نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

۹ نکته مهم برای شستشوی بهتر لباس ها با ماشین لباسشویی

[vc_row 0=””][vc_column][vc_column_text 0=””]

۹ نکته مهم برای شستن بهتر لباس ها با ماشین لباسشویی

شستن لباس ها کاری است که خیلی از ما حداقل روزی یک مرتبه آن را انجام میدهیم و علیرغم اینکه سالهاست این کار را تکرار میکنیم، خیلی از مواقع نتیجه کار مطلوب نیست. آیا میدانید چه اشتباهی رخ داده؟ این ۹ نکته به شما کمک خواهد کرد که بهترین نتیجه را در هر مرتبه از شستن لباس خود بگیرید.

۱-انتخاب دمای مناسب آب

انتخاب دمای مناسب آب هر دفعه که لباس میشویید رمز موفقیت شما است.

آب خنک برای پارچه های ظریف، کالاهایی که احتمال آب رفتن، و لباسهای تیره که ممکن است رنگ پس بدهند مناسب است. آب خنک همچنین باعث کاهش مصرف انرژی میشود.

آب گرم برای لباسهای نسبتا کثیف و پارچه های دست باف توسیعه میشود.

آب داغ باید برای حوله ها و ملافه ها، لباسهای سفید و لباسهای خیلی کثیف مخصوصا آنها که روغنی شده اند استفاده گردد.

۲-انتخاب مواد شوینده مناسب

وقتی زمان انتخاب مواد شوینده است، خریداران معمولا چیزی را انتخاب میکنند که خانواده از آن استفاده میکرده و یا جنسی را بر میدارن که قیمت کمتری دارد. راههای بسیار مناسب تری برای انتخاب مواد شوینده نیز وجود دارد.

پودر شوینده برای شستشوهای روزمره مناسب و بیشتر اوقات قیمت کمتری دارند. هرچند، خیلی از مواقع در آب خنک به طور کامل حل نمیشوند و در نتیجه بر روی پارچه ها لکه های سفید به جا میگزارند.

مایع شوینده که معمولا شامل آنزیم است، گزینه های بهتری نسبت به پودر شوینده هستند. روش صحیح انتخاب مایع شوینده که مناسب مصرف شما باشد، مطالعه مواد تشکیل دهنده است. وجود آنزیمهای بیشتر در مایع باعث قدرت بیشتر در شستشو است.

۳-استفاده از حجم کمتره مواد شوینده

یکی از بزرگترین اشتباهات در حین شستشو استفاده بیش از حد مواد شوینده است. میتوانید نصف مقدار پیشنهادی را استفاده کنید که باعث داشتن ظاهری بهتر میشود .همچنین با این کار شما پول خود را ذخیره کرده اید.

۴-از بین بردن کثیفی در اولین فرصت

برای از بین بردن کثیفی باید در اولین فرصت اقدام کنید.به محض اینکه لباس شما کثیف شد، لباس خود را در آب سرد قرار دهید، مقداری به ان پاک کننده اضافه کنید و سپس ان داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.اگر پس از شستشو هنوز لکه کثیفی بر روی لباس وجود دارد ان را خشک نکنید و مجدد ان را بشویید. مطمئن باشید که از مواد شوینده مناسب استفاده میکنید.

۵-جلوگیری از رنگ پس دادن

هیچ کس نمیخواهد که رنگ جوراب قرمز بر روی تیشرت سفید تاثیر بزاره. به معنای دیگه، همیشه برای جلوگیری از رنگ دادن لباس ها بر روی پارچه های دیگه، لباسهای خود را بر پایه رنگ دسته بندی کنید.

برای اینکه بدانید لباسی رنگ میدهد، بهتر است قبل شستشو در ماشین لباسشویی، لباس را در سطل آب در کنار پارچهای سفید و بی استفاده قرار دهید، اگر رنگ به پارچه انتقال پیدا کرد، حتما آن لباس را با دست بشویید.

۶-جلوگیری از بی رنگ شدن

لباس ها قیمت بالایی دارند و بی رنگ شدن باعث از بین رفتن انها در زمان کوتاه میشوند. با بر عکس کردن لباسهای تیره میتوانید از سایش بیش از حد لباس های خود جلوگیری کنید و در نتیجه عمر لباس خود را بیشتر کنید.

۷-جلوگیری از آب رفتن و تنگ شدن

آب رفتن و تنگ شدن لباس ها میتواند به دلیل تنوع پارچه ها و بافت باشد.از بهترین روشها برای جلوگیری از آب رفتن لباس ها، استفاده از دمای آب خنک و عدم استفاده از گرمای بیش از حد برای خشک کردن است.

۸-لباسهای سفید خود را درخشان نگه دارید

زمانی که لباسهای سفید به سمت خاکستری و یا زرد شدن میروند، دلیل این میتواند استفاده از دمای آب پایین باشد. و ممکن است که ماشین لباس شویی خود را بیش از حد پر کرده اید و باعث انتقال کثیفی از لباسهای خیلی کثیف به لباسهای دیگر شوید.

۹-کاهش چروک شدن

چه کسی زمان اضفه برای اتو کشیدن را دارد؟ از نرم کننده پارچه در هنگام شستشو برای کم کردن چروک پارچه استفاده کنید و به محض اتمام کار ماشین لباسشویی سعی کنید لباس ها را خارج و پهن کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

 

دیگر مقالات این دسته بندی