژل شستشو تفاوت در فرمول ساختاری آنها می‌باشد. فرمول شیمیایی ریکا به طوری ساخته شده است که به پوست دست آسیب نزده و کف زیادی ایجاد کند. اما فرمول شیمیایی ژل ماشین ظرفشویی کف کم با ساختار تمیز کنندگی بالا دارد.

  1. میزان کف

ژل ماشین ظرفشویی کف کمی دارد تا ماشین ظرفشویی در شستشوی ظروف و تخلیه آن به مشکل نخورد، اما ریکا دارای کف بسیاری می‌باشد تا اسکاچ بتواند آلودگی را از روی ظروف پاک کند.

  1. سابقه

سابقه تولید ریکا یا همان مایع ظرفشویی به دورانی باز می‌گردد که انسان تصمیم گرفت از چیزی به غیر از آب برای تمیز کردن ظروف خود استفاده کند. این به این معنا می‌باشد که سابقه استفاده از مایع ظرفشویی به صدها سال و سابقه ژل ماشین ظرفشویی به دهه های گذشته یعنی دوران پس از اختراع ماشین ظرفشویی باز می‌گردد.

  1. برند

با توجه به سابقه و قدمت مایع ظرفشویی برندهای بیشتری در این زمینه فعالیت کرده‌اند، در صورتی که عده بسیار کمی اقدام به تولید ژل ظرفشویی می‌کنند.

در صورتی که به جای مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی بریزیم چه اتفاقی می افتد؟

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی، شستشوی ظروف را آسان و سریعتر می کند. اما مانند هر وسیله دیگری، ممکن است با مشکلاتی روبرو شود. در این مقاله به بررسی چند نمونه از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی و راه حل های رفع آنها می پردازیم. یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی، نشت آب از آن است. این مشکل می تواند از خرابی واشر درب، شل شدن شلنگ ها، یا نقص در پمپ تخلیه باشد. برای مطالعه بیشتر در مورد این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه علت نشت آب در ماشین ظرفشویی مراجعه نمایید. همچنین گاهی اوقات ممکن است بعد از اتمام شستشو، ظروف به طور کامل خشک نشوند. این مشکل می تواند به دلیل نقص در المنت گرم کننده، خرابی فن گردش هوا، یا چیدمان نامناسب ظروف باشد. برای مطالعه بیشتر در این خصوص، به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه علت خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

مشکل رایج بعدی در خصوص سر و صدای ماشین ظرفشویی است اگر ماشین ظرفشویی شما در هنگام کارکرد صدای زیادی تولید می کند، ممکن است مشکل از بازوهای آبپاش، پمپ تخلیه، یا بلبرینگ های موتور باشد. برای مطالعه بیشتر در این خصوص صفحه علت ایجاد سر و صدا در هنگام کارکرد ماشین ظرفشویی را مطالعه فرمایید. همچنین یکی دیگر از مشکلات ماشین ظرفشویی جرم گرفتن آن است. با گذشت زمان، جرم و رسوب آب می تواند در داخل ماشین ظرفشویی تجمع کند و باعث کاهش کارایی آن شود. برای مطالعه بیشتر در این خصوص می توانید مقاله آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید. اگر برای رفع مشکل ماشین ظرفشویی خود نیاز به متخصصین با تجربه و مجرب دارید و یا نیاز به مشاوره کارشناسان پارسا سرویس دارید می توانید به صفحه نمایندگی سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ مراجعه نمایید.

کلام پایانی

ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی به دلیل تفاوت در ساختار شیمیایی ریکا و شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی، باعث تولید کف زیاد و ماندن حالت لیزی ریکا بر روی ظروف، می‌شود. حال در پاسخ به سوال، آیا می‌توان در ماشین ظرفشویی ریکا ریخت ؟ باید گفت در مواقع ضروری که شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی در دسترستان نباشد، شما می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و چند قطره مایع ظرفشویی و کمی نمک برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی، استفاده نمایید. آیا ریکا برای ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟ پاسخ به این سوال کاملا واضح است. بله، زیرا طراحی ماشین ظرفشویی به گونه ای است که نمی‌تواند این حجم از کف را کنترل و مهار کند. بنابراین کف حاصل از ریختن ریکا در ماشین ظرفشویی علاوه بر آسیب به سیستم دستگاه، شما را مجبور خواهد کرد که پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی دکمه آبکشی مجدد را بزنید و همچنین کف های بیرون زده از ماشین ظرفشویی را هم از بدنه و هم از کف آشپزخانه تمیز کنید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *