نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
ارور های یخچال ساید بای ساید
زمان مطالعه: 14 دقیقه

معرفی کامل ارورهای مختلف یخچال ساید بای ساید

چه هنگام صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید اروری را نمایش می‌دهد؟

یخچال‌های ساید بای ساید مجهز به سنسور عیب یاب اتوماتیک هستند و در صورت اختلال یا خرابی هر قطعه از طریق کدهایی که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود افراد را متوجه آن اختلال یا خرابی می‌کند. در صورتی که متوجه خرابی دستگاه خود شدید می‌توانید اقدامات لازم در جهت رفع ارور نشان داده شده انجام دهید.

در برخی موارد می‌توانید با انجام دادن یکسری کارهای ساده خطای گرفته شده از سمت دستگاه را برطرف کنید چرا که بعضی از ارورها ایرادات موقت و بسیار سطحی هستند که با دانستن مفهوم هر خطا و نحوه رفع آن به راحتی می‌توانید مشکلات پیش آمده برای یخچال را حل نمایید.

کاربرد صفحه نمایش در یخچال ساید

صفحه نمایش در یخچال ساید بای ساید به صورت کاملاً لمسی است البته در مدل‌های قدیمی این دستگاه دکمه‌هایی تعبیه شده بود اما امروزه تمامی دستگاه‌ها لمسی هستند که بر اساس مدل طراحی ظاهری یخچال‌های ساید بای ساید در قسمت وسط یا چپ دستگاه تعبیه می‌شوند که تمامی اطلاعات و تنظیمات مرتبط با دمای کابین یخچال، دمای کابین فریزر، وضعیت فیلتر هوا، وضعیت فیلتر آب، هشدار باز بودن درب یخچال و… در صفحه نمایش نشان داده می‌شود که در تمام یخچال‌ها این گزینه‌ها تقریباً یکسان هستند. این گزینه‌ها عبارتند از:

 • Refrigerator یا تغییر دمای یخچال
 • Freezer یا تغییر دمای فریزر
 • Fresh Air Filter یا فیلتر هوای تازه
 • Ice Pluse یا تولید یخ در سیستم یخ‌ساز
 • Water Filter یا فیلتر آب
 • Door Alarm یا هشدار باز بودن درب
 • Lock یا قفل تنظیمات برای کودکان

با توجه به گزینه‌های بالا می‌توان تنظیمات متناسب با شرایط محیطی اعمال کرد و در صورت بروز هرگونه تغییر و خرابی از طریق صفحه نمایش به شما هشدار داده خواهد شد.

خطاهای رایج در ساید بای ساید جنرال الکتریک

یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک از مجهزترین و هوشمندترین یخچال‌های ساید در بازار است که تمامی ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک از طریق صفحه نمایش در صورت بروز هر اختلال یا خطایی نمایش داده می‌شود.

برای اینکه بتوان ارورها را برطرف کرد باید با معنی و مفهوم هر کد به صورت مجزا آشنایی داشته باشید چرا که دانستن معنا و مفهوم کدها به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به خطا و عیب دستگاه آگاهی پیدا کنید. به همین خاطر در ادامه تمامی ارورهای یخچال ساید بای ساید را لیست خواهیم کرد تا شما به راحتی بتوانید ارورهای پیش آمده را برطرف نمایید.

 • ارور CC یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور TF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور DE یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک،
 • ارور TC یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور HRS یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور FF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور E2 یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور DF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور CI یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
 • ارور ۸۹ یا ۸۸ یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

ارور یخچال ساید جنرا ل الکتریک

در ادامه توضیحات بسیار مختصری درباره معنا و مفهوم هر ارور داده خواهد شد تا اطلاعات کافی درباره پیام هر ارور به دست آورید.

ارور CC یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک بیانگر چیست؟

این ارور پیغام بالا بودن دمای بیش از حد فریزر را می‌رساند و در شرایطی که دمای فریزر بسیار گرم شود این خطا روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود و در این مواقع درب ساید را بررسی کنید که محکم بسته شده باشد.

ارور TF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این علامت در واقع در شمار ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک قرار ندارد و مخفف کلمه Turbo Freeze است و در صورت فعال کردن این گزینه فریزر دستگاه با سرعت بیشتر به تولید سرمای داخل کابین می‌پردازد و قابلیت غیرفعال کردن این گزینه وجود دارد کافی است روی گزینه Turbo Freeze کلیک نمایید تا این گزینه خاموش شود.

ارور DE یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این ارور در زمان اختلال در سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی روی صفحه نمایش، نمایان می‌شود که در طول شبانه روز گذشته کار دیفراست به خوبی انجام نشده است.

ارور TC یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

گزینه TC همانند گزینه TF در شمار ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک قرار ندارد و مخفف کلمه Turbo Cool است که در صورت فعال کردن این گزینه در قسمت یخچال سرعت تولید سرمای داخل کابین افزایش خواهد یافت و می‌توانید با کلیک روی گزینه TC این قابلیت را غیر فعال نمایید.

ارور HRS یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این ارور از خطرناک‌ترین ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک است و به محض نمایش این ارور، دستگاه از کار می‌افتد و تنها لامپ‌های داخل کابین دستگاه روشن می‌شود و دیگر هیچ‌گونه خدماتی از سمت دستگاه ارائه نمی‌شود این ارور از پر هزینه‌ترین و بدترین ارورهای یخچال ساید بای ساید است.

ارور FF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این ارور روی نمایشگر نشان از عدم تناسب دمای تعیین شده با دمای داخل کابین یخچال و فریزر می‌دهد و در صورتی که به مدت ۲ ساعت این تفاوت دما در دستگاه وجود داشته باشد این خطا به نمایش در خواهد آمد.

ارور E2 یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

از جمله دلهره‌آورترین ارورها برای صاحبان یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک ارور E2 است که نشان از اختلال و خرابی در برد الکتریکی یا برد اصلی دستگاه می‌دهد که به محض نمایش این خطا روی صفحه نمایش دوشاخه برق دستگاه را از پریز برق بکشید و با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

ارور DF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این ارور نشان از خرابی یکی از قطعات دیفراست همچون: سنسور، المنت، تایمر، هیتر دیفراست را هشدار می‌دهد و در صورت خرابی هرکدام از این قطعات مکانیزم سرمادهی یخچال و فریزر با مشکل روبرو خواهد شد.

ارور PF یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

زمانی که این ارور روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود پیغام خطا در برق ورودی به کمپرسور را می‌رساند که از جمله ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک است که از اهمیت بالایی برخوردار است و اغلب با چراغ سبز رنگ چشمک زن به نمایش در می‌آید.

 

ارور CI یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

این ارور نشان از اختلال در مکانیزم یخ‌ساز دستگاه می‌دهد که امکان چسبیدن قطعات یخ یا انسداد آن وجود دارد.

ارور ۸۹ یا ۸۸ یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

ارور ۸۹ یا ۸۸ از جمله ارورهای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک است که هشدار جدی درباره وجود اختلال در قسمت برق دستگاه می‌دهد که در این شرایط باید سریعاً دوشاخه برق دستگاه را از پریز برق خارج کنید.

کد خطا معنا و مفهوم خطا
PF اختلال در برق ورودی به کمپرسور
CC بالا بودن دمای بیش از حد فریزر
DF خرابی یکی از قطعات دیفراست
CI اختلال در مکانیزم یخ‌ساز
۸۹ یا ۸۸ اختلال در جریان برق
TF افزایش سرعت تولید سرمای داخل کابین فریزر
DE اختلال در سیستم دیفراست
TC افزایش سرعت تولید سرمای داخل کابین یخچال
HRS از کار افتادن دستگاه
FF اختلاف دمای تعیین شده با دمای داخل کابین یخچال و فریزر
E2 خرابی در برد الکتریکی

در صورت نیاز می‌توانید با شرکت پارسا سرویس به عنوان نمایندگی رسمی یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک برای رفع خطاها و تعمیر یخچال ساید خود تماس بگیرید.

 

خطاهای رایج در یخچال ساید مابه

ارور یخچال ساید مابه

یکی از برندهای بازار که مورد استقبال هم‌وطنان قرار گرفت برند مابه است که از سیستم عیب یاب اتوماتیک برخوردار است در نظر داشته باشید که در هنگام نمایش ارورهای یخچال ساید بای ساید مابه دقت لازم را به کار بگیرید و برای برطرف کردن ارور از یک تکنسین فنی یخچال مابه استفاده کنید چرا که در صورت کوچک‌ترین اقدام اشتباه هزینه‌های سنگین تعمیرات را باید متحمل شوید. در ادامه لیست خطاهای رایج در یخچال ساید مابه را با هم بررسی خواهیم کرد که عبارتند از:

 • ارور E0 یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور E1 یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور ۲E یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور ۳E یخچال ساید بای ساید مابه.
 • ارور ۴E یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور ۵E یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور ۶E یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور ۹E یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور EE یخچال ساید بای ساید مابه
 • ارور PO یخچال ساید بای ساید مابه

در ادامه توضیحات مختصری درباره شناخت معنا و مفهوم هر خطای یخچال ساید بای ساید مابه ارائه خواهیم داد:

ارور E0 یخچال ساید بای ساید مابه بیانگر چه مفهومی است

این ارور بیانگر اختلال در مکانیزم یخ‌ساز دستگاه است و باید در اولین اقدام دوشاخه برق دستگاه را از پریز بکشید و با نمایندگی تعمیر یخچال ساید مابه تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای حل مشکل اقدامات لازم صورت گیرد.

ارور E1 یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا در زمانی که سنسور دمای یخچال یا ترمیستور یخچال دچار خرابی شده است روی صفحه نمایشگر نمایان می‌شود بعد از این خطا هوای سرد داخل یخچال کم شده و باید قطعه مورد نظر تعمیر یا تعویض شود.

ارور ۲E یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا در زمانی که سنسور دمای فریزر یا ترمیستور فریزر دچار خرابی شده روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود که باعث گرم شدن هوای داخل فریزر می‌شود و باید در اسرع وقت برای تعمیر این مشکل اقدام نمایید تا مواد غذایی فریز شده فاسد نشوند.

ارور ۳E یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا به خاطر اختلال در سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی در صفحه نمایش نشان داده می‌شود و امکان انسداد لوله تخلیه یخچال نیز می‌تواند باعث ایجاد این خطا شود که باید این موارد توسط تکنسین فنی تعمیر یخچال بررسی شود.

ارور ۴E یخچال ساید بای ساید مابه

این ارور در زمانی که سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی یخچال دچار خرابی شده است روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود که در این مواقع تعویض قطعه باید انجام شود تا ارور برطرف شود.

ارور ۵E یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا برای خرابی سیستم دیفراست فریزر است و باید در صورت مشاهده این ارور با نمایندگی تعمیر یخچال ساید مابه تماس بگیرید تا برای برطرف کردن این خطا نیروی تکنسین فنی به منزل اعزام کنند.

ارور ۶E یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا یکی از مهم‌ترین ارورهای یخچال ساید بای ساید مابه است که نشان از خرابی صفحه نمایش و برد کنترل اصلی می‌دهد که باید در اولین اقدام دوشاخه برق دستگاه را از پریز بکشید و با نمایندگی تعمیر یخچال ساید مابه تماس بگیرید.

ارور ۹E یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا نشانگر بالا رفتن دمای فریزر و گرم شدن هوای داخل کابین فریزر می‌دهد که در صورت مشاهده این خطا در ابتدا از بسته بودن درب فریزر به صورت کامل اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز لاستیک‌های نواری دور درب را بررسی کنید که از چسبندگی کامل برخوردار باشند.

ارور EE یخچال ساید بای ساید مابه

این خطا در زمانی به نمایش در می‌آید که سیستم یخ‌ساز دستگاه دچار خرابی شده باشد.

ارور PO یخچال ساید بای ساید مابه

خطای PO به قطعی جریان برق در منبع دستگاه اشاره دارد.

کد خطا معنا و مفهوم خطا
E0 اختلال در عملکرد سیستم یخ‌ساز
E1 خرابی سنسور دمای یخچال
E2 خرابی سنسور دمای فریزر
E3 اختلال در عملکرد سیستم دیفراست
E4 خرابی سیستم دیفراست یخچال
E5 خرابی سیستم دیفراست فریزر
E6 خرابی صفحه نمایش و برد کنترل اصلی
E9 بالا رفتن دمای فریزر و گرم شدن هوای داخل کابین فریزر
EE خرابی در سیستم یخ‌ساز
PO قطعی جریان برق در منبع دستگاه

برای تعمیرات و رفع ارور های موجود در یخچال خود می توانید با نمایندگی یخچال ساید مابه در ایران تماس بگیریدکه در اولین فرصت سرویس کاری جهت رفع خطای موجود خدمت شما در نظر گرفته می‌شود.

خطاهای رایج در یخچال ساید آاگ

ارورهای رایج یخچال ساید آاگ

در این قسمت به ارورهای یخچال ساید بای ساید آاگ می‌پردازیم و علائم ارورهای برند آاگ کمی با دیگر برندها تفاوت دارد که در ادامه لیست خطاها را مشاهده خواهید کرد:

 • ارور F1 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F2 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F3 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F4 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F5 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F6 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F7 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور F8 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور O چشمک زن یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور – یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور ؟ یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور LED نارنجی یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور … یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور E1 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور E2 یخچال ساید بای ساید آاگ
 • ارور E3 یخچال ساید بای ساید آاگ

شاید این سؤال برای شما پیش آید که معنا و مفهوم ارورهای یخچال ساید بای ساید آاگ چیست؟ که در ادامه با پارسا سرویس؛ نمایندگی یخچال ساید آاگ همراه باشید.

ارور F1 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا برای اختلال در عملکرد سنسور محیطی دما یا ترموستات فریزر است که برای برطرف کردن این خطا باید با نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید آاگ تماس بگیرید.

ارور F2 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا برای خرابی در قطعه سنسور دیفراست اواپراتور است که باید در صورت لزوم تعویض گردد.

ارور F3 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به اختلال در عملکرد سنسور دما  NTC یا ترموستات یخچال اشاره دارد.

ارور F4 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به اختلال در عملکرد سنسور دما  NTC یا ترموستات فریزر اشاره دارد.

ارور F5 یخچال ساید بای ساید آاگ

این ارور به خرابی سنسور دما NTC اشاره کرده که باید با سنسور سالم تعویض گردد.

ارور F6 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به دلیل قطع بودن جریان برق یا باز بودن درب یخچال به مدت طولانی اشاره دارد که باعث گرم شدن دمای داخل کابین یخچال شده است. البته می‌تواند ایراد از کمبود یا نشتی گاز مبرد نیز باشد.

ارور F7 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به دلیل قطع بودن جریان برق یا باز بودن درب فریزر به مدت طولانی اشاره دارد که باعث گرم شدن دمای داخل کابین فریزر شده است.

ارور F8 یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به دلیل خرابی در قسمت دیفراست اتومات و درین است.

ارور O چشمک زن یخچال ساید بای ساید آاگ

این خطا به خرابی سنسور دما TH3 و رطوبت یخچال اشاره دارد.

ارور – یخچال ساید بای ساید آاگ

این ارور به دلیل عدم تنظیم بودن سنسور دمای محیطی است و باید تنظیم شود چرا که دمای داخل کابین یخچال زیر صفر درجه سانتی‌گراد است.

ارور LED نارنجی یخچال ساید بای ساید آاگ

وقتی دمای محیط بیرونی دستگاه بسیار گرم یا بسیار سرد باشد این خطا نمایان می‌شود که در این شرایط بهتر است یخچال را بین دمای ۷ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد و دمای فریزر را بین ۱۴- الی ۱۸- دوباره تنظیم کنید.

ارور … یخچال ساید بای ساید آاگ

این ارور زمانی که لامپ داخل یخچال دچار اختلال یا خرابی می‌شود نمایش داده می‌شود البته امکان نشت گاز مبرد هم وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

ارور E1 یخچال ساید بای ساید آاگ

مخزن یخ دچار اختلال شده است که باید توسط تکنسین فنی مورد بررسی قرار گیرد.

ارور E2 یخچال ساید بای ساید آاگ

دریچه یخ‌ساز دچار انسداد شده است که باید دریچه یخ را مورد بررسی قرار دهید و با باز و بسته کردن چندین باره دریچه از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ارور E3 یخچال ساید بای ساید آاگ

سیستم یخ‌ساز دچار اختلال شده است امکان خرابی سنسور آب یا ترمودیسک در این حالت وجود دارد.

کد خطا معنا و مفهوم خطا
F1 اختلال در عملکرد سنسور محیطی دما
F2 خرابی در قطعه سنسور دیفراست اواپراتور
F3 اختلال در عملکرد سنسور دما  NTC یا ترموستات یخچال
F4 اختلال در عملکرد سنسور دما  NTC یا ترموستات فریزر
F5 خرابی سنسور دما NTC
F6 قطع بودن جریان برق یا باز بودن درب یخچال به مدت طولانی
F7 قطع بودن جریان برق یا باز بودن درب فریزر
F8 خرابی در قسمت دیفراست اتومات و درین
O چشمک زن خرابی سنسور دما TH3 و رطوبت یخچال
عدم تنظیم بودن سنسور دمای محیطی
? اختلال در سنسور دمای یخچال
LED نارنجی دمای محیط بیرونی دستگاه بسیار گرم یا بسیار سرد
اتصالی یا خرابی لامپ داخل یخچال
E1 انسداد ورودی مخزن یخ‌ساز
E2 انسداد دریچه یخ‌ساز
E3 خرابی سنسور آب یا ترمودیسک

خطاهای رایج در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

 

در ادامه ارورهای یخچال ساید بای ساید وایت هاوس را با هم لیست خواهیم کرد تا به صورت کلی با انواع خطاهای رایج در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس آشنا شوید:

 • ارور E0 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور E1 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور E3 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور E4 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور E8 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور E9 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور FF در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور F0 و F1 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور F2 تا F4 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور F5 تا F7 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور HRS در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس
 • ارور CO در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

برای اینکه با معنا و مفهوم هریک از ارورهای یخچال ساید بای ساید وایت هاوس آشنا شوید به صورت مختصر هر کد را توضیح خواهیم داد:

ارور E0 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا در واقع نشان از خرابی سنسور فریزر می‌دهد و اگر خطا در مدت زمان کوتاهی برطرف شود و سنسور فریزر اتصالی داشته باشد باید سنسور تعویض گردد.

ارور E1 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا نشان از خرابی سنسور دیفراست می‌دهد و در صورت نمایش این ارور سیستم یخ‌زدایی دستگاه مختل شده و دستگاه دچار برفک می‌شود.

ارور E3 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا به اختلال در سنسور محیطی دما اشاره دارد سنسور به خوبی نمی‌تواند دما را تشخیص دهد یا امکان دارد که دمای فریزر و یخچال به درستی تنظیم نشده باشد که این خطا نمایش داده می‌شود.

ارور E4 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا به خرابی المنت و هیتر دستگاه اشاره دارد.

ارور E8 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا به خرابی سنسور یخ‌ساز فریزر بر می‌گردد و در صورتی که عملیات یخ‌سازی انجام نشد باید قطعه تعویض گردد.

ارور E9 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا به خرابی موتور یخ‌ساز یخچال اشاره می‌کند که به دلیل عدم اجرای یخ‌سازی و خارج کردن آن این خطا نمایان می‌شود.

ارور FF در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا در زمانی که قسمت فریزر دستگاه ایجاد سر و صدای زیاد می‌کند روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود که نشان از خرابی فن فریزر می‌دهد که اغلب فن فریزر قابلیت تعمیر را دارد و نیاز به تعویض نخواهد بود.

ارور F0 و F1 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این دو ارور نشان از خرابی برد الکتریکی یا برد اصلی دستگاه دارند که در صورت مشاهده این دو ارور، دوشاخه برق دستگاه را از پریز برق بکشید و با نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید وایت هاوس تماس بگیرید.

ارور F2 تا F4 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این سه ارور به اختلال و خرابی سنسور دمای یخچال ساید بای ساید وایت هاواس است.

ارور F5 تا F7 در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این ارور به اختلال در برد کنترل اصلی دستگاه اشاره می‌کند که در صورت مشاهده این ارور حتماً از تکنسین فنی کمک بگیرید و هیچ‌گونه اقدام خودسرانه برای تعمیر آن انجام ندهید.

ارور HRS در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا ناشی از اختلال در فن اواپراتور یا برد پاور است که باید مورد بررسی تخصصی قرار گیرد.

ارور CO در یخچال ساید بای ساید وایت هاوس

این خطا به عدم ارتباط برد الکتریکی با صفحه نمایش به وجود می‌آید.

 

کد خطا معنا و مفهوم آن
E0 خرابی سنسور فریزر
E1 خرابی سنسور دیفراست
E3 اختلال در سنسور محیطی دما
E4 خطا به خرابی المنت و هیتر
E8 خرابی سنسور یخ‌ساز فریزر
E9 خرابی موتور یخ‌ساز
FF خرابی فن فریزر
F0 و F1 خرابی برد الکتریکی یا برد اصلی
F2 تا F4 به اختلال و خرابی سنسور دمای یخچال
F5 تا F7 اختلال در برد کنترل اصلی
CO عدم ارتباط برد الکتریکی با صفحه نمایش
HRS اختلال در فن اواپراتور یا برد پاور

برای بر طرف کردن این ارور ها در یخچال ساید بای ساید خود، می‌توانید با نمایندگی وایت هاوس در ایران تماس حاصل بفرمایید.

خطاهای رایج در یخچال ساید بای ساید دوو

آشنایی با کدهای خطای یخچال ساید بای ساید دوو می‌توانید از عیوب دستگاه با خبر شوید و بدانید که در یخچال ساید چه اتفاقاتی رخ داده است که برای این منظور در ادامه لیست این خطاها را برای شما قرار خواهیم داد:

 • ارور F1 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور F2 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور F3 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور F4 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور F5 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور R1 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور RT در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور D1 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور D2 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور D3 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور HS در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور DR در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور DF در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور DH در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور C1 در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور EP در یخچال ساید بای ساید دوو
 • ارور EG در یخچال ساید بای ساید دوو

حالا که با فهرست ارورهای یخچال ساید بای ساید دوو آشنا شدید در ادامه به صورت مختصر معنا و مفهوم هر کدام از این ارورها را با هم بررسی خواهیم کرد.

ارور F1 در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا به قطعی جریان برق در سنسور فریزر اشاره دارد.

ارور F2 در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا اشاره به این دارد که سنسور فریزر دارای اتصال کوتاه است.

ارور F3 در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا نشان از وجود اختلال در سیستم دیفراست دارد.

ارور F4 در یخچال ساید بای ساید دوو

این ارور نشان از خرابی فن کندانسور می‌دهد.

ارور F5 در یخچال ساید بای ساید دوو

نشان از خرابی سنسور دمای یخچال می‌دهد.

ارور R1 در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا مربوط به جریان برق در سنسور دمای یخچال با مشکل روبرو است.

ارور RT در یخچال ساید بای ساید دوو

این ارور نشان از خرابی سنسور RT دستگاه می‌دهد.

ارور HS در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا مربوط به خرابی سنسور رطوبت دستگاه است.

ارور DR در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا به خرابی میکرو سوئیچ یخچال بر می‌گردد.

ارور DF در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا به خرابی میکرو سوئیچ فریزر بر می‌گردد.

ارور DH در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا به خرابی میکرو سوئیچ Home bar بر می‌گردد.

ارور C1 در یخچال ساید بای ساید دوو

سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی خوب کار نمی‌کند که باعث ایجاد برفک در یخچال و فریزر خواهد شد.

ارور EP در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا نشان از عدم خواندن اطلاعات از حافظه EEPROM دستگاه می‌دهد که به دلیل خرابی برد الکتریکی است.

ارور EG در یخچال ساید بای ساید دوو

این خطا به خرابی سنسور دما  شاره دارد.

کد خطا معنا و مفهوم آن
F1 قطع شدن جریان برق سنسور فریزر
EG خرابی سنسور دما
EP اختلال در برد الکتریکی
DR خرابی میکرو سوئیچ یخچال
F4 خرابی فن کندانسور
HS خرابی سنسور رطوبت
DH خرابی میکرو سوئیچ Home bar

 

جمع‌بندی مقاله و کلام پایانی

در این مقاله به بررسی ارورهای یخچال ساید بای ساید برندهای جنرال الکتریک، مابه، دوو، وایت هاوس، آاگ پرداختیم و در ادامه درباره هریک از ارورهای یخچال ساید بای ساید توضیحات مختصری ارائه دادیم تا با مفهوم و معنا ارورها به خوبی آشنا شوید. در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و تجربیات ارزشمند خودتان را با ما در قسمت نظرات همین مقاله به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *