021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

آموزش کامل برنامه شستشو ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

زمان مطالعه: 7 دقیقه

برای این‌که طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را یاد بگیرید لازم است درباره کلمات روی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک و معنای آنها بیشتر بدانید. علاوه بر این، لازم است برنامه های ماشین لباسشویی را یاد بگیرید تا بتوانید بر اساس نوع لباسی که قرار است بشویید از آنها استفاده کنید. این مقاله به همین منظور نگاشته شده است تا به شما کمک کند بهترین استفاده را از کار با ماشین لباسشویی GE خود ببرید. قبل از این‌که به‌طور جزئی هر یک از دکمه‌ها و برنامه‌ها را بررسی کنیم، بیایید اول طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را به شکل مرحله به مرحله و خیلی سریع یاد بگیریم:

برنامه شستشو لباسشویی جنرال الکتریک
عناوین اصلی این مقاله

طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به شکل مرحله به مرحله

مرحله ۱

لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی خود بریزید و درب را ببندید.

مرحله ۲

اگر صفحه تاریک است، دکمه روشن/خاموش را فشار دهید یا پد دایره‌ای را بچرخانید تا نمایشگر «بیدار شود».

مرحله ۳

برای انتخاب برنامه مورد نظر، پد دایره‌ای را بچرخانید.

مرحله ۴

دیسپنسر را باز کنید و بر اساس نیاز مایع شستشو، صابون رنده شده، سفید‌کننده و یا نرم کننده پارچه را اضافه کنید.

مرحله ۵

برای شروع شستشو، Start را فشار دهید. دستگاه لباس‌های شما را وزن کرده و به مقدار مناسب آب اضافه می‌کند. هنگامی که شستشو به پایان رسید، قفل درب باز می‌شود. در دستگاه‌هایی که دیسپنسر اسمارت دارند، میزان مصرف مواد شوینده به شکل اتوماتیک معین می‌شود.

مرحله ۶

پس از اتمام شستشو و بیرون آوردن لباس‌ها، ULTRA FRESH VENT™ را انتخاب کنید تا رطوبت اضافی در ماشین لباسشویی شما از بین برود و بتوانید درب را ببندید.

 

معرفی صفحه نمایش و چراغ‌های روی آن

عکس زیر، پنل و چراغ‌های روی آن را به شما نشان می‌دهد تا بتوانید طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را بهتر یاد بگیرید. با این حال، در نظر داشته باشید که ممکن است این پنل و نشان‌گرهای آن در مدل‌های مختلف کمی متفاوت باشد.

پنل ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

در وسط صفحه نمایش، زمان تقریبی باقی‌مانده تا پایان شستشو و وضعیت کنونی شستشو (پرکردن (Fill)، شستشو (Wash)، آبکشی (Rinse) و خشک‌کردن (Spin)) را نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید که زمان شستشو تحت تأثیر مدت زمان پر شدن دستگاه با آب قرار دارد که خود به فشار آب خانه شما وابسته است.

اگر مشکلی در طول شستشو وجود داشته باشد، چراغ Spin شروع به چشمک‌زدن می‌کند و پس از اتمام شستشو هم برای مدت کوتاهی روشن می‌ماند. در این شرایط ماشین لباس شویی اقداماتی انجام می‌دهد تا این وضعیت را درست کند. اما اگر در انتها دیدید که لباس‌ها کمی بیشتر از حد معمول مرطوب هستند، می‌توانید دوباره آنها را داخل ماشین گذاشته و برنامه Rinse & Spin (آبکشی و خشک‌کردن) را انتخاب کنید تا دوباره لباس‌ها آبکشی و خشک شوند.

کلمات روی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که روی پنل به شکل چراغ روشن می‌شوند، به شرح زیر هستند:

 

WiFi (وای‌فای) این گزینه طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را هوشمند می‌کند. به عبارت دیگر شما می‌توانید وقتی دستگاه شما روشن است، با استفاده از تلفن همراه خود از راه دور وضعیت آن را ببینید و کنترل کنید. هر زمان که دستگاه روشن باشد، چراغ وای‌فای روشن باقی می‌ماند. اما در طول فرآیند راه‌اندازی یا در صورت قطع اتصال به شبکه، این چراغ چشمک می‌زند.
Venting (هوادهی) چراغ هوادهی در پایان چرخه روشن می‌شود تا به شما اعلان کند که می‌توانید ویژگی ULTRAFRESH VENT را فعال کنید. پس از انتخاب این گزینه تا زمانی که هوادهی دستگاه کامل شود، این چراغ روشن می‌ماند.
Control (کنترل) هنگام روشن‌شدن این چراغ صفحه نمایش، دکمه‌های دستگاه قفل می‌شوند. برای بازکردن این قفل باید Control Lock را فشار داده و نگه دارید. این یکی از نکات مهم طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک است.
Door (درب) این چراغ زمانی که درب قفل است روشن می‌شود و زمانی که دستگاه در حال مکث و سپس باز شدن قفل است چشمک می‌زند.
Auto, More, Less (خودکار، بیشتر، کمتر)

 

این علامتِ مشخص‌کننده طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، تنها در بعضی از مدل‌ها وجود دارد. در این مدل‌ها SmartDispense تعبیه شده که به‌طور خودکار مواد شوینده را با توجه به وزن و سطح کثیفی لباس به داخل دستگاه می‌ریزد. شما می‌توانید میزان ورود مواد شوینده را با گزینه More 40٪ بیشتر و یا با گزینه Less 40٪ کمتر کنید. همچنین می‌توانید با خاموش کردن Auto مایع شوینده را به شکل دستی تنظیم کنید.
Tank Low (مخزن کم)

 

این چراغ هم در برخی از مدل‌ها وجود دارد و زمانی روشن می‌شود که لازم است مخزن SmartDispense دوباره پر شود. به طور معمول، زمانی که تقریباً ۸ تا ۱۰ لود مواد شوینده باقی‌مانده باشد، این چراغ روشن می‌شود.
Loads Left (تعداد باقی‌مانده شستشو)

 

این چراغ هم در برخی از مدل‌ها وجود دارد و تعداد تخمینی دفعات شستشو باقی مانده برای مقدار مواد شوینده در مخزن SmartDispense را نشان می‌دهد.

حالا که معنا و طرز کار چراغ‌های روی نمایشگر ال‌سی‌دی را دانستید، بیایید برنامه شستشو ماشین لباسشوی را بررسی کنیم تا طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را بیشتر یاد بگیریم.

برنامه شستشو ماشین لباسشوی جنرال الکتریک

عکسی که در زیر درباره طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می‌بینید، ممکن است در مدل‌های مختلف کمی متفاوت باشد، با این حال کلیات آن شبیه هم است.

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی

دکمه‌های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شامل موارد زیر هستند:

 Aدکمه خاموش و روشن (Power)

برای «بیدار کردن» نمایشگر باید این دکمه را فشار دهید. اگر صفحه نمایش فعال باشد، برای استندبای کردن ماشین به حالت OFF نیز باید همین دکمه را فشار دهید. توجه داشته باشید که فشار دادن این دکمه، دستگاه را از منبع تغذیه جدا نمی‌کند. اولین قدم طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک استفاده از همین دکمه است.

Bدکمه شروع و مکث (Start and Pause)

برای شروع یک چرخه شستشو لازم است این دکمه را فشار دهید. اگر ماشین لباسشویی کار می‌کند، یک بار فشاردادن آن باعث توقف ماشین لباسشویی و باز شدن قفل در می‌شود. بعد از فشار دادن Pause، چند ثانیه طول می‌کشد تا درب باز شود. دوباره آن فشار دهید تا چرخه شستشو دوباره شروع شود. توجه داشته باشید که طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک طوری است که اگر ماشین لباسشویی متوقف شود و چرخه ظرف ۱۵ دقیقه مجدداً راه‌اندازی نشود، چرخه فعلی شستشو لغو می‌شود.

برنامه شستشو ماشین لباسشوی جنرال الکتریک را می‌توانید با چرخاندن پد چرخشی دایره‌ای انتخاب کنید. در جدول زیر در ستون اول، نام برنامه و در ستون‌های بعدی به ترتیب نوع لباسی که می‌توان با برنامه مورد نظر شست، تعیین میزان کثیفی لباس، دمای آب، دور خشک کن و سایر آپشن‌های قابل انتخاب در برنامه مورد نظر را می‌بینید.

    

نام برنامه پارچه‌های قابل شستشو کثیفی(SoilLevel) دما (WashTemp) خشک‌‌کن (SpinSelection) آپشن‌ها
نرمال (Normal) شستشوی نرمال خیلی کثیف (Extra Heavy) خیلی داغ (Extra Hot) ماکسیمم (Max) پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak
  مصرف معمول روزانه کثیف (Heavy) داغ (Hot) زیاد (High) بخار دادن (Power Steam)
  شستشوی تمام ظرفیت نرمال (Normal) گرم (Warm) متوسط (Medium) صرفه‌جویی در زمان (Time Saver)
  لباس‌های که به میزان معمول کثیف هستند کم کثیف (Light) خنک (Cold)   آبکشی اضافه (Extra Rinse)
سفیدها(Whites) لباس سفید و ملحفه خیلی کثیف خیلی داغ ماکسیمم پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak
  لینن کثیف داغ زیاد بخار دادن (Power Steam)
حوله‌ها (Towels) حوله خیلی کثیف خیلی داغ ماکسیمم پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak
  روبالشی کثیف داغ زیاد بخار دادن (Power Steam)
لباس حجیم (Bulky) لباس حجیم و روتختی خیلی کثیف خیلی داغ ماکسیمم پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak
روتختی، ملحفه و روبالشی (Bedding) ملحفه و تشکچه کثیف داغ زیاد بخار دادن (Power Steam)
ضدعفونی (Sanitize+) البسه خیلی آلوده بار نگ ثابت خیلی کثیف خیلی داغ ماکسیمم پیش شستشو(Prewash)
شستشوی سریع (Quick Wash) مقدار کی لباس با کثیفی کم که سریع مورد نیاز است کم کثیف داغ/گرم/سرد (Hot Warm Cold) ماکسیمم/ زیاد/متوسط/کم (Max High Medium Low) شستشوی اضافه (Extra Rinse)
  مقدار کی لباس با کثیفی کم که سریع مورد نیاز است خیلی کم کثیف (Extra Light) آب شیر (Tap Cold) ماکسیمم/ زیاد/متوسط/کم (Max High Medium Low) شستشوی با ملایمت (Tumble Care) یا یک مرحله شستشو و خشک کردن (۱ Step Wash + Dry)
لباس‌هی ظریف (Delicates) لباس زیر زنانه و پارچه‌های حساس با کثیفی کم نرمال/کم/خیلی کم (Normal Light Extra Light) آب ولرم یا آب شیر (Warm Cold

Tap Cold)

متوسط/ کم/ بدون خشک کردن(Medium/Low/ No Spin) پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak

شستشوی اضافه (Extra Rinse)

صرفه جویی در زمان (Time Saver)

شستشوی با ملایمت (Tumble Care) یا یک مرحله شستشو و خشک کردن (۱ Step Wash + Dry)

شستشو با آب خنک برای شستن لباس‌های کتان که به میزان معمول کثیف هستد با ظرفیت پر و آب سرد همه درجات کثیفی سرد یا آب شیر از ماکسیمم تا کم پیش شستشو(Prewash)  و خیساندن (Autosoak

شستشوی اضافه (Extra Rinse)

شستشوی با ملایمت (Tumble Care) یا یک مرحله شستشو و خشک کردن (۱ Step Wash + Dry)

لباس کار و ورزش (Active Wear) لباس‌های ورزشی که به شکل متوسط و کم کثیف هستند و از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند همه درجات کثیفی آب گرم/ آب سرد/ آب شیر متوسط/ کم/ بدون خشک کردن(Medium/Low/ No Spin) پیش شستشو(Prewash)

شستشوی اضافه (Extra Rinse)

صرفه جویی در زمان (Time Saver)

شستشوی با ملایمت (Tumble Care) یا یک مرحله شستشو و خشک کردن (۱ Step Wash + Dry)

شستشو و خشک کردن (Rinse & Spin) برای لباس‌هایی که فقط نیاز به آبکشی دارند     ماکسیمم/ زیاد/متوسط/کم (Max High Medium Low) و بدون خشک کن شستشوی اضافه (Extra Rinse)

شستشوی با ملایمت (Tumble Care) یا یک مرحله شستشو و خشک کردن (۱ Step Wash + Dry)

تمیز کردن ماشین (Self Clean) شستشوی داخل ماشین لباس شویی و از بین بردن بو. بدون اضافه کردن لباس     متوسط  

 

تنظیمات

برای آموختن بیشتر طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، تنظیمات شخصی‌سازی شده را برای سطح کثیفی (Soil Level)، دمای آب (Temp) و سرعت چرخش (Spin) می‌توان از حداقل تا حداکثر تنظیم کرد. به طور کلی، هر چه سطح بالاتر باشد، انرژی بیشتری مصرف خواهد شد.

 

میزان کثیفی (Soil Level)

تغییر سطح کثیفی، زمان شستشو را برای تمیزکردن لباسی که خیلی کثیف است و یا کمی کثیف است تغییر می‌دهد. برای تغییر سطح کثیفی، پد سطح کثیفی را فشار دهید تا به تنظیمات مورد نظر برسید. همان‌طور که در جدول بالا دیدید، در اکثر برنامه‌ها می‌توانید بین سطوح مختلف کثیفی انتخاب کنید تا طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را مدیریت کنید.

دما (Temp)

با این گزینه می‌توانید دمای آب را مشخص کنید. آب شستشوی AutoSoak و PreWash همیشه سرد است تا به کاهش مصرف انرژی و کاهش لکه‌ها و جلوگیری از چروک شدن لباس کمک کند. هنگام انتخاب دمای شستشو لازم است ببینید برچسب روی لباس شما چه دمایی را برای شستشو توصیه می‌کند. برای تغییر دمای شستشو، پد Temp را فشار دهید تا به دمای مورد نظر برسید. همان‌طور که در جدول فوق دیدید در اکثر برنامه‌های شستشو می‌توانید دماهای مختلف را انتخاب کنید، با این حال برای برخی از برنامه‌‌ها محدودیت‌هایی هست. دمای اضافی توسط بخاری داخلی در مدل‌های مجهز به قابلیت Steam ایجاد می‌شود.

برای یادگیری طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک توجه داشته باشید که ۱۰ ثانیه اول پرشدن ماشین از آب، آب همیشه سرد است. این ویژگی به حالت دادن به پارچه و جلوگیری از ایجاد لکه روی لباس کمک می‌کند.

چرخش (Spin)

تنظیم سرعت چرخش را می‌توانید خودتان انجام دهید. هنگام تغییر سرعت چرخش، همیشه به برچسب لباس نگاه کنید تا ببینید چه دور چرخشی برای لباس شما مناسب است. برای تغییر سرعت چرخش، پد سرعت چرخش را فشار دهید تا به تنظیمات مورد نظر برسید. سرعت چرخش بالاتر در چرخه‌های خاصی مانند DELICATES و ACTIVE در دسترس نیست.

سرعت چرخش بالاتر، آب بیشتری را از لباس می‌گیرد و به کاهش زمان خشک شدن کمک می‌کند، اما ممکن است احتمال ایجاد چین و چروک روی برخی پارچه‌ها را نیز افزایش دهد.

 

سخن آخر

طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خیلی ساده است. اما برای اطمینان باید راهنمای ارائه شده توسط تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ و یا تعمیرات ماشین لباسشویی الکترولوکس را مطالعه کنید. مواردی که در این مقاله ذکر شدند از منوی همین نمایندگی‌ها اتخاذ شده و به طور خلاصه در اختیار شما قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که برخی از افراد برای شستشوی پرده و آب کشیدن آن از تاید و یا صابون خرد شده استفاده می‌کنند تا تمیزی آن بیشتر شود. لازم است برای یادگیری طرز کار با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک درباره مصرف این مواد از نمایندگی بپرسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *