021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

راهنمای عملکرد در هنگام مواجه با پارگی لاستیک لباسشویی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این مقاله قصد داریم در مورد تعویض لاستیک دور درب ماشین های لباسشویی صحبت کنیم و از نزدیک با علل پارگی لاستیک لباسشویی و روند تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب آشنا شویم. یکی از مواردی که در عملکرد و بوی مطبوع محیط داخل لباسشویی تأثیر مستقیم دارد، کیفیت و سلامت لاستیک دور درب آن است. زمانی که این لاستیک به هر دلیلی پاره یا سوراخ شود، به دلیل تبادل هوایی با محیط بیرون، داخل لباسشویی بوی بدی به خود می‌گیرد. اگر شاهد بوی بد محیط داخل لباسشویی هستید که به لباس‌ها نیز سرایت می‌کند و با تمیز کردن و استفاده از خوشبوکننده‌های مختلف از بین نمی‌رود، به سلامت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود شک کنید. برای آشنایی بیشتر با این قطعه مهم و علل پارگی لاستیک در لباسشویی، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

علت پارگی لاستیک در لباسشویی
عناوین اصلی این مقاله

علت پارگی لاستیک لباسشویی

در هنگام خرید و مطالعه راهنمای خرید ماشین‌های لباسشویی مختلف، یکی از قطعاتی که باید به آن دقت کرده و به‌سادگی از کنار آن گذر نکنید، لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است. بدون شک آشنایی با قسمت های مختلف لباسشویی در انتخاب بهترین دستگاه از بین برندهای مختلف به شما کمک می‌کند.
لاستیک دور درب که دقیقاً دور تا دور درب ماشین لباسشویی را پوشش می‌دهد و فضای خالی بین بدنه و دیگ را پر می‌کند، در عین سادگی، قطعه بسیار مهم و ضروری است که کارکردهای مختلفی داشته و آسیب دیدن آن، منجر به عملکرد ناصحیح ماشین لباسشویی می‌شود. این پلاستیک به‌ظاهر ساده و بی‌اهمیت، وظایف بسیار مهمی دارد. از جمله وظایف لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  آب‌بندی کردن محیط داخل و خارج ماشین لباسشویی.
 •  پر کردن فضای خالی بین دیگ و بدنه به‌منظور جلوگیری از ایجاد لرزه و ارتعاش در هنگام کار کردن.
 •  کمک به کارکرد نرم و بی‌صدای ماشین لباسشویی.
 •  یک محافظ نرم و بادوام برای شیشه درب ماشین لباسشویی و گرفتن ضربه‌هایی که در حین کار کردن ماشین، به این شیشه وارد می‌شود.

دلیل پارگی لاستیک در لباسشویی

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وظایف بسیار مهمی را برعهده دارد. هرگونه پارگی لاستیک در لباسشویی منجر به بروز مشکلات مختلفی خواهد شد. مشکلاتی مانند نشت آب از داخل به بیرون ماشین لباسشویی، لرزش و ارتعاش بیش از حد در هنگام کار، احتمال آسیب دیدن شیشه درب و بو گرفتن محیط داخلی ماشین لباسشویی. بنابراین بسیار مهم است که با علل پارگی لاستیک در لباسشویی آشنا شویم.
در حال کلی، با هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، از عمر این پلاستیک کاسته می‌شود، چرا که لاستیک دور درب به‌صورت دائمی با رطوبت و آب داخل دیگ لباسشویی در تماس است و همین رطوبت، منجر به پوسیدگی و پارگی لاستیک در لباسشویی می‌شود. در صورت رعایت نکردن نکات ساده‌ای مانند جرم‌گیری اصولی و دوره‌ای و باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی، این لاستیک به‌زودی دچار مشکل خواهد شد.

علل پارگی لاستیک لباسشویی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 •  گیر کردن قسمت‌های نوک‌تیز و سخت لباس‌ها به لاستیک دور درب؛ جا ماندن وسایلی مانند پول سکه‌ای، خودکار، سنجاق و موارد مشابه در کنار قسمت‌های سخت خود لباس‌ها مانند دکمه و زیپ، می‌تواند به لاستیک دور درب آسیب جدی برساند.
 •  استفاده از شوینده‌های قوی با قدرت خورندگی و تمیزکنندگی بالا
 • رسوب گرفتن لاستیک به دلیل عدم جرم‌گیری ماشین لباسشویی به‌صورت دوره‌ای
 • خرابی قطعات دیگر ماشین لباسشویی مانند بلبرینگ و شفت و برخورد آن‌ها با لاستیک دور درب

تمیز کردن لاستیک در لباسشویی

تمیز کردن لاستیک در لباسشویی باید به‌صورت دوره‌ای و منظم انجام شود تا این قطعه از دوام بالاتری برخوردار باشد. در حالت کلی سه نوع لاستیک برای درب‌های ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به شرح زیر هستند:

 • لاستیک ساده
 •  لاستیک تک سوراخ
 •  لاستیک چراغ‌دار

تعویض لاستیک در ماشین لباسشویی در مدل‌های چراغ‌دار به دلیل قیمت بالا و ضخامت بالا، بهتر است توسط تکنسین ماهر انجام شود. برای این کار می‌توانید به تعمیرکاران ماهر نمایندگی تعمیر لباسشویی آاگ اعتماد کنید.

تعمیر لاستیک در لباسشویی

حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که چه زمانی به تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نیاز داریم؟ پاسخ ساده است. با بررسی چشمی و با لمس کردن این لاستیک، می‌توانیم سلامت فیزیکی این قطعه را مورد بررسی قرار دهیم.
اگر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاره شده است، اگر لاستیک سوراخ شده و غیرقابل استفاده است، اگر این لاستیک پوسیده و خراب شده است و اگر لاستیک دور درب، رسوب برداشته و رنگ آن به سیاهی می‌زند، زمان آن رسیده است که این لاستیک را تعویض کنید.
لازم به ذکر است که این قطعه پلاستیکی قابل تعمیر نیست و در صورت پاره شدن، سوراخ شدن یا پوسیدن، باید تعویض شود.

پارگی لاستیک در لباسشویی

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود، چرا که در برخی از برندها، جا زدن این لاستیک و فنرهای مرتبط با آن کار چندان آسانی نیست. اگر خودتان اقدام به تعویض این لاستیک کنید، ممکن است به درب ماشین لباسشویی یا شیشه آن آسیب برسانید.
پیشنهاد ما برای تعویض و چسباندن لاستیک در ماشین لباسشویی، تماس با تعمیرکاران ماهر در نمایندگی تعمیر لباسشویی الکترولوکس است. تعمیرکاران این دو نمایندگی معتبر با سابقه طولانی فعالیت در این زمینه، این لاستیک را با نهایت دقت و ظرافت و بدون آسیب رساندن به درب و شیشه آن، برای شما تعویض می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد پارگی لاستیک در لباسشویی و از نزدیک با علل پارگی لاستیک در لباسشویی آشنا شدیم. متوجه شدیم که این لاستیک با رعایت کردن چند نکته ساده، از طول عمر بالاتری برخوردار خواهد بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *