021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

انواع ارور های ساید بای ساید AEG و راه حل رفع آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در این مقاله قصد داریم در مورد ارور یخچال ساید آاگ صحبت کنیم و از نزدیک، کدهای ارورهای مختلف یخچال‌های فریزر ساید بای ساید برند آاگ (AEG) را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. یخچال‌های فریزر نیز همانند هر لوازم خانگی دیگری که از برد الکترونیکی و نمایشگر دیجیتالی استفاده می‌کند، دچار انواع خطاها و ارورهایی می‌شود که عملکرد کلی یخچال را تحت تأثیر قرار می‌دهند. یخچال‌های فریزر ساید بای ساید نیز از این قضیه مستثنا نیستند و هر از چند گاهی، ارورها و خطاهایی را در قالب اعداد، ارقام و حروف انگلیسی روی نمایشگر دیجیتالی خود نمایش می‌دهند. هرکدام از این خطاها پیام مشخصی را در دل خود دارند و از معیوب شدن قطعه و عملکردی در یخچال خبر می‌دهند. برای آشنایی بیشتر با ارور یخچال ساید آاگ و کدهای رایجی که در یخچال‌های فریزر ساید بای ساید این برند اتفاق می‌افتند، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ارور یخچال ساید آاگ
عناوین اصلی این مقاله

انواع ارور یخچال های ساید بای ساید برند آاگ

همان‌طور که اشاره شد، یخچال فریزرهای ساید بای ساید آاگ نیز همانند هر دستگاه دیگری، ممکن است با تعدادی از خطاها و ارورها روبرو شود که هرکدام بیانگر وجود مشکل در قطعات مختلف یخچال هستند. این مکانیزم برای کمک کردن به ما و تعمیرکاران یخچال در نظر گرفته شده است و پروسه عیب‌یابی و تعمیر یخچال‌های فریزر ساید بای ساید را به‌مراتب راحت‌تر و آسان‌تر می‌کند.
یخچال‌های ساید بای ساید آاگ از قطعات زیادی ساخته‌شده و از تکنولوژی پیچیده و به‌روزی بهره می‌برند. از این رو، توصیه می‌شود در صورت معیوب شدن یخچال و ظاهر شدن خطاها و ارورهای مختلف، با تعمیرکار ماهر و آموزش‌دیده همانند تعمیرکاران نمایندگی یخچال ساید بای ساید آاگ در تماس باشید؛ اما آشنایی با این کدها و ارورها می‌تواند به شما کمک کند که مشکل یخچال را تشخیص دهید و در صورت امکان، بدون کمک گرفتن از تعمیرکاران، مشکل یخچال ساید بای ساید آاگ خود را برطرف کنید.
انواع ارور یخچال های ساید بای ساید برند آاگ به شرح زیر هستند:

 • چشمک زدن سنسور دما

چشمک زدن سنسور دما یکی از انواع ارور یخچال ساید آاگ است. در این حالت مشکلی در سیستم سرمایش یخچال فریزر ساید بای ساید به وجود آمده و سیستم کنترل الکترونیکی، یک مشکل عملکردی را تشخیص داده است.

 • ارور F1

ارور F1 یکی دیگر از انواع ارور یخچال ساید آاگ است که مربوط به وجود خطا در ترموستات (سنسور دما) یخچال فریزر ساید بای ساید بوده و از وجود مشکل و ایراد در این قطعه حساس خبر می‌دهد. برای بررسی مشکل و تعویض قطعه به کمک تعمیرکار نیاز خواهید داشت.

 • ارور F2

ارور F2 نیز همانند ارور F1 با مشکلات سنسور دما یا همان ترموستات یخچال فریزر ساید بای ساید مرتبط است. جنس این دو ارور یکسان است؛ اما تفاوت‌هایی با هم دارند که به کمک یک تکنسین ماهر تشخیص داده می‌شوند.

 • ارور F3

ارور F3 یکی دیگر از انواع ارور یخچال ساید بای ساید AEG است که به‌وفور اتفاق می‌افتد. این ارور یا مربوط به خطای سنسور دمای NTC یخچال فریزر خواهد بود یا مربوط به هیتر و المنت دیفراست. در این حالت سوکت‌ها و اتصالات دیفراست باید بررسی‌شده و در صورت نیاز، تعویض شوند.

 • ارور F4 و ارور F5

این دو ارور نیز با مشکلات ترموستات مرتبط بوده و از بروز خطا و ایراد در سنسور دمای NTC خبر می‌دهند. این ارور یخچال ساید آاگ برای بررسی نیاز به حضور تعمیرکار در محل دارد.

 • ارور F6 و ارور F7

این دو ارور از انواع ارور یخچال ساید آاگ بوده و به مفهوم افزایش دمای محیط داخل یخچال است که به دلیل قطع شدن برق یا باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی اتفاق می‌افتد. این کد خطا مشکل حادی را گزارش نمی‌دهد و پس از رسیدن دمای محیط داخلی یخچال به محدوده نرمال، خودبه‌خود از بین خواهد رفت.

 • ارور F8

انواع ارور یخچال ساید آاگ

ارور F8 نیز از جمله انواع ارور یخچال ساید آاگ است که از وجود مشکل و خرابی در سیستم دیفراست خودکار دستگاه خبر می‌دهد. این مشکل برای بررسی دقیق به حضور تعمیرکار نیاز دارد.

 • چشمک زدن لامپ درون یخچال

در لیست انواع ارور یخچال ساید آاگ به ارور چشمک زدن لامپ داخل یخچال فریزر می‌رسیم. این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که دمای محیط داخلی یخچال فریزر ساید آاگ خیلی گرم یا خیلی سرد شود.

 • ارور P

این کد خطا از انواع خطرناک ارور یخچال ساید آاگ است و حتماً باید توسط یک تعمیرکار ماهر بررسی شود. در صورت مشاهده این خطا یخچال را از برق بکشید و با نمایندگی یخچال ساید بای ساید آاگ تماس بگیرید.

 • ارور R1

مورد بعدی در لیست انواع ارور یخچال ساید آاگ، ارور R1 است. این کد خطا شبیه به کد خطای F1 است و از وجود مشکل در ترموستات یا سنسور دمای یخچال خبر می‌دهد.

 • ارور RT

مشاهده این کد خطا یعنی سنسور دمای محیطی یخچال فریزر AEG به مشکل برخورده است.

 • ارور D1

اگر سنسور دیفراست یخچال فریزر آاگ به مشکل بر بخورد، این خطا را مشاهده خواهید کرد. در این نوع از انواع ارور یخچال ساید آاگ، اتصالات و اهم سنسور دیفراست باید بررسی و در صورت نیاز، تعویض شود.

 • ارور DR

ارور DR از وجود ایراد در میکروسوئیچ درب یخچال AEG خبر می‌دهد.

 • ارور DF

ارور DF نیز از جنس ارور DR بوده و با مشکلات سنسور میکروسوئیچ درب یخچال فریزر مرتبط است.

 • ارور DH و ارور DF

ارور DH نیز همانند دو کد خطای قبلی با مشکلات میکروسوئیچ مرتبط است. این نوع از انواع ارور یخچال ساید آاگ، برای بررسی دقیق به وجود تعمیرکار ماهر و آموزش‌دیده نیاز خواهد داشت.

 • ارور EI

مشاهده این ارور به مفهوم وجود خطا در سنسور یخساز یخچال است. این سنسور در صورت خرابی باید تعویض شود.

 • ارور E2

ظاهر شدن این ارور از مسدود شدن مسیر یخ خبر می‌دهد. بررسی این ارور یخچال ساید آاگ باید توسط تعمیرکار انجام شود.

 • ارور E3

کد ارور E3 مربوط به بروز مشکل در سیستم یخ ساز فریزر است.

 • ارور EF

مشاهده این کد خطا یعنی فلومتر آب یخچال فریزر آاگ ایراد داشته و نیاز به بررسی یا تعویض دارد.

 • ارور ET

ارور ET یعنی سنسور میزان سطح آب فعال است و یخچال باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

 • ارور EG

اگر آب وارد یخچال فریزر ساید بای ساید آاگ نشود، با این کد خطا روبرو خواهید شد. مسیر آب ورودی به یخچال فریزر ساید بای ساید خود را بررسی و مشکلات احتمالی را مرتفع کنید.

 • ارور EA

ظاهر شدن کد خطای EA یعنی سنسور LEVEL یخساز در طی سه بار تلاش برای یخ‌ریزی از حالت نرمال خارج شده است. این مشکل باید توسط تکنسین آموزش‌دیده در نمایندگی یخچال ساید بای ساید آاگ بررسی و برطرف شود.

 • ارور EU

ارور EU از انواع خطرناک ارور یخچال ساید آاگ است و زمانی ظاهر می‌شود که سنسور موتور یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید آاگ به مشکل برخورد کرده باشد. اگر این ارور را دیدید فوراً با یک تعمیرکار باتجربه تماس بگیرید.

 • ارور C1

رفع ارور یخچال ساید آاگ

اگر کمپرسور یخچال فریزر ساید بای ساید آاگ بیش از ۳ ساعت به‌صورت مداوم و پشت سر هم کار کرده باشد، با این خطا روبرو خواهید شد. این خطا باید به‌صورت دقیق توسط یک تعمیرکار بررسی شود، چرا که از وجود نشتی در مسیر کار خنک‌کننده یا کندانسور خبر می‌دهد. علت نشتی گاز خنک‌کننده باید پیدا و برطرف شود. در نهایت نیز گاز خنک‌کننده باید مجدد شارژ شود.

 • ارور چشمک زدن ال ای دی سبز و زرد

این حالت از به وجود آمدن مشکل در سیستم سرمایش یخچال ساید بای ساید آاگ خبر می‌دهد.

 • ارور چشمک زدن ال ای دی نارنجی

اگر دمای محیط، بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد باشد، با این حالت روبرو خواهید شد. دمای محیط را بررسی کنید.

چگونه می توان عمر مفید یخچال فریزر ساید بای ساید آاگ را افزایش داد؟

با داشتن اطلاعات کافی در مورد عملکرد یخچال، قطعات مختلف سازنده، قطعات حساس و کدهای ارورهای مختلف و رایج یخچال ساید بای ساید آاگ، می‌توان عمر مفید این دستگاه‌ها را به‌راحتی افزایش داد. یخچال خود را در محیطی با گردش هوای مناسب قرار دهید و برای مبارزه با نوسانات برق، از محافظ برق استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انواع ارور یخچال ساید آاگ صحبت کردیم و از نزدیک، با انواع خطاها و ارورهای رایج این یخچال‌ها آشنا شدیم. متوجه شدیم که هر کد خطا با یکی از قطعات و عملکردهای یخچال مرتبط است و برای بررسی دقیق آن‌ها، باید از تعمیرکارهای ماهر کمک بگیریم. برای این کار می‌توانید از خدمات تعمیرکاران نمایندگی یخچال ساید بای ساید آاگ بهره‌مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *