نمایندگی پارسا سرویس

جنرال الکتریک – آاگ – مابه

021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1
تعمیر صفحه نمایش ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

وظایف صفحه نمایش ماشین لباسشویی و نشانه های خرابی آن

صفحه نمایش (برد الکترونیکی) چه وظیفه‌ای را برعهده دارد؟

برد اصلی دستگاه مثل مغز انسان، وظیفه فرماندهی و تعیین وظیفه بقیه قطعات را برعهده دارد. برد است که برنامه‌های مختلف شستشو را در خود ذخیره کرده و با اجرای هر برنامه، زمان آغاز فعالیت هر قطعه را تعیین می‌کند و در زمان مناسب خود به قطعات دستور توقف را می‌دهد.

ماشین لباسشویی برای زمان‌بندی برنامه‌ها و تعیین مناسب دستورات به تایمر وابسته است. با آسیب دیدن برد، تایمر هم عملکرد مناسب خود را از دست می‌دهد و ممکن است در زمان فعالیت متوقف شده یا زمان را از آغاز بسنجد؛ در نتیجه روی عملکرد درست ماشین لباسشویی تاثیر منفی می‌گذارد. می‌توان گفت که مهم‌ترین وظیفه‌ها در ماشین لباسشویی برعهده برد است.

صفحه نمایش وظیفه به اشتراک گذاشتن اطلاعات را برعهده دارد. این اطلاعات می‌تواند برنامه‌های شستشو باشد یا خطاهای ماشین لباسشویی را به نمایش بگذارد تا تعمیرکار را برای پیدا کردن مشکل راهنمایی کند.

گاهی برد و صفحه نمایش یکی است و صفحه نمایش هر دو نقش را دارد، در این حالت، تعمیر صفحه نمایش لباسشویی سخت‌تر است اما در بعضی از موارد، برد اصلی دستگاه کار خود را انجام می‌دهد و صفحه نمایش فقط اطلاعات را به نمایش می‌گذارد. در این شرایط، تعمیر صفحه نمایش لباسشویی ساده‌تر است.

معرفی قطعات ماشین لباسشویی

چرا خرابی صفحه نمایش ماشین لباسشویی اتفاق می‌افتد؟

دلایل مختلفی می‌تواند سبب خرابی برد و صفحه نمایش شود؛ مثل: نوسان‌های برق، ورود آب به داخل محفظه برد و ضربه مستقیم به برد. در بیشتر موارد نوسانات برق دلیل خرابی صفحه نمایش ماشین لباسشویی است. گاهی نوسان شدید جریان برق اتفاق می‌افتد و اگر محافظ مناسبی برای آن نداشته باشید، این نوسان می‌تواند به برد دستگاه وارد شده و سبب آسیب به آن شود.

آیا تعمیر صفحه نمایش لباسشویی امکان پذیر است؟

صفحه نمایش دارای یک برد الکترونیکی است که هنگام آسیب، برخی از قطعات آن مثل خازن، مقاومت و دیوید آن خراب می‌شوند؛ مثلا هنگامی‌که جریان برق به برد وارد می‌شود، اختلاف اندک ولتاژ توسط خازن و مقاومت کنترل می‌شود اما اگر این ولتاژ بالا باشد، سبب سوختگی آن‌ها می‌شود.

تعمیر صفحه نمایش لباسشویی زمانی امکان پذیر است که قطعات خراب شده قابل جابه‌جایی باشند. البته گاهی اندازه خرابی قطعات به حدی زیاد بوده که تعویض برد و صفحه نمایش انتخاب بهتری است. در بعضی از موارد، ایراد از قطعات برد نیست و خود صفحه آسیب دیده است. در این حالت، بهتر است آن را با یک برد جدید تعویض نمایید.

تعمیر صفحه نمایش ماشین لباسشویی

می‌دانید که برد و صفحه نمایش از قطعات اصلی ماشین لباسشویی هستند پس هنگام تعمیر صفحه نمایش لباسشویی باید آن را با تعمیر کار مجاز نمایندگی بسپارید. او با تخصص و مهارت خود درباره نیاز قطعه به تعمیر یا تعویض به شما خواهد گفت و بهترین تصمیم را برای شما خواهد گرفت تا هزینه نهایی شما را کاهش دهد.

تعدادی از علائم خرابی صفحه نمایش ماشین لباسشویی

خراب شدن برد و صفحه نمایش همواره با علائم و مشکلاتی همراه است تا شما را از وضعیت خود مطلع کند. بعضی از این علائم شامل: روشن و خاموش شدن دستگاه در حین کار، نمایش خطاهای اشتباه، بروز قطع و وصلی در صفحه نمایش و استشمام بوی سوختگی از دستگاه است.

خاموش و روشن شدن ماشین لباسشویی در حین کار

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی صفحه نمایش ماشین لباسشویی یا نیم‌سوز شدن آن، خاموش و روشن شدن دستگاه در حین کار است زیرا در هنگام کار، دمای برد بالا می‎‌رود که نتیجه آن، از مدار خارج شدن قطعاتی است که نیم‌سوز شده‌اند؛ در نتیجه برد به تنظیمات اولیه برمی‌گردد و به اصطلاح ریست می‌شود. با دیدن این مشکل نمی‌توان از خرابی برد مطمئن شد زیرا اتصال نامناسب به پریز نیز می‌تواند همین علائم را نشان دهد.

نمایش خطاهای نادرست

اگر در ماشین لباسشویی خود شاهد بروز یک ارور بودید اما با بررسی آن متوجه شدید که ارور اشتباه بوده و این موضوع چند بار تکرار شود، باید به سلامتی برد (صفحه نمایش) دستگاه خود شک کنید زیرا با خرابی برد، این اشتباهات پیش می‌آید و احتمالا به تعمیر صفحه نمایش لباسشویی نیاز پیدا خواهید کرد.

چگونه می‌توانید از نیاز به تعمیر صفحه نمایش لباسشویی اطمینان پیدا کنید؟

خرابی برد و صفحه نمایش لباسشویی

دو راه برای بررسی سلامت برد دستگاه وجود دارد که بهترین آن، تماس با نمایندگی مجاز و بررسی دستگاه توسط کارشناسان آن‌ها است. راه دوم، ریست کردن برد و امتحان کردن آن است.

ریست کردن در برندهای مختلف با یک‌دیگر تفاوت‌هایی را دارند. هر برندی را استفاده می‌کنید، باید با توجه به دفترچه راهنما اقدام به ریست کردن آن نمایید و بعد از این کار، عملکرد برد را بررسی کنید. اگر همچنان مشکل وجود داشت، به احتمال زیاد، شما به تعمیر صفحه نمایش لباسشویی نیاز خواهید داشت.

تعمیرات صفحه نمایش ماشین لباسشویی را به چه کسی بسپارید؟

صفحه نمایش و برد یکی از قطعات مهم لباسشویی است که باید توسط کارشناسان رسمی آن برند مورد بررسی قرار گیرند تا کارهای مربوط به تعمیر را انجام دهند. اولین کار آن‌ها خاموش کردن دستگاه است و سپس با توجه به چک لیستی که دارند، به بررسی عملکرد دستگاه می‌پردازند تا ایراد را پیدا و در جهت تعمیر صفحه نمایش لباسشویی یا تعویض آن اقدام کنند.

مواظب باشید که هیچ وقت کار تعمیر را به کارشناسان غیر رسمی ندهید زیرا این افراد ممکن است بر مشکل موجود بیفزایند و به جای بهتر کردن شرایط، سبب بدتر شدن آن شوند. می‌دانید که نمایندگی کالا فقط در صورت انجام کارهای دستگاه توسط تعمیر کار مجاز، پاسخگوی شما خواهد بود.

نمایندگی ماشین لباسشویی آآگ

نمایندگی ماشین لباسشویی الکترولوکس

سخن پایانی

صفحه نمایش نشان‌دهنده شرایط کلی دستگاه است و اگر با برد یکپارچه باشد، بسیاری از وظایف اصلی ماشین را به عهده دارد. گاهی این قطعه خراب می‌شود و به تعمیر صفحه نمایش لباسشویی نیاز پیدا می‌شود. این تعمیر ممکن است مربوط به فلت، یعنی رابط برد و صفحه نمایش، کانکتور یا… باشد. در این مقاله شما را با وظایف صفحه نمایش، نشانه‌های خرابی و فرد معتمد برای رفع ایرادات آشنا کردیم. اگر به راهنمایی و کمک نیاز داشتید، با بخش پشتیانی تماس بگیرید.

دیگر مقالات این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *