نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
جارو زدن با جاروبرقی و پاک کردن لکه‌ها
زمان مطالعه: 5 دقیقه

شیوه درست جارو زدن فرش‌ با جارو برقی

جارو کشیدن با جاروبرقی؛ دشوار یا لذت‌بخش؟

از آنجایی که ما بیشتر زمان خود را در خانه می‌گذرانیم، اطمینان از اینکه خانه به‌درستی تمیز می‌شود و فرش‌ها به‌درستی جارو می‌خورند، بسیار مهم است. آلودگی‌های بسیاری روی سطح فرش تجمع می‌کنند، آلودگی‌هایی از جنس میکروبی، مو، شیشه، کرک، غبار، گردوخاک و موارد مشابه. تمیز کردن این آلودگی‌های از سطح فرش نیازمند حرکت صحیح جاروبرقی و اقداماتی است که قبل و بعد از جارو زدن با جاروبرقی باید رعایت کنید.

اشتباهات ساده و رایج در جارو زدن با جاروبرقی که ممکن است ندانید!

حرکات سریع، کوتاه و رفت و برگشتی که احتمالاً با جاروبرقی خود انجام می‌دهید، در مکیدن همه کثیفی‌های فرش و کف خانه، کافی نیست؛ اما این تنها اشتباهی نیست که ممکن است انجام دهید. شما همانند بسیاری از افراد دیگر احتمالاً فقط در یک جهت جاروبرقی می‌کشید، از شمال به جنوب یا از شرق به غرب. برای پاک کردن تمام کثیفی‌ها و گردوغبار از فرش، باید حرکات جاروبرقی خود را به‌صورت رف و برگشتی دهید.
اشتباه رایج و ساده دوم این است که اجازه می‌دهید ظرفیت کیسه جاروبرقی شما پر شود، غافل از اینکه این کار منجر به کاهش قدرت مکش جاروبرقی شده و تأثیر مستقیم خود را در عدم تمیز شدن فرش‌ها نمایان می‌کند. توصیه اهل فن این است که کیسه‌های جاروبرقی خود را پیش از نیمه پر شدن، خالی کنید. اکثر جاروبرقی‌ها پس از پر شدن نیمی از ظرفیت کیسه یا مخزن خود، دیگر عملکرد بهینه خود را ارائه نمی‌دهند.
اشتباه رایج سوم این است که عجله می‌کنید و خیلی سریع جاروبرقی را روی فرش می‌کشید، این در حالی است که اگر جارو را به‌آرامی روی فرش حرکت دهید، خاک و گردوغبار بیشتری را کشیده و فرش بسیار تمیزتری خواهید داشت.
اشتباه رایج چهارم این است که قبل از جارو کشیدن، منتظر می‌مانید تا فرش به یک سطح از کثیفی بالا و مدنظرتان برسد! برای نوبت بعدی جارو زدن با جاروبرقی، منتظر نمانید تا فرش شما پر از کثیفی شود. قبل از اینکه متوجه شوید، خاک و گردوغبار می‌توانند زیر الیاف فرش انباشته شوند و در این صورت، تمیز کردن آن‌ها مستلزم زحمت بیشتری خواهد بود.
نشانه‌هایی که نشان می‌دهد فرش خود را اشتباه جاروبرقی می‌کشید:

  •  خانه شما همیشه غبارآلود است.
  • وقتی در خانه راه می‌روید، به‌خصوص روی فرش، جوراب‌های شما کثیف می‌شود و آلودگی‌های به‌پای شما برخورد می‌کنند.
  • آلرژی و حساسیت شما به گردوخاک برطرف نمی‌شود.
  • مناطق پرتردد روی فرش شما تاریک و کثیف به نظر می‌رسند.

چگونه فرش‌های خود را به‌درستی جاروبرقی بکشید؟

نکاتی که امر جارو زدن با جاروبرقی را برای شما آسان و لذت‌بخش می‌کند، به شرح زیر هستند:

جهت جارو کشیدن فرش با جارو برقی

برای جارو زدن با جاروبرقی به روش صحیح، باید به‌صورت ردیفی عمل کنید. یک ردیف فرش را در یک جهت، دیوار به دیوار جاروبرقی بکشید، سپس جاروبرقی را روی همان ردیف به عقب بکشید تا بقیه خاکی که ممکن است در اولین حرکت از دست داده باشید، جمع شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی را به‌آرامی و با فشار کافی روی فرش حرکت می‌دهید تا کثیفی‌های عمیق جارو شوند.

از یک برنامه جارو کشیدن منظم پیروی کنید؛ چند بار در هفته جارو بکشیم؟

بهترین زمان برای جارو کشیدن با جارو برقی چه زمانی است؟ پاسخ این سؤال ساده است. اگر آنقدر صبر کنید تا فرش شما پر از کثیفی شود و سپس جاروبرقی بکشید، خود را برای یک فاجعه تمام‌عیار آماده کرده‌اید! زمانی که فرش شما کثیف به نظر می‌رسد، آلودگی‌ها به عمق فرش نفوذ کرده و انباشته شده‌اند؛ بنابراین نیاز به تمیز کردن عمیق و اساسی خواهند داشت. فرش‌ها روزانه خاک، گردوغبار، پرز و مو را به خود جمع می‌کنند. اگر یک هفته منتظر بمانید، تمیز کردن آن دردسرساز خواهد شد. اگر می‌خواهید به‌طور مرتب فرش‌های خود را تمیز نگه دارید، مطمئن شوید که این بخشی از برنامه هفتگی یا روزانه شما باشد.

به‌آرامی جاروبرقی بزنید و فشار لازم را اعمال کنید

برای به‌پایان رساندن کار عجله نکنید. سرعت و فشار صحیح را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که قدرت مکش جاروبرقی به لایه‌های مختلف و زیرین فرش نفوذ می‌کند. اگر قدرت و فشار لازم را اعمال نکنید، فرش به‌درستی و به‌طور کامل تمیز نخواهد شد و آلودگی‌ها روی هم انباشته می‌شوند.

به مناطق پرتردد بیشتر توجه کنید

به‌درستی جارو زدن با جاروبرقی

فرش‌هایی که در اتاق‌های نشیمن، پذیرایی‌ها و فضا‌های غذاخوری انداخته می‌شوند، در مقایسه با اتاق‌های دیگر تردد بیشتری دارند و خاک و گردوغبار بیشتری جمع می‌کنند. اگر نتوانید آن‌ها را به‌درستی جاروبرقی بکشید، فرش‌ها قدیمی و تیره به نظر خواهند رسید. در حالی که تعداد دفعات جاروبرقی بستگی به فعالیت‌های خانه شما دارد، باید مناطق پرتردد را مرتب تمیز کنید.

جاروبرقی مناسب را تهیه کنید

راهنمای خرید جاروبرقی انتخابی را به‌دقت مطالعه کنید تا یک جاروبرقی مناسب با منزل خود را انتخاب کنید. با تنوعی که در بازار جاروبرقی‌ها وجود دارد، باید جاروبرقی مناسبی را برای کفپوش‌ها و فرش خود انتخاب کنید. به‌عنوان مثال، فرش‌های پرزدار نیاز به جاروبرقی‌های متفاوت و قدرتمندتری نسبت به فرش‌ها و کفپوش‌های نرم دارند. هنگام انتخاب یک جاروبرقی، مطمئن شوید که حداقل استاندارد‌های غبارزدایی و حفظ ظاهر فرش را داشته باشد.
دستگاه را تمیز نگه دارید
تمیز نگه داشتن دستگاه، هم برای نگهداری از جاروبرقی و هم برای نگهداری از فرش‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار است. برای حداکثر کارایی، جاروبرقی شما باید در شرایط کار مناسب باشد. دستگاه به جریان هوای کافی برای مکیدن گردوغبار و کثیفی از فرش نیاز دارد.
اگر در نگهداری از جاروبرقی خود دقت لازم را به خرج نداده‌اید و دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد، می‌توانید به نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الکترولوکس و تعمیرات جاروبرقی آاگ مراجعه کرده و با خیال راحت تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای جاروبرقی‌های خود را انجام دهید.
برای جارو‌های بدون کیسه، می‌توانید میزان پر بودن مخزن را کنترل کنید. لازم نیست هر بار آن را خالی کنید؛ اما شروع کار با مخزن خالی، تلاش شما را مؤثر می‌کند. جاروبرقی‌های کیسه‌ای باید زمانی که سه چهارم پر هستند، تعویض شوند. تمیز نکردن جاروبرقی به مدت طولانی می‌تواند شلنگ را مسدود کند.

ارتفاع مناسب را تنظیم کنید؛ تنظیم ارتفاع دسته

جارو زدن با جاروبرقی مناسب

جاروبرقی‌ها برای مکیدن خاک و گردوغبار از فرش شما به جریان هوا متکی هستند. برای حفظ جریان هوای کافی و مکش عالی، باید از ارتفاع مناسب خلاء استفاده کنید. اگر سبک‌های مختلفی از فرش در خانه خود دارید، یک سر جاروبرقی با ارتفاع قابل تنظیم و انواع برس جاروبرقی یکی از موارد ضروری است. تنظیمات مناسب تفاوت قابل توجهی در تمیزی فرش شما ایجاد می‌کند.

قبل از جارو زدن فرش با جاروبرقی، لکه‌ها را پاک کنید

جاروبرقی‌ها لکه‌بر نیستند. بنابراین، اگر روی فرش‌هایتان لکه‌هایی دارید، قبل از جارو زدن فرش با جاروبرقی آن‌ها را تمیز کنید. پاک کردن لکه‌ها، کیفیت جارو زدن با جاروبرقی را افزایش می‌دهد. تمیز کردن عمیق با استفاده از شامپو و بخار، آلودگی‌های موجود در الیاف فرش را از بین می‌برد، به این معنی که کار شما و جاروبرقی شما آسان‌تر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد جارو زدن فرش با جاروبرقی صحبت کردیم و از نزدیک، با زوایای مختلف نحوه صحیح جارو زدن فرش با جاروبرقی آشنا شدیم. در این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد اشتباهات رایج در هنگام جارو زدن با جاروبرقی آشنا شدیم و متوجه شدیم که با رعایت چند نکته ساده، به‌راحتی‌ می‌توان کیفیت نهایی کار را افزایش داد. با رعایت نکات بالا می‌توانید فرش‌ها و کفپوش‌های خود را به‌صورت حرفه‌ای جاروبرقی بکشید. علاوه بر این، رعایت این نکات، تمیز کردن فرش‌ها را سرگرم‌کننده و آسان می‌کند. اگر عادت‌های خوب جاروبرقی را برای خود تبدیل به عادت کنید، می‌توانید عمر جاروبرقی و فرش‌های خود را حفظ کرده و کیفیت هوای خانه را بهبود ببخشید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *