021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

علائم خرابی موتور (کمپرسور) یخچال فریزر و راهکار برای تعمیر آن

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در این مقاله می‌خواهیم در مورد سوختن موتور یخچال، علائم سوختن  کمپرسور یخچال  فریزر و علائم خرابی موتور یخچال فریزر صحبت کنیم و یک راهنمای جامع و کاربردی در مورد سوختن موتور یخچال و راهکارهایی برای تعمیر آن ارائه کنیم. سوختن موتور یخچال و کمپرسور یخچال فریزر آخرین چیزی است که ما انتظار آن را می‌کشیم. چرا که سوختن موتور یخچال قیمت و هزینه زیادی را روی دست ما می‌گذارد و برای چند روز ما را از نعمت داشتن یخچال فریزر محروم می‌سازد. اگر شما هم در مورد سوختن موتور یخچال، نکات مهم مرتبط با آن و شناختن علائم اولیه و بارز سوختن موتور یخچال فریزر کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خاربی کمپرسور (موتور یخچال)
عناوین اصلی این مقاله

علائم خرابی موتور (کمپرسور) یخچال فریزر

کمپرسور یخچال فریزر به عنوان موتور، مهم‌ترین عنصر و عضو سازنده هر یخچال فریزری است که وظیفه آن، تأمین انرژی موردنیاز برای کاهش دمای داخل یخچال، تداوم جریان سیستم خنک کاری و اطمینان از خنک شدن مبرد است. بنابراین دانستن نکاتی در مورد علائم سوختن و نیم سوز شدن کمپرسور و سوختن موتور یخچال می‌تواند به ما در نگهداری و کاهش هزینه‌ها کمک کند.

خرابی کمپرسور و سوختن موتور یخچال می‌تواند کل سیستم را از کار انداخته و ما را با مشکلات بزرگی مواجه کند. علائم و نشانه‌هایی وجود دارند که در صورت خرابی کامل و نیم سوز شدن کمپرسور به ما هشدار می‌دهند و ما را از سوختن موتور یخچال باخبر می‌سازند.

مهم‌ترین سلاحی که ما در برابر سوختن موتور یخچال داریم، حس شنوایی و بویایی ما است. یخچال‌های امروزی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با بروز کوه‌ترین مشکل در کمپرسور، تغییر صدا داده و با صدای خود به ما هشدار می‌دهند. شنیدن صدای ناهنجار و به مشام رسیدن بوهای نامطبوع شبیه به بوی سوختگی و سیم سوخته به هیچ عنوان نباید دست کم گرفته شود. کوچک‌ترین سهل‌انگاری در ارتباط با کمپرسور و موتور یخچال، می‌تواند صدمات مالی جبران‌ناپذیری وارد کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا موضوعات مهم زیر را بررسی کنیم:

  • ایرادات و خرابی‌های رایج کمپرسور یخچال فریزر
  • علل خرابی‌های رایج و پرتکرار کمپرسور یخچال فریزر
  • راهکارهای برطرف کردن خرابی کمپرسور یخچال فریزر

ایرادات و خرابی‌های رایج کمپرسور یخچال فریزر

علائم و نشانه‌های کمی وجود دارند که ما در جریان خرابی‌های کمپرسور یخچال و سوختن موتور یخچال فریزر قرار می‌دهند. اگر علائم و نشانه های زیر را از یخچال فریزر خود دریافت کردید، زمان آن رسیده است که کمپرسور و موتور یخچال فریزر خود را به دست تعمیرکاران بسپارید.

نشانه‌های وجود مشکل در کمپرسور و سوختن موتور یخچال فریزر:

  • شنیدن صداهای آنرمال و غیرمعمول از کمپرسور یخچال فریزر
  • افزایش دمای داخل یخچال فریزر به صورت ناگهانی
  • تغییرات دمایی مکرر داخل یخچال فریزر
  • بستن برفک بیش از حد نرمال در بخش‌هایی از یخچال فریزر
  • از کار افتادن فن کمپرسور یخچال فریزر
  • استارت زدن بیش از حد کمپرسور یخچال فریزر در حالت شروع به کار

نکات طلایی برای پیشگیری از خرابی کمپرسور یخچال فریزر و افزایش طول عمر مفید آن

متن جایگزین: پیشگیری از سوختن موتور یخچال

جالب است بدانید که با رعایت کردن یک سری قواعد و قوانین ساده، به راحتی می‌توان عمر مفید کمپرسور یخچال فریزر را افزایش داد و از سوختن موتور یخچال فریزر جلوگیری کرد. راهکارهایی ساده اما بسیار کاربردی که نباید از چشم دور بمانند.

برخی از این نکات طلایی و راهکارهای مؤثر در افزایش طول عمر کمپرسور یخچال فریزر به شرح زیر است:

به عنوان اولین و مهم‌ترین قانون طلایی، محل قرارگیری یخچال فریزر را با نهایت دقت انتخاب کنید. قرار دادن یخچال در جای مناسب تأثیر بسزایی در جلوگیری از سوختن موتور یخچال دارد؛ اما جای مناسب یعنی چه؟ چه مکانی برای قرار دادن یخچال فریزر مناسب است؟

یک قائده کلی در مورد انتخاب محل قرارگیری یخچال فریزر وجود دارد و آن این است که محیط کار یخچال باید تا حد امکان خنک و به دور از حرارت و گرما باشد. همچنین تهویه هوای مناسبی بین دیوار پشتی و یخچال باید برقرار شود تا گرمای ایجادشده توسط موتور در پشت یخچال محبوس نشود. محبوس شدن هوا در پشت یخچال علاوه بر افزایش دما، منجر به جمع شدن آلودگی و گردوغبار شده و عملکرد موتور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مورد مهم دیگر در هنگام خرید یخچال فریزر باید مورد توجه قرار بگیرد. در زمان خرید یخچال فریزر حتماً اطلاعات کاملی در مورد نوع و مدل موتور یخچال و کمپرسور آن از فروشنده درخواست کنید. موتورهایی را در اولویت خرید قرار دهید که بازدهی بالاتری دارند، طول عمر بیشتری دارند، نگهداری از آن‌ها ساده‌تر است و تعمیر کردن آن‌ها به آسانی انجام می‌شود. برخی از کمپرسورها و موتورهای یخچال فریزر امکان تعمیر ندارند و هزینه هنگفت تعویض کامل موتور را به شما تحمیل خواهند کرد که به هیچ عنوان مطلوب نیست.

نکته سوم این است که مکان قرارگیری یخچال خود را به طور مداوم تغییر ندهید. یک مکان ثابت به دور از پنجره و گردوغبار انتخاب کنید و یخچال را در آن نقطه مستقر کنید. پشت یخچال را به صورت منظم تمیز کنید و سرویس‌های دوره‌ای را به صورت مرتب انجام دهید. سرویس‌های دوره‌ای منجر به تشخیص مشکلات کوچک و بزرگ در نقطه شروع شده و هزینه تعمیرات را پایین نگه می‌دارد.

نمایندگی یخچال جنرال الکتریک

نمایندگی یخچال مابه

نمایندگی یخچال وایت هاوس

نمایندگی یخچال آاگ

راهکار تعمیر کمپرسور

متن جایگزین: تعمیر سوختن موتور یخچال

در ادامه با راهکارهای تعمیر و نگهداری از کمپرسور آشنا خواهیم شد. نشانه‌های رایجی که در اثر علل مختلفی رخ می‌دهند و منجر به سوختن موتور یخچال می‌شوند، راه‌حل‌هایی بعضاً ساده و پیش پا افتاده دارند.

۱. شنیدن صداهای ناهنجار و آنرمال از کمپرسور یخچال فریزر

شنیدن صداهای نامعمول و غیریکنواخت از قسمت کمپرسور یخچال فریزر به هیچ عنوان مطلوب نیست و در اسرع وقت باید مورد بررسی قرار بگیرد. شنیدن صداهای اضافی از این قسمت بارزترین نشانه از سوختن موتور یخچال یا نیم سوز شدن آن است.

با گوش دادن به صدای یخچال، اگر متوجه صدای غیرنرمالی از قسمت کمپرسور شدید حتماً در اسرع وقت با یک تعمیرکار باتجربه مشورت کنید. تعمیرکاران ما در نمایندگی یخچال فریزر جنرال الکتریک می‌توانند به شما در تشخیص مشکل و برطرف کردن آن کمک کنند.

علت خرابی کمپرسور یخچال معمولاً بالا رفتن کارکرد و استهلاک قطعه فن کمپرسور است و علت خاصی ندارد. در اثر گذر زمان فن فرسوده شده و ترک برمی‌دارد. این ترک و شکستگی می‌تواند منجر به اختلال در سیستم خنک کاری شده و باعث سوختن موتور یخچال شود. بهترین راهکار تعویض فن خواهد بود. برای تعویض فن کمپرسور می‌توانید به تعمیرکاران مجرب و مجاز نمایندگی یخچال فریزر مابه اعتماد کنید.

در حالت کلی صداهای آنرمال یخچال فریزر شامل وارد زیر خواهند بود:

شنیدن صدای آنرمال از داخل یخچال فریزر: این صدا اگر با فشار دادن سوئیچ در فریزر بیشتر شود، مشکل از فن گردش پشت پنل دسترسی در یخچال است. این فن قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

شنیدن صدای آنرمال از قسمت پایین یخچال فریزر: اگر با هر بار استارت کمپرسور از قسمت پایین و ظرف تخلیه صدا می‌شنوید، ظرف تخلیه را سر جای خود محکم کنید.

شنیدن صدا آنرمال از پشت یخچال فریزر: اگر مرکز صدا در پشت یخچال باشد، به احتمال زیاد باید فن کندانسور یا تایمر یخ‌زدایی را تعمیر یا تعویض کنید. این قطعه از کمپرسور در اثر مسدود شدن راه گردش هوا و گردوغبار به مشکل برمی‌خورد.

۲. داغ شدن بیش از حد و غیرعادی موتور یخچال فریزر

یکی از دلایل خرابی مهم و قابل لمسی که خبر از سوختن موتور یخچال فریزر می‌دهد، افزایش دمای کاری، دمای بدنه و دمای پشت یخچال است. کمپرسور در حالت عادی از خود گرما تولید می‌کند؛ اما اگر گرما بیش از حد باشد باید به دنبال رفع مشکل باشید. یک دماسنج داخل یخچال قرار دهید. سرد نکردن و خنک نکردن یخچال به هیچ عنوان نشانه خوبی نیست.

اگر دمای یخچال خارج از محدوده ۳ الی ۴ درجه سانتی‌گراد و دمای فریزر خارج از بازه منفی ۱۵ تا منفی ۱۸ درجه سانتی‌گراد باشد، باید با یک تعمیرکار یخچال مشورت کنید. برای این کار می‌توانید با تعمیرکاران نمایندگی یخچال فریزر آاگ در تماس باشید. اگر بوی سوختگی از پشت یا پایین یخچال حس می‌کنید آن را از برق بکشید و منتظر رسیدن تعمیرکار ما به محل بمانید.

۳. مشاهده علائم یخ‌زدگی بیش از حد نرمال در یخچال فریزر

مشاهده علائم یخ زدگی در قسمت داخلی یخچال و مواد غذایی می‌تواند ناشی از وجود مشکل در کمپرسور و سوختن موتور یخچال باشد. البته خرابی در دیگر قطعات یخچال نیز می‌تواند مزید بر علت باشد که آشنایی با معرفی کامل قطعات مختلف یخچال فریزر می‌تواند مفید باشد؛ اما از آنجایی که کمپرسور مهم‌ترین و گران‌ترین قطعه یخچال است، باید جانب احتیاط را رعایت کرده و با یک تعمیرکار خبره در این خصوص مشورت کرد. مشاوران و کارشناسان ما در نمایندگی یخچال فریزر وایت هاوس منتظر دریافت تماس از سوی شما هستند تا در اسرع وقت مشکل یخچال شما را بررسی کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد سوختن موتور یخچال، علائم سوختن کمپرسور یخچال فریزر و علائم خرابی موتور یخچال فریزر صحبت کردیم و از نزدیک با مشکلات رایج و پرتکرار موتور یخچال فریزر آشنا شدیم. متوجه شدیم که افزایش یا کاهش دمای کاری یخچال و شنیدن صداها و بوهای غیرنرمال از یخچال می‌تواند مشکل‌ساز شود. برای بررسی، سرویس دوره‌ای و تعمیر موتور یخچال خود تنها به نمایندگی‌های مجاز و باسابقه اعتماد کنید تا متحمل ضرر مالی نشوید.

خرابی ها و مشکلات رایج یخچال فریزر

Rate this post