021-۵۴۴۱۲۱۰۰

8 صبح الی 19

Untitled-1

۱۲ نکته کاربردی جهت نگه داری از یخچال ساید بای ساید و افزایش عمر آن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این مقاله می‌خواهیم در مورد نگهداری از یخچال ساید بای ساید صحبت کرده و از نزدیک با نکات ساده اما مؤثر و تأثیرگذار در افزایش عمر یخچال ساید آشنا شویم. یخچال‌های ساید بای ساید چند سالی است که جایگزین یخچال‌های معمولی و یخچال‌های دوقلو شده‌اند: اما هنوز هم تعدادی از کاربران اطلاعات اندک و ناقصی در مورد روش‌های استفاده درست از ساید بای ساید دارند. به همین دلیل، نگهداری از یخچال ساید بای ساید و نکات مهم خرید یخچال ساید، موضوع مهم و اصلی مورد بحث ما در این مقاله را تشکیل خواهند داد. اگر شما هم در مورد نحوه استفاده درست از ساید بای ساید و روش‌های مؤثر در نگهداری از یخچال ساید بای ساید به بهترین شکل ممکن، کنجکاو هستید، انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

اولین نکته برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید به بهینه‌ترین شکل ممکن، این است که با اشتباهات رایج استفاده از یخچال آشنا شویم. این اشتباهات شامل موارد زیر هستند:

  • پر کردن بیش از حد یخچال
  • نبستن درب دستگاه به‌صورت کامل
  • تنظیم نادرست دما
  • تمیز نکردن قفسه‌ها و کشوی یخچال به‌صورت منظم
  • قرار دادن مواد غذایی گرم و داغ در یخچال

اگر از تکرار این ۵ عادت رایجی که برای یخچال بسیار گران تمام می‌شوند، جلوگیری کنید، نیمی از راه مراقبت و نگهداری از یخچال ساید بای ساید خود را پیموده‌اید. در ادامه با نکات مهم و کاربردی بیشتری در جهت نگهداری از یخچال ساید بای ساید آشنا خواهیم شد.

راهنمای نگه داری از یخچال ساید بای ساید
عناوین اصلی این مقاله

آیا فاصله استاندارد یخچال از دیوار را می‌دانید؟

برای اینکه یخچال فریزر ساید بای ساید شما در بهترین حالت خود کار کند، باید از نزدیک‌ترین دیوار که احتمالاً دیوار پشت یخچال است، بیش از ۵ سانتی‌متر فاصله داشته باشد. این فضای خالی امکان گردش هوای پشت یخچال و خروج گرمای تولیدشده توسط موتور را فراهم می‌کند.

لاستیک دور درب را همیشه دستمال بکشید

تنها لایه محافظتی که به کمک درب یخچال، فضای داخلی و بیرونی یخچال را از هم جدا کرده و در داخل یخچال یک فضای ایزوله ایجاد می‌کند، لاستیک دور درب آن است.این نوار مانع از انتقال هوای سرد به بیرون و نفوذ هوای گرم به داخل یخچال می‌شود. بنابراین لاستیک دور درب را همواره و به‌صورت منظم تمیز کنید. اگر خاصیت کشسانی خود را از دست داده است، آن را تعویض کنید، چرا که منجر به آسیب دیدن سایر قطعات یخچال می‌شود. برای تعویض لاستیک دور درب یخچال به‌صورت اصولی، می‌توانید به تعمیرکاران متخصص نمایندگی یخچال ساید جنرال الکتریک اعتماد کنید.

یخچال فریزر را به‌صورت منظم تمیز کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید و افزایش عمر ساید، تمیز کردن محیط فریزر به‌صورت منظم است. یخچال را از برق بکشید و با آب و صابون قفسه‌ها و کشوها را شستشو دهید.

مکان قرارگیری یخچال را تراز کنید

بهترین حالت برای کارکرد صحیح و بهینه موتور یخچال و سیستم خنک‌کننده، حالتی است که یخچال روی ۴ پایه خود به‌صورت تراز و هم‌سطح قرار گرفته باشد. در غیر این صورت، مصرف انرژی یخچال بالاتر می‌رود، سروصدای بیشتری تولید می‌کند و سرجای خود دچار ارتعاش می‌شود.

آیا شما هم عادت به باز و بسته کردن مداوم و بی‌دلیل درب یخچال دارید؟

اگر پاسخ شما مثبت است، بهتر است این عادت مخرب را ترک کنید. یخچال وسیله‌ای برای رفع بی‌حوصلگی شما نیست. برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید و هر یخچال دیگری، درب آن را بی‌دلیل و مکرر باز و بسته نکنید.

یخچال را بیش از اندازه پر نکنید

پر کردن مام فضای یخچال، گردش هوا را محدود کرده و منجر به تحمیل فشار بیشتر به موتور یخچال می‌شود

موتور یخچال را مرتب تمیز کنید

برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید و افزایش عمر یخچال ساید، گردوغبار و آلودگی‌های جمع‌شده روی موتور یخچال را هرازچندگاهی تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید. اگر موتور یخچال شما غیرعادی کار می‌کند، می‌توانید برای تست و عیب یابی روی کمک تعمیرکاران مجرب ما در نمایندگی یخچال ساید آاگ حساب کنید.

مواد غذایی را به شیوه صحیح داخل یخچال بچینید

برای گردش بهتر هوا، مواد غذایی را به بهینه‌ترین شکل ممکن داخل یخچال بچینید.

مواد غذایی گرم را داخل یخچال قرار ندهید

هرچه مواد غذایی گرم تری داخل یخچال قرار داده شوند، بار بیشتری به سیستم خنک‌کننده یخچال تحمیل خواهد شد. برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید خود، مواد غذایی داغ و گرم را داخل یخچال قرار ندهید.

دمای یخچال را تنظیم کنید

یکی از راه‌های نگهداری از یخچال ساید بای ساید و استفاده درست از ساید بای ساید، این است که دمای این نوع از یخچال‌ها، همواره باید بین ۲ تا ۴ درجه سانتی‌گراد باشد. اگر یخچال شما دائم دچار نوسان دمایی می‌شود، احتمالاً مشکل بزرگتری گریبان یخچال ساید بای ساید شما را گرفته است. برای اطمینان از عملکرد صحیح یخچال و انجام سرویس‌های دوره‌ای، با همکاران ما در نمایندگی یخچال ساید وایت هوس و مابه ارتباط برقرار کنید.

یخ ساز را در مواقع نیاز روشن کنید

یخ ساز یکی از آپشن‌های یخچال‌های ساید بای ساید است که برق بسیرا زیادی مصرف کرده و انرژی زیادی از موتور یخچال می‌کشد؛ بنابراین برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید، تنها مواقعی آن را روشن کنید که بدان نیاز دارید.

فضای بالای یخچال، قفسه نیست!

باید بدانید که بخش اعظمی از گرمای تولید شده در بدنه و موتور یخچال ساید بای ساید، از قسمت بالایی آن دفع می‌شود؛ بنابراین برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید و کاستن از فشار روی موتور، بهتر است از قرار دادن اشیای بزرگ و سنگین بر روی آن خودداری کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد راه‌های مؤثر و عملی نگهداری از یخچال ساید بای ساید آشنا شدیم و متوجه شدیم که با رعایت کردن چند نکته ساده و همچنین ترک کردن چند عادت مخرب و پرتکرار، به راحتی می‌توانیم بیشترین بازدهی را از یخچال ساید خود گرفته و طول عمر قطعات آن را افزایش دهیم. برای نگهداری از یخچال ساید بای ساید، تنها کافی است این نکات ساده اما تأثیرگذار ذکرشده را رعایت کنید.

Rate this post