نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
شارژ گاز یخچال ساید بای ساید
زمان مطالعه: 4 دقیقه

شارژ گاز یخچال ساید بای ساید،؛ آیا ساید من احتیاج به شارژ گاز دارد؟

آشنایی با مراحل مختلف شارژ گاز یخچال ساید بای ساید

شارژ گاز یخچال ساید بای ساید شامل یکسری مراحل مختلف است؛ برای این کار لازم است، دستگاه به گیج فشار ضعیف وصل شود. در صورتی که تکنسین فنی در گیج شاهد هیچ‌گونه تکانی نباشد، این بدان معنا است که در دستگاه نشتی وجود ندارد. در مقابل در صورتی که مقدار گیج فشار پایین بیاید، این نشان‌دهنده وجود نشتی در یخچال فریزر است؛ بعد از انجام مراحل ذکر شده و در نهایت عملیات شارژ گاز صورت می‌گیرد.

برای این کار تکنسین فنی، لوله گیج را به کپسول گاز وصل و سپس گاز را باز می‌کند، همچنین لازم است قسمت دیگر لوله را که به گیج وصل شده، شل کرد؛ این کار به نوعی باعث خارج شدن اندکی از گاز به همراه هوای درون لوله می‌شود. بعد از باز کردن شیر گیج، گاز وارد یخچال خواهد شد، در صورتی که عدد روی گیج در زمستان روی ۷ یا ۸ قرار گرفت و در تابستان بر روی عدد ۱۰ نشان دهنده این است، که گاز یخچال کاملاً پر شده است.

چگونه کم شدن گاز یخچال ساید بای ساید را تشخیص دهیم؟

کم شدن گاز یخچال ساید بای ساید دارای یکسری نشانه‌ها و علائم خاص است، در واقع با مشاهده کردن این نشانه‌ها به راحتی می‌توانید بفهمید، که گاز یخچال شما در حال کم شدن است. یکی از این نشانه‌ها؛ بالا رفتن دمای یخچال است؛ همچنین یکسره کار کردن موتور یا کمپرسور یخچال از دیگر نشانه‌های وجود این مشکل در یخچال به شمار می‌آید. در مواقعی که گاز یخچال کم باشد، کمپرسور با فعالیت بیشتر سعی می‌کند، دمای یخچال را به مقدار مناسب برساند.

از دیگر نشانه‌های کم شدن گاز یخچال، گرم بودن دمای داخل یخچال و فریزر است، همچنین استشمام بوی بد در اطراف یخچال و افزایش هزینه مصرف برق از دیگر نشانه‌های کم شدن گاز یخچال به شمار می‌آیند. با مشاهده هرکدام از علائم ذکر شده لازم است در اسرع وقت با نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید(آاگ، وایت هاوس، جنرال الکتریک، مابه) تماس برقرار کنید و از آنها برای تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

نگاهی بر وسایل و تجهیزات مورد نیاز جهت شارژ گاز یخچال

برای شارژ گاز یخچال ساید بای ساید (Side by side) لازم است قطعات مختلف یخچال ساید بای ساید را بشناسید و همچنین از یکسری وسایل و تجهیزات خاص استفاده کنید؛ این وسایل و تجهیزات عبارتند از:

 • کپسول گاز
 • رابط‌های مختلف
 • انبر کورکن
 • گیج‌های فشار
 • آینه تلسکوپی
 • پمپ وکیوم
 • تجهیزات جوشکاری
 • آمپر متر
 • لوله مویی بر

گیج‌های فشار دارای انواع مختلف گیج تکی ساده، گیج تکی مرکب و گیج مانیفولد هستند؛ همچنین به منظور ایجاد خلاء از پمپ وکیوم استفاده می‌شود. تکنسین فنی با استفاده از این وسایل و تخصص خود، قادرند گاز یخچال را با دقت بسیار بالا شارژ کنند.

آشنایی با روش‌های مختلف تشخیص نشتی گاز یخچال ساید بای ساید

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که تعمیرکار قبل از شارژ گاز یخچال ساید بای ساید لازم است انجام دهد، نشت یابی است.

امروزه تعمیرکاران از روش‌های مختلفی برای این کار استفاده می‌کنند؛ یکی از این روش‌ها، تزریق مواد رنگی فلورسنت جهت تعیین محل نشتی است؛ همچنین از دیگر روش‌های رایج می‌توان به تحت فشار گذاشتن سیکل تبرید اشاره کرد.

تعمیرکاران برای اجرای این کار از کمپرسور فشار و یا گاز ازت استفاده می‌کنند. نشت یابی الکترونیکی از دیگر روش‌های تشخیص نشتی گاز یخچال ساید بای ساید است؛ وسیله آن یک ابزار حساس به سرما است، که قادر است محل نشتی را به خوبی تشخیص دهد.

شارژ گاز یخچال ساید بای ساید توسط پارسا سرویس

برای شارژ گاز یخچال ساید بای ساید به دانش و تخصص نیاز است و کار هرکسی نیست، در واقع شارژ گاز یخچال باید توسط افراد متخصص و بر اساس پروتکل‌ها و استانداردهای ایمنی صورت بگیرد.

از آنجا که گازهای مبرد بسیار خطرناک هستند، برای شارژ کردن آن‌ها لازم است؛ توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود. فرایند شارژ گاز و تعمیر یخچال فریزر در پارسا سرویس شامل یکسری مراحل خاص است، این مراحل عبارتند از:

 1. ثبت درخواست به صورت آنلاین
 2. ارجاع درخواست مشتری به تکنسین فنی
 3. هماهنگی‌های لازم با مشتری، جهت اعزام تکنسین فنی به محل
 4. حضور تعمیرکار و متخصص در محل
 5. بررسی دلیل کم شدن گاز یخچال توسط کارشناس
 6. شارژ گاز و تعمیر یخچال در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 7. ارائه فاکتور به مشتری

شما با انتخاب مرکز پارسا سرویس، آسوده خیال خواهید بود که فرایند شارژ کردن گاز یخچال به خوبی انجام شده؛ و می‌توانید از دستگاه به صورت سالم و درست مثل روز اول استفاده کنید.

محاسبه هزینه شارژ گاز یخچال ساید بای ساید

محاسبه هزینه شارژ گاز یخچال ساید بای ساید به عوامل و فاکتورهای متعددی همچون: نوع موتور و گاز مصرفی بستگی دارد، در حالت کلی هزینه شارژ یخچال بر اساس نوع خرابی متفاوت است.

مشکل گاز یخچال ساید بای ساید ممکن است، با یک شارژ گاز ساده بر طرف شود، در این حالت نیازی به پرداخت هزینه زیادی نیست.

در صورت وجود مشکلات دیگری همچون: انسداد لوله مویی، نشتی گاز در اواپراتور، خرابی درایر و کیپی در سیکل گاز علاوه بر شارژ گاز، نیاز به تعمیرات بیشتری است.

سؤالات متداول

پرسش: آیا نحوه شارژ کردن گاز یخچال ساید بای ساید همچون یخچال‌های دیگر است؟

پاسخ: بله، نحوه شارژ کردن گاز یخچال‌های ساید بای ساید، مانند دیگر یخچال‌ها است، و از گاز  R600 در یخچال‌های ساید بای ساید استفاده می‌شود.

پرسش: آیا هزینه شارژ گاز انواع یخچال‌ها یکسان است؟

پاسخ: هزینه شارژ گاز یخچال برای برندها و مدل‌های گوناگون، یکسان نیست و از لحاظ قیمت، دارای کمی تفاوت است.

پرسش: آیا خودمان می‌توانیم گاز یخچال ساید بای ساید را شارژ کنیم؟

پاسخ: خیر، این کار باید توسط افراد متخصص و کاربلد در این زمینه صورت بگیرد.

دیگر مقالات این دسته بندی