نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

۵ راه سریع و آسان برای سالم نگه داشتن ماشین ظرف شویی

۵ راه سریع و اسان برای سالم نگه داشتن ماشین ظرف شویی

ماشین ظرفشویی مرتب در حال شستشو است، پس حتما یکی از تمیز ترین لوازم خانگی باید باشد، درسته؟ اما خیر اینطور نیست.

با استفاده مرتب، ماشین ظرفشویی و قطعات داخلی شروع به جمع کردن تکه های غذا، روغن و اهک به خود میکنن و این موارد میتونه تاثیر مستقیم بر عملکرد ماشین ظرفشویی بزاره. خوشبختانه، با رعایت تکات بسیار ساده و استفاده از مواد مناسب،مراقبت از از دستگاهتان بسیارساده است.

ماهی یک مرتبه، برای از بین رفتن روغن جمع شده از جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید

همانطور که در بالا گفته شد، ته نشین شدن هر نوع موادی در دستگاه میتونه بر روی عملکرده دستگاهتون تاثیر بزاره که باعث بوی بد بر روی ظرفهای شما میشه.

برای جلوگیری از این اتفاق، از جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی حداقل ماهی یک مرتبه استفاده کنید. تنظیم دستگاه خالی خود را بر روی داغ ترین حرارت آب قرار دهید، و اجازه دهید تا کار کند. این کار باعث از بین رفتن تمام رسوبات و تکه های چسبیده به دستگاه میشود.

پاک کردن و کندن تکه های غذا از روی ظرف قبل از گذاشتن داخل ماشین

قبل از این که ظرف خودتون رو داخل ماشین قرار دهید، خیلی راحت میتونید ظرفهارو از تکه های بزرگ چسبیده غذا بر روی ظرف پاک کنید.

ظرفهارو به سمت مرکز ماشین که فشار آب قوی تر است قرار دهید

همیشه قسمت کثیف ظرفهارو به سمت مرکز ماشین ظرفشویی قرار دهید. این کار باعث فشار بیشتر آب به ظروف و در نتیجه تمیزی بهتر انها میشود.

بشقابها باید در طبقه پایینی ماشین که قدرت آب بیشتر است قرار بگیرند. قابلمه، ماهی تابع و ظرفهای بزرگ را هم باید در قسمت پایین بزاریم. لیوانها در قسمت بالایی و بین قفسه ها قرار بگیرن.اگر ماشین ظرفشوی شما مخزن مخصوصی برای قاشق و چنگال دارد، بهتر است که قاشق وچنگال رو به بالا و چاقوها رو به پایین باشند.

از بر روی هم قرار دادن ظرفها بپرهیزید

هیچ وقت ظرفهارو بر روی هم نزارید .این کار باعث میشود که فشار آب و مواد شوینده به تمام سطح ظروف نرسد و باعث به جا ماندن کثیفی میشود.

تمیز کردن فیلتر دستگاه

اگر فیلتر ماشین ظرفشویی شما تمیز نباشد، شما برای داشتن ظرفهای تمیز به مشکل خواهید خورد.خوشبختانه تمیز کردن فیلتر کاری بسیار آسان است. بهترین روش استفاده مرتب از جرم گیر فیلتر ماشین ظرفشویی است. که باعث تمیز شدن کل بدنه داخلی و فیلتر ماشین میشود.

و اگر ماشین ظرفشویی شما این امکان را دارد که فیلتر را از جای خودش دربیاورید. بهتر است که فیلتر را هر چند وقت یکبار چک کرده و از سلامت و تمییزی آن مطمین شوید.

دیگر مقالات این دسته بندی