نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
چگونه از ماشین لباسشویی آاگ استفاده کنیم؟
زمان مطالعه: 6 دقیقه

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ

در‌صورتی که با نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ آشنا باشید، قادر به استفاده صحیح و اصولی از همه برنامه‌های ماشین لباس‌شویی هستید. یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید‌کنندگان لوازم خانگی شرکت آاگ است که با تولید دستگاه‌های با کیفیت مختلف به یکی از بهترین برند‌های دنیا تبدیل شده است. در این مقاله، راهنمای کاملی برای خرید و استفاده از ماشین لباسشویی‌های آاگ ارائه خواهیم داد. با مطالعه این مقاله، ضمن آشنایی با نکات مهم در هنگام خرید، با طرز کار و برنامه‌های مختلف شستشوی این دستگاه‌ها آشنا خواهید شد. همچنین، راهکارهایی برای نگهداری و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی آاگ به شما ارائه خواهیم داد.


مطالعه بیشتر در خصوص تعمیرات و نمایندگی ماشین لباسشویی آاگ.


راهنمای خرید ماشین لباسشویی آاگ؛ نکات مهم قبل از خرید

AEG  یک برند شناخته شده در صنعت لوازم خانگی است که طیف وسیعی از ماشین‌های لباس‌شویی را با ترکیبی از فناوری پیشرفته و عملکرد‌های آسان ارائه می‌دهد. به‌طور کلی در هر زمان آموزش استفاده از ماشین لباسشویی آاگ  به شما کمک می‌کند تا برای خرید یک محصول خوب و مناسب با قیمت پایین و کیفیت بالا تصمیم بهتری بگیرید. هنگام خرید ماشین لباس‌شویی آاگ می‌بایست به نکات مهم زیر توجه کنید.

 • در هنگام خرید ماشین لباس‌شویی، ماشینی را انتخاب کنید که قدرت آن با تعداد اعضای خانواده مطابقت داشته باشد.
 • دو نوع موتور ماشین لباس‌شویی آاگ با نام‌های تسمه‌ای و مستقیم وجود دارد که انتخاب نوع موتور بستگی به نیاز و بودجه شما دارد.
 • توان موتور ماشین لباس‌شویی قدرت آن را تعیین می‌کند و باید متناسب با ظرفیت ماشین باشد.
 • قبل از خرید قیمت آن را بررسی کنید و فریب قیمت‌های ارزان و بی‌کیفیت را نخورید.
 • دارای تمامی ظرفیت‌های اضافی مانند برچسب انرژی A+++ b باشد
 • هنگام خرید ماشین لباسشویی باید از ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش توسط فروشنده مطمئن شوید.
 • در هنگام خرید و استفاده از ماشین لباسشویی آاگ دقت کنید که با توجه به وزن لباس خود ماشین ‌ بخرید، البته تعداد لباس‌ها و وزن تقریبی آن‌ها تأثیر زیادی در شست‌و‌شو دارد و وزن ماشین استاندارد است.

معرفی مدل های محبوب ماشین لباسشویی آاگ

ماشین لباسشویی‌های AEG علاوه بر کیفیت عالی و طراحی زیبا دارای جدیدترین امکانات و تکنولوژی‌ها است. هنگام آموزش استفاده از ماشین لباسشویی آاگ ابتدا باید ویژگی‌های بهترین مدل‌های این محصول را بشناسیم. در زیر به معرفی مدل‌های محبوب ماشین لباس‌شویی آاگ می‌پردازیم.

ماشین لباسشویی AEG مدل  LFB7E8431B

ماشین لباسشویی ۸ کیلویی آاگ مدل LFB7E8431B یکی از با کیفیت‌ترین ماشین لباس‌شویی‌های این شرکت است. ظرفیت شست‌و‌شوی این دستگاه ۹ کیلوگرم است.

ماشین لباسشویی AEG مدل Ife7c1412b

ماشین لباسشویی AEG مدل Ife7c1412b با ظرفیت ۱۰ کیلوگرم مدل یکی دیگر از ماشین لباسشویی‌های با کیفیت است. ظرفیت شست‌و‌شوی این دستگاه ۱۰ کیلوگرم و حجم درام آن ۶۹ لیتر بوده و از نظر ظرفیت بسیار کارآمد و پربار است.

ماشین لباسشویی AAG مدل ۸ سیکل سری LF8C1612A

این محصول نیز یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین ماشین لباس‌شویی‌های AEG است. ماشین ظرفیت ۱۰. ۶ کیلوگرم دارد و موتور استفاده شده در این واشر اینورتر بدون تسمه است.

آموزش نصب و پیکربندی ماشین لباسشویی AEG

یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از خرید و  استفاده از ماشین لباسشویی آاگ نصب ماشین است که باید طبق استاندارد‌های لازم انجام شود. اگر نصب ماشین لباس‌شویی به‌درستی انجام نشود، شاهد نشت آب، صدا‌های بلند و خرابی هستیم. با طریقه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ و آموزش نصب صحیح سال‌های متوالی از این دستگاه استفاده خواهید کرد.

مراحل نصب ماشین عبارت‌اند از:

 • ماشین لباسشویی را روی یک سطح صاف و ثابت قرار دهید و از قرار دادن دستگاه روی فرش خودداری کنید.
 • سعی نکنید ارتفاع و سطح ماشین لباسشویی را با چوب، مقوا یا‌اشیاء مشابه تنظیم کنید.
 • از قرار دادن دستگاه در نزدیکی منابع حرارتی خودداری کنید.
 • برای اتصال منبع تغذیه از سیم سیار یا سه شاخه استفاده نکنید.
 • دستگاه را نزدیک یک پریز قرار دهید.
 • برای اتصال ماشین لباسشویی به ماشین آب فقط از شیلنگ‌های نو استفاده کنید.
 • لوله زهکشی نباید بیش از یک متر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد.
 • برای جلوگیری از لرزش و صدای ماشین لباسشویی، حتماً پایه‌های آن را تراز کنید.
 • از قرار دادن پایه روی سطوح مرطوب خودداری کنید.

آموزش برنامه های مختلف ماشین لباسشویی آاگ.

آموزش برنامه های شستشو ماشین لباسشویی آاگ

اگر برنامه‌های لباس‌شویی AAG را می‌شناسید، می‌توانید برنامه شست‌و‌شوی مناسب را برای هر نوع پارچه انتخاب کنید. یادگیری این برنامه‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت آموزش استفاده از ماشین لباسشویی آاگ است.

 1. برنامه Mix / Schnell

این برنامه برای شستن مخلوطی از لباس‌ها با مواد و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود، بنابراین به برنامه شست‌و‌شوی مخلوط یا ترکیبی نیز معروف است.

 1. برنامه Wolle

از برنامه Wolle برای شستن لباس‌های پشمی استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توانید از این سیستم شست‌و‌شو برای شستن پالتوهای پشمی استفاده کنید.

 1. برنامه شستشوی اولیه Vorwasche

این برنامه برای اولین شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی آاگ استفاده می‌شود.

 1. برنامه Coach / Bunt

برنامه شست‌و‌شوی Coach / Bunt ماشین لباس‌شویی آاگ برای شستن لباس‌های کتانی و نخی طراحی شده است. علاوه بر این می‌توانید از این برنامه برای شستن لباس‌زیر و لباس‌خواب استفاده کنید.


مطالعه بیشتر در خصوص آشنایی بیشتر با برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی.


نکات نگهداری و تمیز کردن ماشین لباسشویی آاگ

در کنار یادگیری نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ می‌بایست نکات نگهداری و تمیز کردن ماشین لباسشویی را نیز یاد بگیریم. در این بخش از مقاله به بررسی این نکات مهم می‌پردازیم.

تمیز کردن فیلترها و درام

فیلتر ظاهر ساده‌ای دارد اما بخش بسیار مهمی از ماشین لباس‌شویی است که اگر به خوبی از آن مراقبت نکنید با مشکلات زیادی روبرو می‌شوید و در نهایت باید دستگاه را به تعمیرگاه ببرید. مشکلاتی مانند تخلیه نکردن ماشین، تمیز نکردن صحیح لباس و غیره بخشی از آسیب‌هایی است که در صورت تمیز نکردن به موقع فیلتر با آن مواجه خواهید شد.

رسوب زدایی

اگر مواد شوینده برای مدت طولانی در سینی لباس‌شویی بماند، می‌تواند رسوبات و مواد سختی را ایجاد کند که ممکن است لوله‌ها را مسدود کند. بنابراین، همیشه یا حداقل گاهی اوقات این سینی را پس از پایان استفاده از ماشین لباس‌شویی تمیز کنید.

مراقبت از درزگیر درب ها

استفاده صحیح از دستگاه و همچنین نگهداری و سرویس آن باعث افزایش طول عمر دستگاه و کارایی بالایی می‌شود. برای این منظور فقط باید نوار دور درب ماشین لباس‌شویی را جدا کنیم. پس از هر بار استفاده، برای جلوگیری از ایجاد باکتری و قارچ و کپک‌زدن، آن را با حوله خشک کنید.


مطالعه بیشتر در خصوص تمیز کردن ماشین لباسشویی.


مشکلات رایج ماشین لباسشویی آاگ

گاهی اوقات هر کدام از ما ممکن است هنگام استفاده از ماشین لباسشویی آاگ با مشکلاتی مانند لرزش در ماشین، تمیز نکردن لباس‌ها و مشکلات دیگر مواجه شویم. انواع خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ به نوبه خود مشکلاتی را به‌وجود می‌آورند که منجر به خرابی و آسیب به دستگاه ما می‌شود. در زیر شما را با این خطاها در ماشین لباس‌شویی آاگ آشنا می‌کنیم.

 • عدم شست‌و‌شوی صحیح لباس‌ها
 • ایجاد لرزش و صدای بلند در ماشین لباسشویی ااگ
 • عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ
 • نشتی آب ماشین لباسشویی آاگ
 • روشن نشدن ماشین لباسشویی آاگ

مطالعه بیشتر در خصوص مشکلات و خرابی های رایج ماشین لباسشویی؛ عیب یابی و تعمیر آن ها.


چه نکاتی را برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی باید رعایت کنیم؟

 نکات افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

در طریقه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ، مجموعه‌ای از راه حل‌ها به شما کمک می‌کند تا عمر ماشین لباسشویی آاگ خود را افزایش دهید. در زیر به بررسی برخی از این نکات می‌پردازیم:

 • دستورالعمل‌های سازنده شامل ظرفیت بار، استفاده از مواد شوینده مناسب و نحوه استفاده صحیح از ماشین لباسشویی آاگ را به‌دقت مطالعه کنید.
 • در انتخاب دما و مدت‌زمان شست‌و‌شو به نوع لباس و آسیب‌دیدگی لباس توجه کنید. استفاده از دمای بالا یا چرخه قوی می‌تواند باعث فرسودگی سریع ماشین لباس‌شویی و فرسودگی لباس شود.
 • استفاده از مواد شوینده مناسب طبق توصیه‌های سازنده به افزایش عمر ماشین لباس‌شویی شما کمک می‌کند. از شوینده‌های با کیفیت و قابل اعتماد استفاده کنید.

مطالعه بیشتر در خصوص نکات مهم برای شستشوی بهتر لباس ها با ماشین لباسشویی.


سخن پایانی

در این مقاله از پارسا سرویس، راهنمای کاملی برای خرید و استفاده از ماشین لباسشویی‌های آاگ ارائه دادیم. با مطالعه‌ی دقیق این راهنما، نه تنها در انتخاب و استفاده‌ی صحیح از این دستگاه یاری خواهید شد، بلکه با نگهداری اصولی از آن، می‌توانید سال‌های متمادی از مزایای آن بهره‌مند شوید.

نکات کلیدی:

 • انتخاب صحیح: با در نظر گرفتن ظرفیت مورد نیاز، نوع موتور، رتبه‌ی انرژی و امکانات اضافی، می‌توانید بهترین مدل ماشین لباسشویی آاگ را برای خود انتخاب کنید.
 • استفاده‌ی اصولی: با آشنایی با برنامه‌های شستشو و طرز کار صحیح این دستگاه، می‌توانید لباس‌های خود را به بهترین نحو شستشو دهید.
 • نگهداری منظم: تمیز کردن فیلترها، رسوب‌زدایی و مراقبت از درزگیر درب‌ها، از جمله اقداماتی هستند که به افزایش طول عمر این دستگاه کمک می‌کنند.
 • رفع عیوب: در صورت بروز هر گونه مشکل، با مراجعه به این راهنما می‌توانید راه‌حل‌های لازم را پیدا کنید و در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان متخصص ما بهره مند شوید.

با رعایت این نکات ساده، می‌توانید از ماشین لباسشویی آاگ خود به بهترین نحو استفاده کنید و سال‌های متمادی از عملکرد بی‌نقص آن لذت ببرید.

آیا شما از ماشین لباسشویی آاگ استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

در قسمت نظرات، از مزایا و معایب این دستگاه، مدل مورد استفاده خود و هر گونه نظر یا پیشنهادی که دارید، برای ما بنویسید. همچنین، اگر این مقاله برای شما مفید بود، می‌توانید آن را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از این اطلاعات ارزشمند بهره‌مند شوند. با به اشتراک گذاشتن این مقاله، به ما در ارتقای سطح آگاهی و ارائه محتوای مفیدتر به خوانندگانمان کمک خواهید کرد.

از اینکه با ما همراه هستید، سپاسگزاریم!

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *